• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 98358 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 98358 عدد

توپ بسکتبال

۴۱۹,۰۰۰ تومان
۴۸۸,۵۰۰ تومان
- 14 
۳۵۹,۰۰۰ تومان
۳۹۸,۶۰۰ تومان
- 10 
۳۵۹,۰۰۰ تومان
۳۹۸,۶۰۰ تومان
- 10 
۳۹۹,۰۰۰ تومان
۴۵۸,۷۰۰ تومان
- 13 
۳۹۹,۰۰۰ تومان
۴۵۸,۷۰۰ تومان
- 13 
۱,۶۹۹,۰۰۰ تومان
۱,۸۴۹,۶۰۰ تومان
- 8 
۱,۰۹۸,۰۰۰ تومان
۱,۱۸۹,۶۰۰ تومان
- 8 

نکات مهم در انتخاب صحیح توپ بسکتبال 

در دو سال نخست که بازی بسکتبال ابداع شد، توپ فوتبال را برای بازی به کار می‌بردند. اما چون این توپ سبک وزن بود، در سال ۱۸۹۴ میلادی اولین توپ مخصوص بسکتبال توسط یک کارخانه دوچرخه سازی تولید شد که اندکی از توپ فوتبال بزرگ تر بود. در سال ۱۹۳۷ نوع دیگری توپ بسکتبال بزرگ تر اما سبک تر به بازار آمد و آنگاه در سال ۱۹۴۹ توپی ساخته شد به همین شکل و اندازه و وزن فعلی که هنوز هم مورد استفاده‌ است. توپ بسکتبال بزرگتر از توپ‌های معمولی است و آن را از جنس چرم، لاستیک یا پلاستیک می‌سازند و هنگام استفاده باد می‌کنند. میزان فشار هوای داخل توپ باید به حدی باشد که در صورت رها شدن از ارتفاع ۱٫۸ متری، پس از اصابت به زمین کم تر از ۱٫۲ و بیش تر از ۱٫۴ متر از زمین بلند نشود. ضمن آنکه در این حال وزن توپ باید بین ۶۵۰-۶۰۰ گرم باشد. توپ بسکتبال کروی شکل بوده و بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین توپ بازی‌های گروهی محسوب می شود.
در طول بازی، توپ بسکتبال باید به طور مداوم پرتاب شود و در هوا به سایر بازیکنان پاس داده شده و به سمت سبد پرتاب شود. بنابراین توپ باید بسیار با دوام و راحت بوده و برای انجام ترفندها مورد استفاده قرار گیرد، که رایج ترین آنها چرخاندن توپ در نوک انگشت اشاره یک فرد است. چرخاندن توپ دور خود و یا انجام مانور های هوابوت با توپ در حال اجرای رانینگ به ویژه در زمین یک مسابقه نیز در زمره مانورهای بسکتبالیست ها می باشد.
تقریبا همه توپ های بسکتبال دارای یک لایه بادی قابل انعطاف هستند که عموما در لایه های فیبری قرار می گیرند و سپس با سطح خارجی از چرم، لاستیک یا کامپوزیت مصنوعی پوشیده می شود. سطح توپ تقریبا همیشه توسط "دنده های ریز و زبری" پوشیده شده است. سطح نارنجی قهوه ای توپ بسکتبال با دنده های سیاه و طرح لوگوی شرکت سازنده می باشد و حتی ممکن است در رنگ های دیگر نیز در بازار به فروش برسند.

سایز ۷ برای بزرگسالان (آقایان بالای ۱۵ سال) با قطر ۷۵ سانتی متر و وزن ۶۵۰ گرم

سایز ۶ برای زنان بالای ۱۲ سال و پسران ۱۴-۱۲ سال با قطر ۷۲ سانتی متر و وزن ۵۷۰ گرم

سایز ۵ برای دختران و پسران ۱۱-۹ سال با قطر ۷۰ سانتی متر و وزن ۴۸۰ گرم

سایز ۴ برای دختران و پسران ۸-۵ سال با قطر ۶۵ سانتی متر و وزن ۴۰۰ گرم

سایز ۳ برای مینی بسکتبال کودکان ۸-۴ سال با قطر ۵۶ سانتی متر و وزن ۲۸۰ گرم

online chat