• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65552 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65552 عدد

لوازم بسکتبال

اطلاعات مفید در مورد ورزش بسکتبال

دانشگاه ورزشی اسپرینگ فیلد آمریکا در ادامه بازی های فوتبال و بیسبال که در فصل های بهار و تابستان بین دانشجویان برگزار می شد، در پی تدبیری بود تا بدن دانشجویان با فعالیتی بیشتر در سالن های سرپوشیده در فصل های سرد سال چنان داغ شود که هیجانش در رگ های آنها نفوذ کند. دکتر نای اسمیت پس از بررسی ورزش های موجود به این نتیجه رسید که بازی ابداعی جدیدش باید تیمی باشد، مهارت و رقابت در آن وجود داشته باشد و مهمتر از همه ، یک بازی توپیِ همیشه پراز جنب و جوش باشد. حاصل این افکار و اندیشه‌ها ورزشی شد به نام بسکتبال (Basketball) که امروزه پس از سپری شدن بیش از یک قرن از اختراع آن، از پرطرفدارترین و هیجان‌انگیزترین رشته‌های ورزش بین‌المللی است. نخستین مسابقه‌ای که به صورت تجربی ترتیب یافت میان دو تیم ۹ نفره در کالج اسپرینگ فیلد بود و اولین گل تاریخ بسکتبال را هم یکی از بازیکنان به نام «ویلیام چیلس» به سبد انداخت. در سال ۱۸۹۲ دکتر نای اسمیت مقرراتی را برای بازی بسکتبال وضع کرد. مقرراتی که از خشونت در بازی جلوگیری کند و طبق روال خاصی انجام شود.
بسکتبال در آمریکا متولد شد سپس به کانادا نفوذ کرد و بعد از آن کم‌کم در بین کشورهای دیگر از جمله فرانسه در سال ۱۸۹۳، چین و انگلستان و هندوستان در سال ۱۸۹۴ و ژاپن در سال ۱۹۰۰ وارد شد. اولین مسابقه رسمی بسکتبال در سال ۱۸۹۶ صورت گرفت؛ که در آن مسابقه بسکتبال دانشگاه شیکاگو ۱۵ بر ۱۲ تیم دانشگاه آیوا را مغلوب کرد. اولین نشانه های حضور بسکتبال در ایران به سال ۱۳۱۰ بازمی گردد.
انجمن ملی بسکتبال آمریکا سال ۱۹۴۹ با نام NBA مهمترین لیگ برتر بسکتبال حرفه ای به جهان معرفی شد که فوق ستارگان دنیای بسکتبال با تکنیک های خارق العاده در آن دریبل می زدند. مایکل جردن از طرف NBA منحصر به فردترین بسکتبالیست دوران شناخته شد و جذابیت بسکتبال را به گونه ای گسترش داد که عموم مردم را به تماشای این بازی وامی داشت.
بسکتبال ورزشی گروهی است که دو تیم ۵ نفره در آن به رقابت پرداخته و هدف پرتاب توپ به سمت حلقه سبد و کسب امتیاز است. تاکید فراوان بسکتبال بر تقویت مهارت های پرتابی است. این بازی یکی از پرتحرک ترین و پرامتیازترین ورزش ها شناخته شده است.