• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88012 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88012 عدد

میزان کالری سوزی دوچرخه سواری در محیط بیرون و دوچرخه ثابت

3 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 5.00 از 5

کالری سوزی با دوچرخه سواری

ایمن ترین و موثرترین راه برای کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی و افزایش کالری سوزانده شده توسط یک برنامه ورزشی منظم است.
هنگامی که برای سوزاندن کالری و حفظ تناسب اندام شروع به دوچرخه سواری می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به تدریج زمان خود را در هر برنامه دوچرخه سواری افزایش می دهید.
هرچه بیشتر برای دوچرخه سواری خود تلاش کنید به این معنی است که سطح بالاتری از فعالیت بدنی در ماهیچه های شما وجود دارد.
دوچرخه سواری چه در محیط بیرون و چه بر روی دوچرخه ثابت در خانه یا باشگاه، بسته به وزن و سرعت رکاب زدن و زمان مشخص شده، کالری می سوزاند. البته اگر امکان رفتن به فضای مناسب دلنشینی در بیرون از منزل جهت دوچرخه سواری داشته باشید، مسلما روح شما همراه جسمتان فعالیت خواهد کرد.

میزان کالری سوزی با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری و سوزاندن کالری

همه ما می خواهیم بدانیم در حین دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزانیم؟ تخمین زدن این کار آسان است. شما می توانید معادلات سریع و راحتی را برای میزان کالری سوزانده شده در دوچرخه سواری پیدا کنید اما اینها دقیق نیستند. حتی دستگاه ها و برنامه های GPS، اگرچه مفیدند، اما نمی توانند رقم دقیقی را ارائه دهند.
کالری سوخت شده معمولاً بر اساس وزن دوچرخه سوار و سرعت رکاب زدن برآورد می شود.
متاسفانه بر خلاف دونده ها، که مصرف انرژی آنها به راحتی قابل پیش بینی است، محاسبه کالری سوزی دوچرخه سواران طعمه یکسری متغیرها می شود. بدیهی ترین موضوع این است که در دوچرخه سواری ما چرخ داریم! در حالی که در سرازیری حرکت می کنیم، حداقل انرژی را می سوزانیم.
مورد آیرودینامیک بزرگترین عامل متغیر در محاسبه کالری سوزی دوچرخه سواری است که نه فقط جهت یا سرعت باد موثر می باشد، بلکه هرچه سطح جلویی بدن شما بزرگتر باشد، کشش آیرودینامیکی شما بیشتر می شود. اگر بدن بزرگی دارید، در موقعیت قائم سواری می کنید و لباسهای گشاد و ول می پوشید، برای رکاب زدن و عبور کردن از میان جریان هوا به انرژی بیشتری احتیاج خواهید داشت.
سایر عوامل موثر بر مقدار کالری سوزی در دوچرخه سواری عبارتند از: مقاومت در برابر نورد، عرض لاستیک دوچرخه، سطح جاده و وزن فرد دوچرخه سوار است.
رژیم غذایی نیز در چربی سوزی با دوچرخه سواری عامل بسیار مهمی است. اگر به میزان کالری دریافتی در مقابل کالری خارج شده از بدنتان واقف باشید، علیرغم هجوم رژیم های عجیب و غریب، کاهش وزن همچنان یک امر ساده خواهد بود. نوع و کیفیت غذایی که می خورید می تواند بر سرعت و کارآیی شما در تبدیل سوخت به حرکت رو به جلو تأثیر بگذارد.
برای کاهش وزن، لازم است که کسری کالری در بدنتان ایجاد کنید.

چربی سوزی با دوچرخه سواری

محاسبه میزان کالری در دوچرخه سواری

برای اکثر دوچرخه سواران که سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند، کاهش کالری به میزان 15-20 درصد به افزایش چربی و کاهش پروتئین کمک می کند. نوع دوچرخه سواری و میزان مقاومت و سرعت حرکت شما این درصد را تغییر می دهد.
وقتی از ماهیچه های خود استفاده می کنید، آنها از تنفس اکسیژن برای تبدیل چربی ها و قندها و گاهی پروتئین ها به آدنوزین تری فسفات یا ATP استفاده می کنند. این مولکول اساسی ATP است که انرژی سلول ها را تامین می کند. در طول ورزشهای کوتاه و شدید، بدن شما از متابولیسم بی هوازی برای تبدیل کربوهیدرات ها به ATP استفاده می کند. در طول تمرینات طولانی تر و با شدت کمتر، بدن شما از متابولیسم هوازی، ATP دریافت می کند یعنی جایی که بیشتر انرژی از کربوهیدرات ها تامین می شود.
محاسبه میزان کالری دوچرخه سواری بر اساس جدول های ارائه شده در ادامه مقاله به تفکیک ارائه شده اند و عوامل موثر بر مقدار کالری سوزانده شده مانند سرعت، وزن، مسافت و زمان رکاب زدن محاسبه شده است.

نقش سرعت در کالری سوزی با دوچرخه سواری

نقش سرعت در میزان کالری سوزی دوچرخه سواری

رکاب زدن آهسته و ثابت در مقابل سریع و شدید!
اگر با سرعت متوسط و ثابت و بدون مقاومت زیاد، دوچرخه سواری می کنید، در این صورت بیشتر از سیستم متابولیسم هوازی خود استفاده کرده اید. این امر عملکرد قلب و ریه ها را بهبود می بخشد و به بدن شما کمک می کند تا از گلوکز به طور موثر استفاده کند.
با سطوح متوسط دوچرخه سواری، بدن شما همچنین توانایی خود را برای نابود کردن چربی های ذخیره شده در ماهیچه ها بهبود می بخشد.
اگر با سرعت بیشتر یا با مقاومت بیشتر دوچرخه سواری می کنید، بر سیستم متابولیسم بی هوازی خود تکیه خواهید کرد. این سیستم نمی تواند برای مدت طولانی حفظ شود، اما دوچرخه سواری سریعتر به فیبرهای عضلانی شما کمک می کند تا نحوه سازگاری با تقاضا را بیاموزند.
به عنوان یک قاعده کلی، هرچه سرعت شما بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز می سوزانید، زیرا بدن شما انرژی بیشتری برای سریعتر حرکت کردن، خرج می کند. جدول زیر با در نظر گرفتن وزن دوچرخه سوار با محاسبه سرعت های مختلف، میزان کالری سوخت شده از بدن فرد ورزشکار را محاسبه کرده است. البته در نظر داشته باشید که در سربالایی ها و سرپایینی ها این مقدارها متغیر هستند.

 

جدول کالری سوزی با دوچرخه سواری بر حسب سرعت

هر یک ساعت دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزاند

هر ساعت دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزاند؟

یک فرد معمولی با دوچرخه سواری بین 450 تا 750 کالری در هر یک ساعت می سوزاند.
دوچرخه سواری نه تنها یک راه عالی برای سفر است بلکه برای سوزاندن کالری و کاهش وزن نیز مفید می باشد. اگر قادر به دویدن نیستید یا می خواهید در روزهای تعطیل با تمرینات تاثیرگذارتر به پاهای خود ورزش دهید، مسلما دوچرخه سواری گزینه ایده آلی است.
همانطور که قبلا توضیح دادیم، همانند هر ورزش، میزان کالری سوزاندن در دوچرخه سواری به سه عامل کلیدی بستگی دارد:
وزن شما، هرچه بیشتر وزن داشته باشید انرژی بیشتری برای حرکت چرخها لازم است.
سرعت شما، هرچه سریعتر پدال بزنید انرژی بیشتری نیاز است پس کالری بیشتری می سوزانید.
مدت زمان شما، هر چه بیشتر دوچرخه سواری کنید، کالری بیشتری از دست می دهید.

 

جدول کالری سوزی با دوچرخه سواری بر حسب زمان

هر مسافت چقدر کالری می سوزاند

یک کیلومتر دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزاند؟

بهترین راه برای سوزاندن بیشترین کالری این است که مسافت بیشتری را از دوچرخه سواری بگیرید. اما مراقب باشید که زیاد به خود فشار نیاورید زیرا ممکن است باعث آسیب شود. بهتر است به جای دوچرخه سواری سریع و خطر آسیب دیدگی، آهسته تر حرکت کنید ولی مسافت بیشتری رکاب بزنید، تا بتوانید ورزش و فعالیت خود را بدون صدمه دیدن تا مدتها ادامه دهید. پس مسافت طولانی تر موجب کالری سوزی بیشتری می شود.
به عنوان مثال اگر یک روز 5 مایل و روز دیگر 10 مایل سوار شوید، دو برابر کالری می سوزانید.
اگر فردی که 90 کیلوگرم وزن دارد به مدت 5 دقیقه 3 کیلومتر (با سرعت ثابت 19 کیلومتر در ساعت) دوچرخه سواری می کند، 64 کالری می سوزاند.
اگر همان شخص به مدت 50 دقیقه 16 کیلومتر دوچرخه سواری کند (با سرعت ثابت 19 کیلومتر در ساعت)، 635 کالری می سوزاند.
سرانجام اگر همین فرد 48 کیلومتر دوچرخه سواری (با سرعت ثابت 19 کیلومتر در ساعت) انجام دهد، 1905 کالری می سوزاند.
در جدول زیر بر اساس وزن فرد دوچرخه سوار و میزان مسافت پیموده، مقدار کالری سوزانده شده با سرعت ثابت 19 کیلومتر بر ساعت مشخص شده است:

 

جدول کالری سوزی با دوچرخه سواری بر حسب مسافت

کالری سوزی با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت چقدر کالری می سوزاند؟

میزان کالری سوزانده شده در دوچرخه ثابت، بسته به وزن و شدت دوچرخه سواری در افراد مختلف متفاوت است. شما می توانید شدت متوسط یا شدیدتری را متناسب با اهداف تناسب اندام خود انتخاب کنید. به علاوه، در هر شرایط آب و هوایی نیاز به خارج رفتن از خانه ندارید و همیشه می توانید دوچرخه ثابت سوار شوید.
به گزارش انتشارات بهداشتی هاروارد، یک فرد 70 کیلوگرمی که با سرعت متوسط دوچرخه سواری می کند حدود 260 کالری در 30 دقیقه می سوزاند. به همین ترتیب، همان فرد 70 کیلویی که با سرعت زیادتری دوچرخه سواری کند، 391 کالری را در 30 دقیقه می سوزاند.
اگر هدف شما از کالری سوزی کاهش وزن است، دوچرخه ثابت می تواند در انجام این کار بسیار کمک کننده باشد. اگر بیشتر از آنچه می خورید کالری بسوزانید، می توانید با ترکیبی از ورزش و محدودیت های غذایی وزن خود را کاهش دهید. میزان کالری سوزی با دوچرخه ثابت بر اساس همان عوامل دوچرخه سواری در فضای بیرون است اما با این تفاوت که در دوچرخه ثابت شما می توانید سرعت رکاب زدن را ثابت نگه دارید و بقیه عوامل را تغییر دهید. زیرا سواری کردن بر دوچرخه در فضای بیرون بنا به مکانی که در آن رکاب می زنید ممکن است اجبارا سرعتتان را کم یا زیاد کنید.
بر اساس دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها، دوچرخه سواری ثابت علاوه بر کاهش وزن، می تواند به شما در برآوردن حداقل شرایط مورد نیاز برای فعالیت روزانه بدون رفتن به فضای بیرون کمک کند. حداقل 150 تا 300 دقیقه دوچرخه سواری با شدت متوسط در هفته را هدف بگیرید.
همچنین می توانید 75 تا 150 دقیقه دوچرخه سواری قوی تر را برای مزایای یکسان انتخاب کنید، یا فعالیت های متوسط و شدید را در طول هفته ترکیب کنید. علاوه بر این ، حداقل دو روز تمرینات قدرتی را برای همه گروه های اصلی عضلات انجام دهید.

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

online chat