ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 130084 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 130084 عدد

تمرینات هوازی برای چربی سوزی بیشتر

5 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.83 از 5

تمرینات هوازی در خانه و باشگاه

تمرینات هوازی چیست؟

تمریناتی که در یک بازه زمانی طولانی مدت به صورت مداوم و بدون توقف انجام بگیرد را تمرینات هوازی برای چربی سوزی می گویند. که هدف اصلی این تمرینات دستیابی به حداکثر چربی سوزی و نیز تنظیم کالری اضافی دریافتی در بدن می باشد که مسلما در پی خود سلامتی قلب و عروق و نیز دستگاه تنفسی را به همراه دارد.
شما با انجام تمرینات هوازی در خانه و باشگاه بدنسازی به چندین هدف دست می یابید از جمله تقویت سلامتی، افزایش استقامت بدن، کاهش چربی و کالری سوزی، رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام که برای همه افراد مخصوصا خانم ها در دنیای مدرن امروزی تبدیل به یک دغدغه روزانه زندگی شده است.

تمرینات پرفشار هوازی با وزنه

البته توجه داشته باشید که برای کاهش چربی و تنظیم وزن و رسیدن به سایز ایده آل ابتدا برنامه خود را با یک رژیم غذایی صحیح و سالم شروع کنید. زیرا داشتن یک الگوی مناسب غذایی برای رسیدن به هدف کاهش وزن موثرتر واقع می شود. در کنار رعایت برنامه غذایی روزانه تمرینات هوازی با وزنه برای بهبود سلامتی بدن و کالری سوزی بهتر، صد درصد جواب خواهد داد.
در انجام تمرینات هوازی برای چربی سوزی از هفته اول با ۲ تا ۳ جلسه در هفته و حدود ۱۵ دقیقه در هر جلسه آغاز کنید و رفته رفته با توجه به افزایش توانایی بدن جهت انجام تمرینات بیشتر زمان فعالیت و تحرک خود را افزایش دهید. دقت کنید که می توانید فعالیت های مفرح و شادی آوری را که دوست دارید در برنامه تمرینات هوازی هفتگی خود بگنجانید تا زود دلزده و خسته نشوید. مثلا اگر ایروبیک یا تردمیل در باشگاه را به صورت مداوم دنبال می کنید بهتر است هفته ای یکبار پیاده روی در فضای باز و مکانی دل انگیز را نیز در برنامه خود داشته باشید. لذت بخش بودن تمرینات هوازی در استمرار آن موثر بوده و زودتر به تناسب اندام ایده آل خود می رسید.

حرکات کششی در تمرینات هوازی

تمرینات هوازی برای چربی سوزی را چگونه انجام دهیم؟

1- برای شروع بدنتان را گرم کنید: به گرم کردن بدن قبل از تمرینات پرفشار هوازی پرداختن به فعالیت اصلی ورزشی جهت افزایش جریان خون وارم آپ(Warm up) می گویند. که با این کار دمای بدن را بالا برده و ضربان قلب آهسته آهسته افزایش می یابد همچنین با اکسیژن رسانی بهتر و ایجاد آمادگی برای عضلات، تمرینات بعدی موثرتر خواهد بود.
2- تمرینات کششی را خوب انجام دهید: انجام حرکات کششی قبل از شروع تمرین ماهیچه ها را منعطف و آماده می کند و می توانید آزادانه تر به فعالیت بپردازید. همچنین بعد از تمرین به علت افزایش اسید لاکتیک در بدن کشش خوب و مناسب از سفت شدن و گرفتگی و به اصطلاح اسپاسم عضلات جلوگیری می کند.

تمرینات هوازی برای چربی سوزی و کاهش وزن

3- در پایان تمرینات بدنتان را سرد کنید: بعد از اتمام تمرینات هوازی برای چربی سوزی و کاهش وزن بهتر است به بدن خود آرامش بدهید. کمی حرکات کششی را انجام داده و بعد از آن به عضلات خود فرصت استراحت دهید و نفس های عمیق بکشید تا آهسته و به مرور سرد شوند. ضربان قلب به حالت نرمال برسد و سرعت گردش خون در بدن کاهش یابد. سپس با خیالی آسوده دوش با آب ولرم بگیرید تا بدن دمای طبیعی خود را بازیابد.
4- به اندازه ورزش کنید: مدت زمان انجام تمرینات به قدری باید باشد تا قلب و تنفستان با شما همراهی کرده و دچار فشار زیاد نشود. که در اینصورت بجای حفظ سلامتی به بدنتان آسیبی وارد نشود. تمرینات هوازی باید به صورت آهسته و یکنواخت شروع شود و سپس با افزایش آمادگی بدن به زمان و حجم فعالیت ها اضافه شود.
5- آب کافی بنوشید: در حین تمرینات هوازی به علت تعریق بدن تا جایی که بدنتان نیاز دارد آب بنوشید. زیرا بدن در حین تحرک و فعالیت ورزشی با عرق کردن، آب از دست می دهد و کمبود آب موجب بالارفتن فشار خون شده و عملکرد شما را کاهش می دهد. هم قبل از شروع تمرین و هم در حین آن به اندازه آب بنوشید.

کفش ورزشی در تمرینات

6- لباس و کفش مناسب بپوشید:به علت انجام تمرینات مداوم و گاها کششی در تمرینات هوازی بهتر است کفش ورزشی مناسب انتخاب کنید تا در عین راحتی ریسک آسیب پذیری را نیز کاهش دهید. کفش نامناسب که باعث آزار شما در حین تحرک ورزشی شود به کاهش وزن شما کمکی نخواهد کرد.
7- با معده خالی تمرین نکنید: بهتر است قبل از شروع تمرین برای حفظ سطح انرژی خود و نیز انجام بهتر تمرینات، یک وعده غذایی سبک بدون چربی و پرانرژی بخورید مانند موز، خرما یا یک لقمه ساده. زیرا معده خالی موجب ضعف در بدن شده و نتیجه مطلوبی از تمرینات عاید شما نخواهد شد. 
8- الگوی ایجاد تنوع و افزایش زمان تمرین را حفظ کنید: اگر تمرینات شما به صورت مشابه و تکراری در هر جلسه با یک زمان مشخص انجام شود بعد از گذشت مدت زمانی، دیگر هیچ فایده ای در روند چربی سوزی و کاهش وزن شما نخواهد داشت و همچنین از لحاظ ذهنی نیز شما را خسته و ناامید خواهد کرد. پس ترجیحا با یک ریتم آهسته رو به افزایش الگوی تمرینی خود را تغییر دهید. تمرینات متنوع، شما را همچنان برای دنبال کردن روند کارتان مصمم تر خواهد کرد چون نتیجه بهتری خواهید گرفت.

انواع تمرینات هوازی بدنسازی

رعایت مطالب گفته شده فوق در انواع تمرینات هوازی بدنسازی موثرتر واقع شده و به کاهش وزن سریع تری دست پیدا خواهید کرد. مدت زمان فعالیت مهم نیست شدت تحرک که با افزایش تپش قلب و جریان گردش خون همراه می شود اهمیت ویژه ای داشته و باعث چربی سوزی می شود و نیز با رساندن اکسیژن بیشتر به بدن کالری اضافی دفع می شود و مکانیسم فعالیت مغزی نیز افزایش می یابد.
تمرینات هوازی برای چربی سوزی شامل دوچرخه سواری، دویدن آهسته، پیاده روی، ایروبیک، رقص های ریتمیک، طناب زنی، شنا کردن و فعالیت هایی که به صورت متوالی انجام پذیرد، می شود. شدت انجام این فعالیت های ورزشی تابع مهارت فرد بوده و متناسب با میزان آمادگی و توانایی افراد عملکرد متفاوتی در کاهش وزن خواهد داشت.

 
 
امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

نظرات کاربران

1 نظر
م چهره گشا ارسال شده در ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

سرد کردن بد و نوشیدن آب یکی از مهمترین قسمت های تمرینات ورزشی میباشد.

پاسخ دهید