ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 129670 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 129670 عدد

لباس تیم های بسکتبال

7 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.63 از 5

لباس تیم های بسکتبال

راهنمای خرید لباس تیم های بسکتبال

لباس تیم های بسکتبال نوعی لباس فرم مشخص و پذیرفته شده ای است که توسط بازیکنان بسکتبال پوشیده می شود. طراحی و فرم لباس بسکتبال حرفه ای در غلتک مد روز در روند زمان متغیر بوده است. پیراهن فرم بسکتبال برای خانم ها و آقایان شامل یک جرسی، شلوارک و کفش است که شماره و نام خانوادگی بازیکن در پشت و شماره و نام تیم در جلوی رکابی حک شده است. هر تیم چند رنگ مشخص برای خود دارد که در مسابقات تیم میزبان اغلب رنگ روشنتری از رنگ لباس تیم مهمان می پوشد و رنگ لباس تیم مهمان در اکثر مواقع تیره تر است. 

خرید لباس تیم های بسکتبال

فرم لباسها در سال ۱۸۹۱ بلوزهای آستین بلند و نیز شلوارهای بلند بود. طولی نکشید که داوران و مربیان بسکتبال متوجه شدند که بلندبودن لباس ها مانع بازی راحت و انجام آسان حرکات بازو جهت شوت توپ و در نتیجه خستگی بازیکن می شود. از این رو لباس رسمی تیم های بسکتبال از دهه ۱۹۰۰ الگوسازی شد و به صورت واحد در بین همه بسکتبالیست ها مورد استفاده قرار گرفت. تا قبل از آن پیراهن فرم بسکتبال مدل مشخصی نداشت و بازیکنان در لباس هایی مانند فوتبالیست ها که شلوارک هایی کوتاه و بلوزهایی تنگ بود توپ خود را دریبل می کردند. البته نوع برش و دوخت و خرید لباس تیم های بسکتبال متناسب با تقاضای بسکتبالیست ها در طول زمان تغییر و تکامل یافت که اغلب با الگوی مد روز در نظر گرفته می شد.

تاریخچه لباس تیم بسکتبال

در کاتالوگ اسپالدینگ سال ۱۹۰۱ چند مدل شلوارک و لباس تیم های بسکتبال که مورد استفاده بازیکنان بودند نشان داده شده است که شامل شلوارک هایی تا زانو با برش هلالی شکل در پایین آنها و هم شلوارک های کوتاه با جوراب های بلند مانند فوتبالیستها و همچنین بلوزهای آستین یک ربعی و حتی رکابی ها به چشم می خورند. سرانجام لباس نه تنها برای شناسایی تیم ها بلکه برای بازتاب روحیه بازیکنان مطابق با محل باشگاهی که به آن تعلق داشتند، طراحی شد. شلواک های بلند در دهه ۱۹۲۰ به شلوارک هایی با طول استاندارد تبدیل شدند و تا ۱۹۳۰ از جوراب های پشمی و سنگین استفاده می شد تا به مرور به جوراب هایی از جنس پلی استر سبک تغییر یافت.

لباس مایکل جردن در بسکتبال

دهه های ۸۰-۱۹۷۰ مطابق با مد روز آن موقع، پیراهن تیم بسکتبال تنگ تر و شلوارک ها کوتاه تر شدند و جنس پنبه ای برای آنها به علت کشش بهتر مدنظر قرار گرفت. مایکل جردن نابغه بسکتبال در سال ۱۹۸۴ درخواست طراحی شلوراک بلند برای خود کرد و به دلیل محبوبیت او در دنیای بسکتبال توسط همه، مورد استقبال قرار گرفت. در طول دهه های بعد به علت رشد فرهنگ هیپ هاپ در بین عامه مردم و جوان پسندانه، خرید لباس تیم های بسکتبال بزرگتر و گشادتر عرف شدند. گشادی حلقه آستین ها برای آزادی کامل حرکت دست ها و شانه ها و اجرای پرتاب ها بیشتر شدند.

لبرون جیمز با جرسی بدون آستین

سال ۲۰۱۳ کمپانی آدیداس طرح بلوزهای آستین کوتاه به جای رکابی به عنوان لباس تیم های بسکتبال nba ارائه داد. هدف آنها داشتن فضای بیشتر برای تبلیغات و قرار دادن آرم اسپانسرها بود. پیراهن های آستین دار در بین بازیکنان بسکتبال جنجالی به پا کرد. لبرن جیمز سال ۲۰۱۵ در بازی نخست خود مقابل نیویورک ناکس آستین های خود را پاره کرد و با این کار مخالفت خود را نشان داد. اما با فسخ قرارداد NBA با آدیداس و روی کار آمدن نایک، پیراهن های آستین دار در نوع پوشش بسکتبالیست ها دوام نیاورد.

لباس تیم های بسکتبال nba

کفش مخصوص بسکتبال به عنوان بخشی از لباس تیم های بسکتبال دارای کمی ساق جهت پوشش خوب مچ پا هستند و در سال ۱۹۰۳ لاستیک های مکش دار برای جلوگیری از لغزش بازیکنان حین بازی در زیر کفش ها طراحی شد. هر چه میزان محافظت از مچ پا در این کفش ها بیشتر باشد برتری آن را نسبت به مدل های دیگر مشخص می کند که این پشتیبانی از مچ پا به دلیل پرش های بلند و انجام حرکات جانبی و چرخشی بازیکن و تمایل به آسیب دیدگی بسیار حائز اهمیت است. در دهه های مختلف کمپانی های معروفی مانند آدیداس و نایک تولیدات سطح بالایی از کفش های مخصوص را ارائه دادند.

لباس تیم های NBA

خرید لباس تیم های بسکتبال nba

لیگ بسکتبال nba شامل تیم های متعددی در ایالات مختلف آمریکاست که هر کدام پیراهن ها و فرم های مخصوص به خود دارند. شلوارک های بسکتبال می بایست حدود یک اینچ بالای زانو قرار بگیرند. جرسی ها اجازه قرار گرفتن درون شلوارک را ندارند. آرم اسپانسرها بر روی برخی از تیم های NBA متناسب با قوانین باشگاه ها اجازه چاپ شدن دارند. یونیفرم ها از مواد باکیفیت جذب عرق و تبخیر سریع تولید می شوند. این یونیفرم ها هم پیراهن و بدن بازیکن را خشک نگه می دارند و هم خنک کننده هستند. در چند سال اخیر لباس تیم های بسکتبال nba از درزهای کمتر در دوخت و جنس مواد سبک در تولید آنها استفاده می شود.

لباس تیم های ملی بسکتبال

تفاوت اصلی لباس تیم های بسکتبال nba با سایر کشورها در شکل گیری نمادهای حامیان مالی تیم هاست. مثلا لباس های ایالات متحده، کلمات کلیدی آرم اسپانسرها را در جلو و مرکز لباس فرم خود قرار داده اند. البته در فصل ۱۸-۲۰۱۷ برخی از تیم های بسکتبال ایالات متحده آرم های حامیان مالی خود را در سمت چپ بالای جرسی با اندازه حداکثر ۲.۵*۲.۵ اینچ مجوز چاپ داده اند. فروش لباس تیم های nba که دارای لوگوی اسپانسرها بود تبدیل به بمب بازاریابی شدند. 

لباس تیم های ملی بسکتبال nba

تیم های NBA نه تنها به خاطر داشتن ستاره های بسکتبال بلکه به دلیل طراحی های چشمگیر با رنگ ها و خلاقیت های زیبا بر روی برش و دوخت پیراهن های بسکتبال تحولی عظیم در تجارت ایجاد کردند. این آرم ها با نمادهای مخصوص ظاهر شدند که فروش بزرگی برای تیم های معروف به وجود آمد. تولیدکنندگان برندهای معروف همیشه برای بهبود شرایط دارای انعطاف پذیری در عملکرد با ایده های جدید هستند. لباس تیم های بسکتبال nba برتر شامل دو تیم معروف و پرآوازه، یعنی لباس تیم بوستون سلتیکس و همچنین لباس تیم تیم لس آنجلس لیکرز در بین هوادارن مشتاقان زیادی دارد.

لباس بسکتبال تیم بوستون سلتیکس

لباس تیم های بسکتبال nba

تیم بسکتبال بوستون سلتیکس که پیدایش آن به سال ۱۹۴۶ برمی گردد به عنوان یکی از تیم های رده بالا با بیشترین بیننده در شهر بوستون از ایالت ماساچوست آمریکاست. این تیم از پرافتخارترین های NBA محسوب شده است. که رنگ لباس تیم های بسکتبال nba آنها برای میزبانی سفید و برای زمان مهمان شدن به رنگ سبز تعیین شده است. در رنگ لباس تیم بوستون سبز، طلایی، سیاه و سفید مجوز استفاده شدن دارند. لباس تیم بوستون سلتیکس یک برند بزرگ و شناخته شده در بسکتبال nba به حساب می آید.

لباس تیم بسکتبال بوستون و لیکرز

رقیب اصلی این تیم در مسابقات لیگ ان بی ای تیم لس آنجلس لیکرز می باشد. رقابت این دو تیم یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان محسوب می شود. ولی در بیشتر رقابت ها که این دو تیم در مرحله نهایی برابر هم قرار گرفتند تیم بوستون در کسب مقام قهرمانی شانس بیشتری داشته است. البته تیم لس آنجلس لیکرز قهرمانی های زیادی را تا کنون کسب کرده و پرافتخارترین تیم کنفرانس غرب می باشد. این باشگاه یکی از معروف ترین لباس تیم های بسکتبال را دارد. از آنجا که این باشگاه معتبر در مینسوتا ایالت متحده آمریکا واقع شده و به ایالت ده هزار دریاچه معروف می باشد عنوان لیکرز را برای آن انتخاب کردند.

لباس تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز

لوگوی باشگاه لس آنجلس لیکرز یک توپ با نام این باشگاه در مرکز توپ بر روی پیراهن تیم لیکرز قرار دارد. همیشه دو رنگ زرد و بنفش به صورت ثابت جز رنگ های اصلی در تعیین لباس تیم های بسکتبال لس آنجلس لیکرز وجود داشته است. رنگ زرد طلایی برای زمان میزبانی و رنگ بنفش برای زمان میهمان است. رنگ های سفید و مشکی هم در ترکیب رنگ پیراهن های بسکتبال تیم لیکرز قابل استفاده هستند. این تیم بیشترین هوادار را در بین افراد مشهور و علاقه مند به ورزش بسکتبال دارد. شکیل اونیل فوق ستاره دنیای بسکتبال یکی از بازیکنان پرافتخار این تیم بوده است.

لباس تیم بسکتبال ملی آمریکا

لباس تیم های بسکتبال آمریکا

تیم ملی بسکتبال ایالت متحده آمریکا اغلب بازیکنان جوان و تازه کار را در ترکیب تیم خود قرار می دهد. چون بازیکنان ستاره ای و حرفه ای تیم خود را برای بازی های لیگ NBA حفظ می کند. به علت اهمیت ویژه این مسابقات سعی در دور کردن آنها از صدمات احتمالی دارد. تیم ملی بسکتبال آمریکا در سال ۱۹۳۴ فعالیت خود را با طراحی لباس های تیمی آغاز کرده و تا کنون در اکثر رقابت های بین المللی در صدر جدول قرار گرفته است. لباس تیم ملی آمریکا برای میزبانی رنگ سفید با خطوط آبی و زمانی که مهمان مسابقات باشند به رنگ آبی می باشد.

لباس تیم ملی بسکتبال چین

لباس تیم های بسکتبال چین

 تیم بسکتبال چین نماینده کشور چین در مسابقات بین‌المللی بسکتبال است. این تیم از موفق‌ترین تیم‌های بسکتبال و بهترین تیم بسکتبال آسیا محسوب می‌شود. در رنکینگ جهانی رتبه ۱۱ را به خود اختصاص داده است. دو رنگ سفید برای میزبانی و قرمز برای زمان مهمان شدن جزء رنگ های اصلی لباس تیم ملی چین می باشد. این کشور سال ۲۰۱۹ به عنوان میزبان مسابقات WORLD CUP بسکتبال انتخاب شده است.

لباس تیم ملی بسکتبال ایران

لباس تیم های بسکتبال ایران

اولین نشانه‌های ورزش بسکتبال در ایران  سال های ۱۳۱۰ و ۱۳۱۱ توسط کارکنان سفارتخانه‌های خارجی در ایران دیده شده است. فدراسیون بسکتبال ایران در سال ۱۳۲۴ با طراحی لباس تیم ها تشکیل شد. نخستین حضور بسکتبال ایران با پیراهن تیم ملی بسکتبال ایران در میدان‌های بین‌المللی در بازی‌های المپیک ۱۹۴۸ لندن آغاز شد. در لباس تیم ملی ایران سه رنگ سبز به عنوان پیراهن اول تیم، سفید برای مهمان و قرمز برای زمانی که میزبان مسابقات هستند در نظر گرفته شده است. تبلیغات و آرم اسپانسرها با رعایت قوانین FIVB بر روی پیراهن تیم ملی بسکتبال ایران چاپ شده است. شماره بازیکن قسمت جلو و عقب جرسی و بر روی پای یکی از شلوارک ها مشخص شده است.

 

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)