• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97302 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97302 عدد

عینک شنا

اطلاعات مفید قبل از خرید عینک شنا

عینک های شنا کمک خوبی برای دیدن زیر آب هستند که در انواع مختلف در بازار موجود می باشند. هر نوع عینکی مشخصات خاص خود را دارد که برای یک هدف خاص مناسب است. در انتخاب عینک شنا لنز آن و فریم بسیار قابل اهمیت بوده و با شناخت کامل نسبت به این دو مورد بهترین گزینه را می توانید انتخاب کنید.

لنز عینک شنا

جنس لنزهای عینک شنا که باعث دید بهتر در زیرآب می شوند معمولا از دو جنس: ۱. پلی کربنات (لنزهای پلاستیکی) که رایج ترین نوع لنز در عینک های شنا می باشند. این لنزها سبک بوده و بر اساس شرکت سازنده میزان مرغوبیت آن مشخص می شود. ۲. کریستال نشکن که به علت تکنولوژی خاص در تولید آن ها بسیار گرانتر بوده و فقط توسط برندهای معتبر ارائه می شوند. این لنزها مقاومت بالا حتی در آب های خروشان داشته و شفافیت و درخشندگی فوق العاده ای دارند.
نکاتی از قبیل ضدبخار بودن، ضد خش بودن و ضد UV بودن لنزها نیز حائز اهمیت بوده و در انتخاب عینک شنا تاثیرگذار می باشند.
رنگ لنزهای عینک شنا در دو نوع شفاف و رنگی تولید می شوند. لنزهای شفاف نور طبیعی را از خود عبور داده و برای محیط های کم نور و یا حتی در فصل زمستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. لنزهای رنگی توسط شناگران حرفه ای بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و تابش خیره کننده در محیط های پر نور را کمتر می کند و همچنین میزان فشار دید زیر آب را برای شناگر کاهش می دهد.

فریم عینک شنا

فریم های عینک شنا نیز در چند نوع مختلف وجود دارند از قبیل: ۱.ماسک شنا که فریم های بزرگی هستند. این عینک ها به علت فاصله داشتن تا چشم نسبت به انواع دیگر فشار کمتری روی چشم وارد می کنند. بنابراین برای استفاده های طولانی مدت در آب و همچنین برای شناگران مبتدی و نیز ورزش های سه گانه بهترین گزینه می باشند. قاب فریم و پل بینی در این نوع عینک ها معمولا یک واحد بوده و قابلیت تنظیم ندارد. ۲. فریم های کلاسیک که برای سطح آموزشی و رقابتی مناسب می باشند و پل بینی در بیشتر مواقع قابل تنظیم است. این عینک ها بیشترین طرفدار را داردن که لایه سیلیکونی اطراف آن بر روی اطراف چشم مکندگی دارد تا بخوبی در جای مناسب قرار گیرد. ۳.عینک های سوئدی که بیشتر برای مسابقات طراحی شده اند و بسیار مقاوم هستند. فاصله لنز این عینک ها تا چشم بسیار کم بوده که موجب کاهش مقاومت آب می شود ولی این فاصله کم چشم را زود خسته می کند. به همین دلیل برای شناگران حرفه ای در سطح مسابقات مناسب می باشند.

سه برند Arena ، Speedo و Zoggs از رهبران بازار تولید عینک های شنا هستند. محصولات آنها به طور مداوم نوآوری شده و قابل اعتماد می باشند و هر کدام از این برندها عینک های مختلفی از سایز بچه گانه تا بزرگسال را تولید می کنند.

online chat