• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88428 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88428 عدد

آیا کاهش وزن با حلقه لاغری ممکن است؟

3 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.80 از 5

لاغری شکم با حلقه لاغری

در هنگام حلقه زدن چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

حلقه نه تنها یک تمرین عالی برای شکم و پهلوهاست، بلکه راهی عالی برای سرگرمی و تحت تأثیر قرار دادن دوستانتان است. برای اینکه یک هولاهوپر متخصص باشید، تنها چیزی که لازم دارید این است که تمرین کنید و هماهنگی خود را بهبود ببخشید. اگر می خواهید بدانید که چگونه hula hoop را انجام دهید، فقط این مراحل آسان را دنبال کنید تا در کمترین زمان ممکن قادر به انجام آن شوید.
1. لباس ورزشی مورد نظرتان را انتخاب کنید. بلوز و شلوار تنگ بپوشید تا چرخش حلقه راحت تر باشد و حلقه در لباس گشاد گیر نکند.
2. کفش های راحت نیز کار با هولاهوپ را برای شما آسان تر می کنند. لزوماً پوشیدن کفش ورزشی اهمیتی ندارد و حتی پوشیدن کفش کاملاً اختیاری است. این امر نه بر تلاش شما برای هولاهوپ تأثیر خواهد گذاشت و نه به آن آسیب می رساند.
3. از پوشیدن هرگونه دستبند یا جواهرات آویزان که می تواند در حلقه هولاهوپ گیر کند، خودداری کنید.

هولاهوپ برای لاغری شکم

4. حلقه ای را انتخاب کنید که متناسب با وزن و سن شما باشد. حلقه های سبک و ساده برای بچه ها مناسب تر است. البته چرخش کمر و شکم اهمیت بیشتری در این ورزش تفریحی دارد ولی حلقه های سنگینتر متناسب با وزن شما مسلما موثرتر خواهد بود. البته دقت کنید که نباید حلقه بسیار سنگین و حجیم باشد تا یه کمر شما آسیب بزند. اگر واقعاً به تمرین با hula hooping متعهد هستید، می توانید حلقه هایی از وزن و اندازه متنوع را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر و مناسب تر است.
5. اگر تصمیم دارید حلقه لاغری بزنید، باید کمی فضای خالی برای خود ایجاد کنید تا به چیزهای اطراف خود برخورد نکنید. رفتن به فضای باز ایده آل است اما فضای داخلی خانه که در آن بتوانید آزادانه حرکت کنید نیز بسیار مناسب است و احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.
6. هولاهوپینگ چیزی است که تمرکز بر بازی و سرگرمی و تمرین دارد. اگر تا به حال تحرک و رقص نداشته اید، باید با بدن خود صبور باشید و به آن زمان و تمرین کافی دهید تا به حرکت حلقه زدن عادت کند.
7. موسیقی به بدن و حلقه شما کمک می کند تا ریتم منظمی پیدا کند و با هم هماهنگ شود. یک لیست پخش از آهنگ های مورد علاقه خود را کنار هم قرار دهید تا بدنتان آماده رقص شود.
8. نکته قابل توجه دیگر میزان چرخش کمر، هنگام حلقه زدن است که اهمیت زیادی دارد. چرخش های بسیار سریع و ناگهانی و چرخش های زیاد ممکن است موجب آسیب و دردهای ناحیه کمر شود. هنگام حلقه زدن بر روی شکم و پهلوها تمرکز کنید.

مقاله مرتبط : کالری دوچرخه سواری

لاغری با حلقه لاغری

چگونگی کار با حلقه هولاهوپ

1. پس از رعایت نکات ذکر شده، صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید.
2. هولاهوپ را روی زمین قرار دهید. حلقه ای را انتخاب کنید که وقتی تا کمرتان بالا می آورید، دو دست در کنارتان روی حلقه قرار بگیرد. حلقه های بزرگتر برای مبتدیان ایده آل هستند، زیرا با سرعت کمتری چرخیده و به شما فرصت بیشتری می دهد تا با ریتم حلقه سازگار شوید.
3. قدم در داخل حلقه بگذارید. که این ساده ترین حالت است. حلقه را جلو بگیرید، دستان خود را به اندازه عرض شانه باز نگه دارید. همانطور که حلقه را بلند می کنید، از داخل آن عبور کنید و حلقه را تا روی شکم بالا بیاورید.
4. برای حفظ تعادل یک پا را کمی جلوتر پای دیگر بگذارید. حلقه را در قسمت گودی کمر در یک سطح افقی بچسبانید.

چرخاندن حلقه لاغری

5. همانطور که حلقه را محکم با دو دست نگه داشته اید. کمی به پهلو بچرخید و دستانتان را در یک جهت هماهنگ آماده برای حرکت کنید.
6. حلقه را بچرخانید. اگر فرد راست دستی هستید، محکم حلقه را در خلاف جهت ساعت بچرخانید. اگر چپ هستید، آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. بدون هیچ حرکتی حلقه باید حداقل چند دور بچرخد.
7. کمر خود را با حرکت دورانی شروع به حرکت دادن کنید. با حرکت حلقه، شکم خود را به جلو فشار دهید. هنگامی که حلقه از پشت شما حرکت کرد، آن را به عقب فشار دهید. یا می توانید کمر خود را به صورت دایره های کوچک بچرخانید و هنگامی که حلقه به سمت چپ شما لمس کرد کمرتان را به سمت چپ و هنگامی که حلقه ضربه راست شما را به سمت راست می زند ضربه بزنید.
8. چرخش حلقه را ادامه دهید. همانطور که رها می کنید کمر خود را به صورت دورانی حرکت داده و هدف حلقه را بدنتان قرار دهید مانند تیرک ستون، و همچنان بچرخانید. اگر حلقه به زمین افتاد، آن را بردارید و دوباره امتحان کنید. شما باید به محض چرخش حلقه، یک ضربان ریتمیک در میان تنه خود ایجاد کنید، اگر یک پا جلوتر از دیگری باشد یا با پاها موازی انجام می دهید، پاها را به عقب و جلو فشار دهید.

چرخش حلقه در جهت عقربه های ساعت

9. وقتی حلقه می افتد، آن را در جهت دیگر بچرخانید. گرچه راست دست ها ترجیح می دهند که حلقه را در خلاف جهت ساعت بچرخانند و چپ دست ها ترجیح می دهند آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانند، اما شما هنوز هم باید جهت مناسب خودتان را پیدا کنید. جهتی را که ترجیح می دهید "اولین جهت شما" نامیده می شود. 
10. انتظار می رود که حلقه در اولین تلاش ها سقوط کند، زیرا به حرکت عادت نکرده اید. فقط دوباره حلقه را بردارید و ادامه دهید. به همان اندازه که حرکت را احساس می کنید، همان پیروی از دستورالعمل هاست. حلقه روی بخشی از بدن که ضربان حرکتی بیشتری دارد متمرکز می شود. مثلا اگر تکان چرخشی بر روی لگن و زانو بیشتر باشد، حلقه به پایین کشیده می شود.
11. هنگام حلقه زدن حس خوب داشته باشید و خوش بگذرانید! حرکت اساسی را تا آنجا که می توانید ادامه دهید. هنگامی که به عنوان یک هولا-هوپر تجربه بیشتری پیدا کردید، می توانید برخی از ترفندهای بهبود حرکت مانند جابه جایی حلقه را حین چرخش کشف کنید.
13. ساختن استقامت حلقه ممکن است زمان بر باشد، حتی اگر متوجه شوید که حلقه شما به طور خودکار بعد از چند چرخش کند می شود، می توانید با تشدید حرکت بدن و سرعت آن، سرعت حلقه را نیز افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: کالاهای مناسب ورزش در خانه

 

فواید حلقه زدن

فواید حلقه زدن

1. هولاهوپ تناسب اندام قلبی عروقی به همراه دارد.
ورزش های قلبی-عروقی (که به آن هوازی نیز گفته می شود) قلب و ریه های شما را به کار می گیرد و جریان اکسیژن را در سراسر بدن بهبود می بخشد. این به نوبه خود می تواند خطر بیماری قلبی و دیابت را کاهش دهد، سطح کلسترول را در منطقه تناسب قرار دهد، عملکرد مغز را بهبود بخشد و حتی استرس را پایین بیاورد.
وقتی با حلقه به یک ریتم ثابت رسیدید، ضربان قلب شما افزایش یافته، ریه ها بیشتر کار می کنند و جریان خون بهبود می یابد. همچنین وقت بیشتری را در منطقه هوازی می سوزانید تا کالری بسوزانید و سلامت قلب خود را تقویت کنید.
2. عضلات اصلی هسته بدن را به چالش می کشد.
اگر تا به حال از حلقه زده باشید، می دانید که برای نگه داشتن حلقه در حال چرخش دور کمر به چه مقدار حرکت دادن لگن نیاز دارید. برای اینکه حلقه در حال حرکت بماند، به عضلات قوی هسته و تحرک خوب ماهیچه های لگن احتیاج دارید. یادگیری نحوه استفاده از حلقه زدن و تمرین منظم آن، یک روش عالی برای هدف قرار دادن و تمرین عضلات شکم و همچنین عضلات مورب و مفصل ران است.

فواید حلقه زدن و بهبود تعادل

3. تعادل شما را بهبود می بخشد.
داشتن تعادل خوب به شما امکان کنترل بهتر حرکات بدن را می دهد. همچنین به بهبود وضعیت بدن کمک می کند و به شما امکان می دهد سایر تمرینات را با فرم صحیح بدنی انجام دهید. طبق تحقیقات شورای ورزش آمریكا، هر نوع فعالیت بدنی كه شما را ملزم به حفظ وضعیت و ثبات در یك پایه پشتیبانی مانند هولاهوپ كند، می تواند به شما در حفظ و بهبود تعادل كمك نماید.
4. عضلات پایین تنه را درگیر می کند.
فقط عضلات اصلی شما نیستند که با حلقه زدن تمرین می کنند. عضلات پایین تنه شما، از جمله عضلات چهار سر ران (جلوی ران)، همسترینگ (پشت ران)، گلوت و ساق پا نیز احساس سوزش می کنند، خصوصاً اگر از حلقه وزنی استفاده کنید. برای اینکه حرکت جلو به عقب و پهلو به پهلو ادامه داشته باشد، باید عضلات بزرگ پاها و گلوتان را برای کمک به حرکت تکان دهید.
5. فعالیت متمرکز بر خانواده
همراه بودن با خانواده وقتی تمایل به انجام تمرینات ورزشی دارید، می تواند چالش برانگیز باشد. ساعات استراحت، کار ، مدرسه ، تمرینات ورزشی و هر چیز دیگری که همراه با پدر و مادر بودن باشد. متاسفانه ورزش اغلب اولین چیزی است که از لیست کارها خارج می شود. Hula hooping یکی از راه های تمرین و وقت گذرانی تفریحی با خانواده است. حتی می توانید با در نظر گرفتن اینکه چه کسی می تواند حلقه در حال چرخش دور کمر خود طولانی تر نگه دارد، یک بازی انجام دهید.
6. ارزان و قابل حمل
هولاهوپینگ دردسرهای رفت و آمد به سالن بدن سازی، کلاس های ورزشی بسیار شلوغ یا انتظار در صف برای استفاده از دستگاه نیست. بعلاوه، ارزان است و می توانید آن را عملاً در هر کجا انجام دهید، از جمله اتاق نشیمن، حیاط جلوی خانه یا پارکینگ.

حلقه لاغری و عوارض آن

آیا استفاده از هولاهوپ عوارضی دارد؟

هر ورزش یا تمرینی اگر به صورت ناصحیح انجام بگیرد موجب عوارض مختلفی خواهد شد. پس با یک آموزش درست و اصولی حلقه زدن را آغاز کنید و تا رسیدن به یک تجربه عالی راسخ ادامه دهید. مسلما به دلیل اینکه هولاهوپ با حرکت شکم و کمر همراه است، حرکت اشتباه ممکن است موجب درد در این نواحی شود که با انجام صحیح می توانید به هدف مطلوب دست یابید.
همانطور که قبلاً ذکر شد، مزایای هولاهوپینگ فراتر از کاهش وزن است. طبق یک مطالعه کوچک که در ماه سپتامبر 2019 در مورد حقایق چاقی منتشر شده، این نوع ورزش برای کاهش توده چربی شکم و سطح کلسترول LDL ("بد") موثرتر از پیاده روی است. علاوه بر این، ممکن است به افزایش توده عضلانی بدن و داشتن هسته قوی تر و بهبود عملکرد بدنی کمک کند. پس تمرین کنید تا درست حلقه بزنید!

خرید و اطلاع از قیمت لوازم جانبی بدنسازی در ایران اسپورتر

 

لاغری با حلقه یا طناب

طناب زدن یا استفاده از حلقه؛ کدام یک برای لاغری مناسبتر است؟

هنگامی که به یک حلقه یا طناب پرشی فکر می کنید، احتمالاً آنها را با یک بچه کوچک مرتبط می دانید. اما آیا می دانید این دو وسیله ورزشی کلاسیک در واقع ابزار تمرینی شگفت انگیزی هستند؟! بنابراین، اگر می خواهید کمی سرگرمی به تمرینات ورزشی خود بیفزایید، این موارد برای بدن شما مناسب هستند.
هر دو تمرین hula hoop و تمرین پرش طناب، درگیری هسته بدن را حداکثر می کنند. با این حال، طناب زدن یک شکل عالی از کاردیو است. اما به یاد داشته باشید که هنگام پریدن از روی طناب، همیشه در معرض آسیب دیدگی هستید. از طرف دیگر، hula hooping همه چیز در مورد مفاصل شما است. بنابراین انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، سرگرم کننده تر از طناب زدن است! اگرچه برای حلقه زدن در یک تمرین عادی، مدت زمان زیادی باید چرخش کنید.
بنابراین، وسیله ای برتر است که می گوید کدام یک برای بدن شما بهتر است و شما را به هدفتان نزدیکتر می کند؟ در واقع هر دو عالی هستند و به محض استفاده از یکی از آنها دوباره احساس کودکی خواهید کرد.

برای مشاهده انواع و خرید طناب ورزشی از ایران اسپورتر کلیک کنید.

هولاهوپ مخصوص لاغری

هولاهوپ مناسب لاغری چه ویژگی هایی دارد؟

بیشتر خانم ها می خواهند وزن و حجم اطراف شکم، هسته و گلوت را کاهش دهند. مناطقی که غالباً به عنوان حرکات ساده دیده می شوند. هوپینگ نه تنها یک تمرین قلبی عروقی عالی است بلکه می تواند به کاهش چربی کمک کند و یک تمرین عالی برای درگیر کردن گروه های اصلی عضلانی و هماهنگی حرکتی است. همگی در یک زمان!
مطمئناً، ممکن است کمی تمرین طول بکشد و در ابتدا احساس کنید که کمی در انجام حلقه زنی ناتوان هستید. اما حتی کسانی که هماهنگی کمی دارند، می توانند از حلقه ها به عنوان بخشی از برنامه روزمره استفاده کنند. حلقه زدن این امکان را می دهد تا سفت شوید، وزن کم کنید و حس انعطاف پذیری و تعادل بهتری پیدا کنید. همه اینها در عین حال سرگرم کننده است!
هر چه حلقه بزرگتر و سنگین تر باشد، کنترل آن راحت تر بوده و بیشتر می تواند به درگیر شدن عضلات پشتیبانی کننده هسته کمک کند. برای لاغری تمرین حلقه زدن را به صورت مرتب در روزها و زمان های مشخص با تکرار چرخش های کامل در هر دو جهت انجام دهید، زیرا این امر هر دو مجموعه مورب شکمی را درگیر می کند. هدف آن است که حرکتی مداوم با حلقه را برای بیشترین تکرار انجام دهید. از حلقه ها می توان به عنوان گرم کردن بدن قبل از شروع ورزش اصلی یا سرد کردن و یا به عنوان بخشی از یک رژیم آموزش مدار استفاده کرد!

مقاله مرتبط : پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟

حلقه زدن چقدر کالری می سوزاند؟

حلقه زدن چقدر کالری می سوزاند؟

سوزاندن کالری یکی از اهداف اصلی در تلاش برای کاهش وزن و لاغری است. طبق تحقیقات انجام شده از نظر سوخته شدن کالری، هولاهوپینگ با سایر فعالیت های هوازی مانند رقص سالسا و رقص شکم قابل مقایسه است. همچنین با حلقه زدن به طور منظم چربی سوزی نیز آغاز می شود. وقتی از طریق ورزش کالری می سوزانید و تغییرات درستی در رژیم غذایی خود ایجاد می کنید، احتمال از دست دادن چربی های اضافه بدن را نیز افزایش می دهید.
این نوع ورزش جایگزین مناسبی برای رقص و سایر تمرینات قلبی است. تعداد کالری سوزانده شده به عوامل دیگر مانند وزن، سطح تناسب اندام و شدت تمرینات شما نیز بستگی دارد. طبق کلینیک مایو، هولاهوپینگ به مدت 30 دقیقه در روز می تواند به خانم ها در سوزاندن 165 کالری کمک کند. اگر یک مرد باشید، تقریباً در عرض نیم ساعت 200 کالری می سوزانید.
هرچه سنگین تر باشید، میزان مصرف انرژی شما بیشتر می شود. به عنوان مثال یک فرد 185 پوندی (84 کیلوگرم) در طول 30 دقیقه جلسه رقص با شدت متوسط 244 کالری می سوزاند، که شبیه هولاهوپینگ است. از طرف دیگر، یک فرد با وزن 155 پوند (70 کیوگرم)، حدود 205 کالری خواهد سوزاند.
سعی کنید شدت تمرین خود را افزایش دهید تا کالری بیشتری بسوزانید. با حرکات مختلف مانند حلقه های پهلو به پهلو و حلقوی جلو به عقب آزمایش کنید تا بدن شما غافلگیر شود و از هر زاویه به عضلات ضربه وارد کند.

کاهش وزن با هولاهوپ

کاهش وزن با هولاهوپ به چه شکل صورت می گیرد؟

حلقه زدن با هولاهوپ به هیچ وجه میانبری برای کاهش وزن یا سلامتی بهتر نیست، اما باعث بهبود وضعیت جسمی و سلامتی می شود. اگر آن را با یک رژیم غذایی متعادل ترکیب کرده و در برنامه ورزشی خود بگنجانید می توانید کاملاً از مزایای آن بهره مند شوید. با متنوع کردن تمرینات، دستیابی به اهداف تمرینی و جلوگیری از چاقی راحت تر خواهد بود. در برنامه روزانه خود 30 دقیقه تمرین با حلقه را قرار دهید تا سریعتر به هدف تناسب اندام و کاهش وزن مخصوصا در ناحیه شکمی دست یابید. 
می توانید با تمرینات کوتاه تر شروع کنید. با hula hooping، شما به بدن خود می آموزید که چگونه همزمان با سیستم قلبی عروقی خود کار کند و با حلقه درست حرکت نماید. به همین دلیل روزانه دو یا سه جلسه 10 دقیقه ای را هدف بگیرید. با بهتر شدن، می توانید به هر تمرین روزانه زمان اضافه کنید.

انواع تمرینات با حلقه لاغری

حرکات ورزشی با حلقه لاغری

در سطح جهانی مسابقات با حلقه فقط مختص چرخاندن آن دور کمر نیست، بلکه حرکات نمایشی بسیار زیبایی با حلقه قابل انجام است. اگر حلقه سبک و بدون توپی انتخاب کرده باشید برای انجام تمرینات چرخشی دور بازوها و ساق پاها نیز قابل استفاده بوده و تمریناتی مجزا برای هر دست و هر پا می توانید انجام دهید. ولی برای چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلوها همان حلقه های توپ دار که برجستگی های مختلف و متنوع کوچک و بزرگ دارند، موثرتر هستند. با تمرینات مکرر و تسلط بر حلقه زدن می توانید در حین چرخش حلقه را به صورت مورب به سمت چپ یا راست تکان دهید. حتی با پایین بردن روی ناحیه لگن و بالا بردن روی شکم تنوع حرکتی ایجاد کنید تا کلیه عضلات در میانه بدن درگیر حرکت شوند.

 

از دیگر روش های جالب برای لاغری طناب زدن است که می توانید آموزش طناب زدن را در ایران اسپورتر ببنید. 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

online chat