• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد

اسکیت برد

با توجه به اینکه ورزش های پرتحرک جزء پرطرفدارترین ورزش ها هستند. اسکیت برد انتخاب گسترده ای از اشکال و سبک ها برای ایجاد یک فعالیت دلهره آور و هیجانی فراهم می کند. راهنمای خرید این محصول را در مطالب کوتاهی تدوین کرده ایم تا شما بتوانید در هنگام خرید تصمیم گیری صحیح تری داشته باشید.

انواع اسکیت بردهای مبتدی و حرفه ای

اندازه و شکل این محصولات بسیار متفاوت هستند و تنوع زیاد آنها می تواند کمی گیج کننده باشد. اسکیت بردهای میکرو یا اسکیت برد کوچک برای سنین 1 تا 5 سال، سایز مینی و کوچک برای 6 تا 7 سال و 8 تا 12 سال مناسب بوده، سایز متوسط برای نوجوانان تا 14 سال و فول سایز برای بالای 15 سال در نظر گرفته شده است. اما برای یک تجربه هیجان انگیز با خرید اسکیت بورد مناسب، اطلاعات زیر را دنبال کنید.
اسکیت برد بزرگ (LONGBOARD)
لانگ بردها در هر شکل و اندازه ای تولید می شوند. اما معمولا یک اسکیت تخته ای در این دسته طول 33 اینچ یا بیشتر داشته و دارای شکل متقارنی است. میزان حفظ تعادل و ثبات در اینگونه اسکیت بردهای بزرگ برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. بردهای بزرگ بر روی زمین های خشن نیز یک سواری صاف و ایده آل می دهد و به اندازه کافی سریع حرکت می کند. البته این نوع اسکیت بوردها برای جابه جایی و نیز انجام ترفندها و هنرهای نمایشی زیاد مناسب نیستند. لانگ بردها در سه دسته: pintail ،twin tip، cruiser longboard  وجود دارند که هر کدام مدل خاص و شکلی متفاوت دارد.
اسکیت برد کروزر (CRUISER)
کروزرها برای بردن شما از سطح مبتدی و تازه کار به یک درجه بالاتر بسیار عالی هستند و مزیت ویژه آن نسبت به لانگ بردها حمل و نقل آسان تر آنهاست. طول آنها کوتاه تر بوده و تخته اسکیتی است که به شما این امکان را می دهد تا چرخش های محکم تری به سمت موانع داشته باشید. هرچه تخته اسکیت بلندتر باشد پایداری آن برای مبتدیان بهتر است.
بردهای کوچک (MINI CRUISE)
این نوع از کروزرها هم کوچک تر بوده و حتی در کوله پشتی جا می شوند. اسکیت بردهای کوچک دخترانه و پسرانه برای کسانی است که از مرحله مبتدی رد شده و کنترل و حفظ تعادل بهتری بر تخته اسکیت دارند. سبک این نوع برای اجرای نمایش های جذاب برای حرفه ای ها عالی است. چرخش های سریع و فراز و فرودها در کوچه و خیابان با این نوع بردهای کوچک جای مانور بیشتری برای اسکیت باز فراهم می کند. برای خرید اسکیت برد حرفه ای در این دسته جستجو کنید حتما مدل مناسب با سبک خود را پیدا خواهید کرد.
اسکیت بردهای حکاکی شده (CARVE SKATEBOARD)
این نوع اسکیت بردها جنبه نمایشی داشته و دارای کنده کاری های جذاب برای تماشاگران است و با نمایش های حرفه ای ها، سرگرمی بسیار محبوبی محسوب می شود. چرخ های جلو به گونه ای است که تخته اسکیت حالت شیب دار دارد و اسکیت باز مانند یک موتورسوار می تواند حرکات نمایشی تک چرخ و تغییر سرعت و حالت موجی در حین حرکت ایجاد کند.
اسکیت بردهای KICK DOUBLE 
احتمالا یکی از مهم ترین اختراعات در ورزش اسکیت برد همین نوع تخته اسکیت های دبل کیک می باشد زیرا با یک ضربه اسکیت باز در هر دو انتهای تخته اسکیت امکان اجرای همه روش ها و ترفندهایی که تا کنون در رشته اسکیت قابل انجام بوده، وجود دارد. این نوع اسکیت برد برای اجراهای خیابانی و پارک ها با سرعت بالا ایده آل است و سایز آن برای جابه جایی مناسب بوده و هر حرفه ای را در مجموعه اسکیت بردهای خود حتما یکی از این مدل را دارد.

اسکیت بردها را به انواع اسکیت برد دخترانه و اسکیت برد پسرانه نیز می توان تقسیم بندی کرد اما هر شخص بر اساس سلیقه خود می تواند یکی از این انواع را انتخاب کند و تنها تفاوت اسکیت برد دخترانه و پسرانه در مورد طراحی روی آن هاست. 

خرید اسکوتر معمولی در ایران اسپورتر

ویژگی های مهم تخته اسکیت های حرفه ای

یک اسکیت برد باکیفیت دارای قسمت های مهمی شامل تخته اسکیت، نوار گریپ، چرخ ها، بلبرینگ و تیغه محور و ... می باشد.
تخته اسکیت: مهم ترین بخش آن که تخته ای است مسطح از چند لایه به هم چسبیده و معمولا از چوب افرا با لایه پوششی از پلی اورتان ساخته شده است. بهترین اسکیت بردها از 7 لایه بهم چسبیده با کیفیت بالا تولید می شوند.
نوار گریپ: لایه رویی تخته اسکیت بوده که جهت ممانعت از لغزش پای اسکیت باز دارای چسبندگی و اصطکاک مابین تخته و کفش اسکیت می باشد.
چرخ ها: همان حرکت دهنده بوده که هر چه کوچک تر و نرم تر باشد حرکت کندتر و هرچه بزرگ تر و سخت تر باشند سرعت دوچندانی در حین حرکت ورزشکار ایجاد می کنند.
بلبرینگ: یا همان یاتاقان که نقش اتصال چرخ ها را به هم داشته و کیفیت آنها تاثیر قابل توجهی در طول عمر و چرخش روانتر چرخ ها دارد و بهترین تولیدکننده این قطعات کشور سوییس می باشد.
تیغه محور: اتصال دهنده تخته اسکیت به چرخ ها و یاتاقان می باشد. پین بلندی از مرغوب ترین آلومینیوم است که در یک محفظه پشتیبانی می شود.
بوشینگ ها: حلقه های لاستیکی هستند که در اطراف شاهراه قرار می گیرند و به تخته اجازه می دهند تا محور به آرامی چرخانده شود. هرچه محکم تر باشد، تخته پایدارتر است و هرچه بوش ها نرم تر باشند، چرخیدن اسکیت راحت تر است.

خرید اسکیت برد بچه گانه و بزرگسال از ایران اسپرتر

اگر اولین بار است که اسکیت برد خریداری می کنید، باید در نظر بگیرید که چه نوع اسکیتی با نیاز و همچنین بودجه شما هماهنگ تر است. برای ابتدای کار تخته اسکیت هایی با پهنای بیشتر تهیه کنید تا جای کافی برای پاهای شما و کنترل بهتر بر روی تخته داشته باشد.
انتخاب یک اسکیت بورد که اندازه مناسب برای شما به عنوان یک بزرگسال یا کودک داشته باشد، گامی مهم در رسیدن به یک احساس لذت بخش خواهد بود. ایران اسپورتر با داشتن مجموعه ای متنوع از اسکیت بردهای کامل، انتخابی برگزیده برای شما رقم خواهد زد.

قیمت اسکیت برد

قیمت اسکیت برد مبتدی و هم چنین قیمت اسکیت برد بچه گانه در بازار بسیار مناسب بوده و برای هر کسی امکان خرید ایجاد می کند. بسته به نوع کیفیت آن و نیز در نظر گرفتن مرغوبیت و استحکام در قطعات آن مسلما با قیمت اسکیت برد حرفه ای تفاوت هایی دارد. البته نیاز یک شخص مبتدی و حرفه ای در حین خرید نیز تاثیرگذار است ولی اصولا فقط یه نام برند در این وسیله ورزشی نشان دهنده کیفیت بسیار بالای آن نخواهد بود. با توجه به مکانی که خرید می کنید و اطلاعاتی که فروشنده معتبر به شما ارائه می دهد متناسب با بودجه خود می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

online chat