• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد

طناب ورزشی

طناب زنی با طناب ورزشی

پرش با طناب یا در اصطلاح طناب زنی برای سوختن کالری و بهبود استقامت قلب و عروق بسیار مؤثر است. هزینه ای که شما باید روزانه صرف کنید تا به اهداف و سطح آمادگی جسمانی مطلوب برسید به سادگی با داشتن یک طناب مناسب و باکیفیت تنها با گذراندن زمان ده دقیقه در روز به تناسب اندام ایده آل خود دست خواهید یافت. برای ورزشکاران جهت رسیدن به استقامت و عملکرد قلبی-عروقی مناسب، حداقل ۳۰ دقیقه طناب زدن در روز توصیه می شود. دقت کنید که برای جلوگیری از آسیب های بیش از حد مانند فشار آمدن بر تاندون های ساق پا و ضرب دیدگی قوزک مچ پا بهتر است متناسب با میزان آمادگی بدن طناب زدن را تجربه کنید.
با ده دقیقه طناب زنی انفرادی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری می سوزد و با انجام یک ساعت ورزش طناب زنی متوالی با یک سرعت چالش برانگیز و متعادل تا ۷۵۰ کالری نیز سوزانده خواهد شد. ورزش طناب زنی حرفه ای فعالیتی هوازی محسوب شده که جهت بهبود کارایی قلبی و عروقی بدن بهتر است پرش های بلند و طولانی مدت مداوم داشته باشید. زیرا پریدن های سریع و کوتاه مدت نیاز به اکسیژن رسانی بیشتری داشته و در عین حال در تامین اکسیژن لازم ماهیچه های بدن موثر عمل می کند. طناب زنی نیاز به چابکی، هماهنگی دست و چشم و نیز حفظ تعادل داشته به گونه ای که راحتی بیشتری در پاها احساس شود. طناب های ورزشی موجود در بازار بسیار سبک وزن بوده و به راحتی قابلیت جابه جایی و استفاده در هر مکانی را دارا می باشند. البته عضلات ساق پا و همسترینگ و نیز چهارسر ران بیشتر در این ورزش مورد توجه قرار می گیرند که با تقویت آن ها تعادل بدن تثبیت شده و قدرت اصلی بدن تقویت می شود. طبق گفته محققان طناب زنی حرفه ای تراکم استخوانی را به طور قابل توجهی افزایش داده و برای پیشگیری از شکستگی های استخوانی در حین ورزش های دیگر مفید می باشد. همچنین طناب زنی برای کودکان با ایجاد ترفندهای مختلف رقابت های لذت بخش و مفرح با هدف بالابردن آمادگی جسمانی بسیار مفید و موثر خواهد بود.

راهنمای خرید طناب ورزشی مناسب

انتخاب صحیح یک طناب مناسب مانند نوع دسته، جنس طناب و سنگین بودن یا نبودن دسته و طناب در میزان عملکرد طنابزن بسیار اهمیت دارد. اولین نکته در مورد خصوصیات طناب ورزشی استاندارد و حرفه ای توجه به طول طناب است که تقریبا ۹۰ سانت بیشتر از قد شخص باید در نظر گرفته شود. مثلا اگر قد شما ۱۷۰ سانتیمتر است طول کلی طناب می بایست حدود ۲۶۰ سانتیمتر باشد. همچنین وقتی وسط آن را در زیر یکی از پاهای خود نگه می دارید دسته‌های آن تا زیربغل و مقابل سینه‌ شما باید قرار بگیرد.
می توانید طناب های قابل تنظیم بخرید که طول آنها قابل تغییر باشد و یا اینکه دسته های آن را نگه دارید و طناب هایی با طول های مختلف برای آنها بخرید و تعویض کنید. دوام طناب متناسب با اینکه روی چه زمینی از آن استفاده می کنید متفاوت است. طناب کراس دسته هایی محکم با کابل اتصال فولادی داشته و پوشش پی وی سی مقاومی دارند. طناب هایی که مانند سیم کابل هستند برای استفاده در همه سطوح مخصوصا در خیابان و سنگفرش ماندگاری بالایی دارند ولی طناب های چرمی فقط برای استفاده در باشگاه مناسب بوده و به علت دوام کم نیاز به مراقبت دارند.
طناب ورزشی سنگین و طناب سرعتی هر دو مزایای اصلی طنابزنی شامل هماهنگی بین اعضای بدن، افزایش چابکی، کارکرد بهتر عضلات پا، سرعت و استقامت کلی بدن را دارا هستند. اما طناب های ورزشی دسته سنگین و قدرتی هم باعث چربی سوزی بهتر شده و هم برای افزایش قدرت و کاهش وزن موثرتر واقع می شوند. طناب قدرتی با سوزاندن کالری بالاتر و نیز افزایش حجم ماهیچه های بالاتنه اثربخشی خوبی در تناسب اندام فرد خواهد داشت. طناب های سنگین برای ادامه چرخش در پرش های مکرر به قدرت بدنی بالایی نیاز دارند به همین دلیل قبل از استفاده از این طناب ها میزان آمادگی و قدرت بدنی خود را در نظر داشته باشید.
طناب ورزشی سرعتی برای مبتدیان بیشتر پیشنهاد می شود تا بتوانند با پیشرفت حرکات پا و ایجاد هماهنگی بین دست و پا برای رسیدن به یک ورزشکار حرفه ای تلاش کنند. بوکسورها در طول تمرینات عمومی و قدرتی خود از طناب سرعتی حتما استفاده می کنند. برای یادگیری تکنیک های اساسی در طناب زنی و رسیدن به تمرینات پیشرفته و همچنین الگوی پرشی دوتایی (دو چرخش طناب با یک پرش) که نیاز به میزان قابل توجهی سرعت و هماهنگی دارد طناب های ورزشی سرعتی گزینه ایده آلی است. 
در هنگام خرید لوازم بدنسازی حرفه ای باید در خرید طناب های ورزشی دقت ویژه ای داشته باشید. بهترین مارک طناب در انواع طناب های ورزشی که ذکر شد، طنابی مناسب و استاندارد است که در تمرینات چرخشی سرعت بالا داشته باشد، راحت و روان بچرخد و شرایط انجام حرکات نمایشی خوبی را برای طنابزن فراهم کند. همچنین مزیت تنظیم آسان طول طناب را نیز داشته باشد.

online chat