• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88182 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88182 عدد

شیکر چیست؟ آشنایی با روش استفاده و کاربرد آن

15 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.33 از 5

شیکر و کاربرد آن

شیکر چیست؟

بطری شیکر، شیکر پروتئین، بطری میکسر یا مخلوط کننده و هر نامی که آن را می شناسید، ظرفی است که برای مخلوط کردن و شیک پروتئین استفاده می شود. ویژگی برجسته بطری شیکر، مکانیزم مخلوط کردن و ترکیب مواد درون آن است. توپ شیکر یا فنر شیکر یا اجزای همزن در قمقمه هایی که به نام شیکر فروخته می شوند، وجود دارند. مورد مهم دیگری که شیکر ورزشی را از دیگر قمقمه ها متمایز می کند، مواد اولیه به کار رفته در تولید آنهاست. عملکرد اصلی یک شیکر ضد نشت بودن و محکم بودن درب آن است، که این امتیاز ویژه، گزینه مورد بررسی جهت خرید ایمن و مطمئن شما خواهد بود.

شیکر چیست و چه کاربردی دارد؟

قمقمه های شیکر با بطری های آب قدیمی متفاوت هستند؛ چرا که دارای مکانیزم میکس کردن می باشند. هرگز زنگ نمی زنند، تراشه یا پوسته نمی اندازند و از مجراهای آن، حتی آب هم به بیرون نفوذ نمی کند. همزن های توپی و پروانه ای، صافی های ساخته شده و حتی مینی موتورهای خودکار برقی یا شارژی در شیکرها وجود دارند که انقلابی در صنعت مخلوط کردن دستی مواد کم حجم ایجاد کرده اند. فلز توپ شیکرها و تیغه مخلوط کننده از فولادهای ضد زنگ بوده که حتی ضخیم ترین مواد را نیز با هم مخلوط می کنند. موز، کره مغزها، پودرهای پروتئینی متراکم، عسل، شربت های متنوع و غیره در این میکسرها قابل ترکیب کردن بوده و به بهترین حالت نرم و یکدست تبدیل می شوند. کاربرد شیکر برای ورزشکاران در حین ورزش و حتی پایان تمرینات و نیروزایی بسیار مفید بوده و به صورت ارگونومیک با یک قفل آسان درب آنها به راحتی باز شده و اجازه می دهد تا به عنوان یک بطری آب فعال در لایف استایل زندگی افراد، جایگاه ویژه ای داشته باشد. حتی مخلوط کردن انواع میوه ها با آب ساده و استفاده از یخ در این میکسرها و نیز آماده کردن آیس کافی برای هر شخصی چه در خانه و چه در محل کار، لذت بخش است.

متنوع ترین مدل های شیکر ورزشی را در ایران اسپورتر ببینید: خرید شیکر ورزشی 

انواع شیکر ورزشی

انواع شیکر ورزشی

سه عامل اصلی در انواع شیکرهای ورزشی موجب متفاوت بودن آنها از یکدیگر می شود: 
مواد اولیه تشکیل دهنده بطری، مکانیزم میکس کردن مواد، مدل درب بطری.
جنس شیکر
مواد به کار رفته در تولید بطری شیکر علاوه بر ایجاد تفاوت در زیبایی ظاهری و رنگ های متنوع، بر طعم و حتی دمایی که نوشیدنی را نگه می دارد تاثیرگذار است.
1. شیکرهای پلاستیکی
بطری های پلاستیکی متداول ترین نوع شیکرها هستند. اما همان جنس پلاستیک به کار رفته هم در هر بطری فرق می کند. ابتدا باید مطمئن شوید شیکری که خریداری می کنید فاقد BPA و مواد فتالات است. در غیر این صورت مواد شیمیایی مضر می توانند به نوشیدنی راه پیدا کرده و آن را برای خوردن مضر کنند. یکی از بهترین پلاستیک های باکیفیت که برای نگهداری مواد غذایی مناسب هستند، Eastman Tritan است که به دوام و شفافیت بسیار زیاد و نیز مقاومت در برابر لکه شدن و بوگرفتن، معروف است. کیفیت مطلوب بطری شیکر باید به گونه ای باشد که نوشیدنی اسموتی امروز طعم ترکیب پروتئینی هفته گذشته را ندهد!
2. شیکرهای فلزی یا استیل
بطری های شیکر عایق بندی، نوشیدنی های را معمولا سرد و خنک نگه می دارند و آنها را به یک گزینه پرطراوت در روزهای گرم تبدیل می کنند. جنس عایق ها از فولاد ضد زنگ و خلا uum دوجداره و استیل مقاوم است که محتوای داخل شیکر را تا 24 ساعت خنک نگه می دارد.

شیکرهای شیشه ای

3. شیکرهای شیشه ای
قمقمه های شیکر شیشه ای، گزینه های دیگری هستند که ذاتا در برابر بو و لکه مقاوم می باشند. بیشتر مردم نوشیدنی را در بطری های شیشه ای که خلوص و محتویاتش را به وضوح نشان می دهد، می پسندند. شیکرهای شیشه ای عموما در یک کاور مستحکم از جنس سیلیکونی یا محفظه ای مخصوص قرار دارند تا از شکسته شدن و آسیب دیدگی جلوگیری شود.
مکانیزم میکس کردن مواد
کارآمد بودن شیکرها بر اساس نوع طراحی آنهاست. سبک هر بطری اگر هر روز از آن استفاده می کنید، بسیار اهمیت دارد. بسیاری از افراد طرفدار شیکرها بوده و به عنوان لوازم جانبی مد از آنها استفاده می کنند و حتی رنگ آنها را متناسب با لباس و سبک شخصی خود تغییر می دهند. برخی شیکرها فقط دارای توپ ها و فنرهای میکس کننده هستند ولی شیکرهای برقی هم به بازار ورود کرده اند که با داشتن یک تیغه کوچک در کف بطری چرخش سریع داشته و مواد را به خوبی مخلوط می کنند. حتی برای راحت تر کردن استفاده از شیکرها در هر مکانی که ممکن است دسترسی به برق وجود نداشته باشد، شیکرهای شارژی نیز طراحی و تولید شده اند تا برای همه ورزشکاران حتی در فضای باز به راحتی قابل استفاده باشند.

انواع شیکرهای شارژی

درب بطری
با وجود تمام این مزایا از قبیل جنس بدنه شیکر و نوع میکس کردن مواد، درب قمقمه شیکر نیز اهمیت ویژه ای در ایمن بودن آن دارد. زیاد خوشایند نیست که مواد پروتئینی ترکیب شده به جای رفتن در شکم، درون کیف و وسایل پراکنده شده و همه جا را از آبمیوه های ترکیبی پر کنند! تمام شیکرها دارای درب های محکم بوده که ضمانت ضد نشت دارند. درب بطری های میکسر به خوبی در جای خود پیچ شده و یک مهر و موم امن ایجاد می کنند. با یک ضربه ناگهانی و محکم، کلاهک بطری ها بسته شده و آماده شیک کردن می شوند. برخی بطری ها فقط با لمس یک کلید، درب نی دار آنها باز شده و نیاز نیست دستان کثیف در سالن های بدنسازی را برای آشامیدن به درب بطری بزنید.

* یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید شیکر باید بررسی شود توجه به ایمن بودن آن در هنگام شستشو در ماشین ظرفشویی است. برخی از بطری ها قابلیت گذاشتن در ماشین های ظرفشویی را ندارند مانند بطری های شیکر متالیک که علی رغم مزیت نگه داری نوشیدنی ها در دمای خنک در زمان طولانی تر نسبت به مدل های دیگر، می بایست حتما با شستشوی دستی تمیز شوند. بطری های شیکر پلاستیکی به مرور بو می گیرند و استفاده از آنها و نوشیدن مواد درون آنها آزاردهنده می شود، که در این صورت استفاده از بطری های پروتئینی ضد زنگ و با کیفیت بالا، ترجیحا گزینه های مناسب تری هستند.

روش استفاده ورزشکاران از شیکرهای بدنسازی

روش استفاده از شیکرهای بدنسازی

ورزشکاران بدنسازی با مخلوط کردن پودرهای پروتئینی و استفاده از آنها حین تمرینات، انرژی و کالری چند برابر دریافت کرده و این وسیله جزء ملزومات تمرینی آنها محسوب می شود. زیرا برای عضله سازی بهتر و حجیم کردن بیشتر ماهیچه های بدن نیاز به این ترکیبات پروتئینی دارند. در شیکرها محفظه های داخلی یا بیرونی نیز برای نگهداری مواد خشک مانند پودرها و قرص های نیروزا وجود دارد. که ورزشکاران می توانند در این جایگاه های مخصوص، پیمانه مورد نیاز پودر و تعداد قرص های تعیین شده را قرار دهند و خیلی راحت در باشگاه آنها را در بطری میکسر ریخته و شیک کنند و پس از آماده سازی میل نمایند.
توپ فلزی درون شیکرها همزن خوبی محسوب می شود. مثلا زمانی که ترکیبی درست کرده و در یخچال گذاشته اید، مواد به مرور ته نشین می شوند که این توپک شیکر موجب بهتر مخلوط شدن مواد ته نشین شده می شود و دوباره مخلوطی یکدست به شما می دهد. پس اگر نوع شیکر شما برقی یا شارژی نیست حتما فنر شیکر یا توپ آن را همیشه درون بطری به همراه داشته باشید تا مخلوط جامد در مایع خوبی بتوانید برای خود تهیه کنید.

مدل های مختلف شیکر در ایران اسپورتر

بطری های متنوع شیکر از نظر اندازه، رنگ، جنس و نیز نوع میکسر در ایران اسپورتر با تضمین کیفیت و ارائه اصالت کالا موجود می باشند. اندازه ظرفیت قمقمه شیکر بنا به کاری که انجام می دهید و آنچه که قرار است در آن بریزید، بستگی دارد. این که بطری را برای باشگاه، یا حین دویدن بخواهید، در انتخاب شما موثر خواهد بود. اگر به دنبال خرید آنلاین بطری شیکر مناسب هستید، ایران اسپورتر گزینه های متنوعی را متناسب با سلیقه و نیاز شما ارائه می دهد.

 
امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

نظرات کاربران

2 نظر
مجتبی فراهانی ارسال شده در ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

مطالب مفیدوجامع بود.هم آموزنده است وهم راهنمای خوبی برای خریدبهتر.ممنون وسپاسگزار.

پاسخ دهید
Daruosh Ha ارسال شده در ۴ فروردین ۱۴۰۰

بسیار مطلب جالب و آموزنده ای بود پیشنهاد می کنم حتما تمامی دوستان مطالعه کنند لازم به ذکر است بعضی میوه جات مثل پرتقال و کیوی و آناناس ... وغیره بعلت کمی خاصیت اسیدی و داشتن اسید خوراکی اسید سیتریک بر روی مواد ناخالص در ساخت شیکر های غیر اصلی اثر نامطلوب داشته و باعث تولید مواد مضر شده و وارد مواد داخل شیکر می شود اینست که بایستی در خرید شیکر دقت کرد

پاسخ دهید

online chat