• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد

کفش فوتبال

خرید کفش فوتبال

بازی فوتبال نیاز به استفاده از تجهیزات متنوعی دارد. اما یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده بازیکنان در هر بازی ، کفش فوتبال است، بنابراین باید هنگام خرید کفش فوتبال اطلاعات خود را کامل کنید. با این حال، اگر می خواهید تازه وارد ورزش فوتبال شوید، ممکن است هنوز اطلاعات کامل در مورد کفش فوتبال نداشته باشید. اصطلاح Soccer cleats برای توصیف کفش فوتبال حرفه ای به کار می رود. زیر کفی کفش های فوتبال برآمدگی های کوچکی معروف به گل میخ وجود داشته که به بازیکن جهت حرکت بهتر در زمین فوتبال کمک می کند. بیش از صد سال است که کفش های مخصوص فوتبال در بازی های رسمی مورد استفاده قرار می گیرند ولی تحولات چشمگیری دسر طراحی و تولید آنها به وجود آمده است. 
چسبندگی مناسب پاها با زمین حین بازی فوتبال اهمیت ویژه ای دارد. بارها ممکن است تجربه راه رفتن بر روی زمین خیس و گل آلود بعد از یک روز بارانی را داشته باشید که مسلما حفظ تعادل ممکن است در کسری از ثانیه بهم بخورد. پس یک کفش فوتبال مزیت بازی بر روی زمین مرطوب و حتی یخ زده را هم باید داشته باشد تا بازیکن بدون نگرانی از بهم خوردن تعادلش تمرکز کافی بر روی بازی و توپ را داشته باشد.
نوع طراحی استودهای فوتبال در هر شرایط غیرقابل پیش بینی آب و هوایی و زمین فوتبال باید مانع از قطع شدن پای بازیکن برای حرکت بر روی زمین باشد. کنترل بازیکن با داشتن کفش فوتبال استاندارد بر بازی او موثر بوده و قدرت، سرعت و حتی اعتماد به نفس بیشتری را برای او به همراه دارد. لباس بازیکنان فوتبال یک تیم می بایست یکدست و هماهنگ باشد ولی کفش هر فوتبالیست متناسب با پستی که در زمین دارد عملکردی متفاوت داشته و برای همین باید کفش مخصوص همان پست انتخاب و توسط بازیکن پوشیده شود.

مشاهده انواع کفش فوتسال دخترانه و پسرانه در ایران اسپورتر: کفش فوتسال

راه های تشخیص اصل بودن کفش فوتبال

همیشه تولیدکنندگانی از روی برندهای معتبر کپی کرده و محصولات خود را وارد بازار می کنند. ولی مسلما قیمت کفش های فوتبال مارک از برندهای معروفی مانند Adidas, Puma, Nike, Umbro, Under armour با نوع کپی بسیار متفاوت بوده و حتی اگر از نزدیک بررسی کنید نوع دوخت، شماره سریال تولید و مواد به کار رفته در طراحی و تولید آنها فیک بودن آنها را مشخص می کند. در حالیکه کفش های فوتبال می تواند طیف گسترده ای از سبک ها، رنگ ها و مواد مختلف را داشته باشد، موارد خاص مشترک بین کفش های فوتبال جهت بررسی اصل و تقلبی بودن به شرح زیر است:

 • Collar قسمت دوری مچ پا
 • Heel support محافظ پاشنه پا
 • Outsole or Sole plate صفحه زیر کفش
 • Insole کفی داخل کفش با فراهم کردن بالشتگ پرکننده گودی کف پا
 • Midsole لایه بین کفی بیرونی و داخلی کفش
 • Upper قسمت پوشش دهنده روی پا و انگشتان پا
 • Studs برجستگی ها یا میخ های سخت زیر کفش

انواع کفش فوتبال

پیکربندی گل میخ های کف کفش های فوتبال انواع مختلف و بسته به شکل آن عملکرد متفاوتی دارد. انتخاب نوع صحیح گل میخ برای زمینی که در آن بازی انجام می گیرد، بخش مهمی از آماده سازی برای یک بازی فوتبال واقعی است. سه نوع اصلی گل میخ وجود دارد:

 • گل میخ مخروطی: نوع مخروطی، سنتی ترین گل میخ های مورد استفاده در کفش های فوتبال هستند که هنوز کاربرد داشته و برای زمین های مرطوب و نرم کشش بهتری برای بازیکن ایجاد می کند و پایداری بازیکن بیشتر شده و امکان حرکت سریع به فوتبالیست را می دهد.
 • گل میخ شش ضلعی: این نوع گل میخ به زمین بیشتر فرورفته و برخلاف سطح دایره ای نوع مخروطی سطحی صاف و تخت داشته و فشار بیشتر به زمین موجب چسبندگی و کشش بهتر پای بازیکن دارد.
 • گل میخ تیغه ای: نوع تیغه ای برای سطوح سخت تر مناسب هستند. این نوع گل میخ به جای فرو رفتن در زمین جهت ایجاد کشش بیشتر بر روی سطح طراحی شده است که حرکت آزاد و نقاط تماس با زمین را برای فوتبالیست بهتر فراهم می کند.

تفاوت دیگری که بین کفش های فوتبال وجود دارد در متریال تولید آنهاست. موادی که کفش های فوتبال از آنها ساخته می شوند:

 •  K-Leather چرم کانگورو: یکی از سبک ترین چرم های قابل استفاده برای کفش های فوتبال چرم کانگورو بوده که پس از چند بار پوشیدن با فرم پای بازیکن هماهنگ می شود و بسیار راحت است. اما با گذشت زمان این چرم کشیده شده و پس از کشش زیاد نیاز به تعویض دارد. همچنین این چرم بسیار جاذب است و در هوای مرطوب و در پایان بازی بسیار سنگین تر از زمانی احساس می شود که بازیکن آن را به پا کرده است.
 •  Synthetic materials مواد مصنوعی: کفش های فوتبال تولید شده از مواد مصنوعی زیبایی و تنوع در طرح و رنگ داشته و با پیشرفت تکنولوژی در سطح کفش های حرفه ای در حال بهبود هستند. این کفش ها سبک، ضدآب و راحت بوده و پرمصرف ترین کفش فوتبال می باشد. همچنین تمایل به حس کردن خوب توپ هنگام شوت زدن از ویژگی های آنها محسوب می شود.
 •  Knit کشبافت: این جنس کفش فوتبال نسبت به مدل های دیگر نسبتا جدید بوده و با نخ های بسیار بادوام و ماندگار تولید می شود. مواد به کار رفته در کفش های فوتبالی کشبافت به قدری سبک است که بازیکن کفشی در پا احساس نمی کند. میزان لمس توپ با پا مشابه زمانی است که شخص پابرهنه باشد. همچنین پارچه قابل تنفس این کفش ها در حد امکان راحتی را برای فوتبالیست با جذب رطوبت و تعریق پا فراهم می کند. البته به علت نداشتن ضخامت از ضربات توپ روی پا محافظت کمی می کند.

خصوصیات کفش فوتبال حرفه ای

برای کفش فوتبال اصطلاحاتی ویژه به کار می رود که حرفه ای ها به خوبی با آنها آشنایی داشته و در هنگام خرید کفش فوتبال حرفه ای و اصل این گزینه ها را مورد بررسی قرار می دهند:

اصطلاحات کفش های فوتبال
Firm Ground FG Soccer Cleats کفش مناسب زمین محکم FG
Hard Ground HG Soccer Cleats کفش مناسب زمین سخت HG
Soft Ground SG Soccer Cleats کفش مناسب زمین نرم SG
Multi-Ground MG Soccer Cleats کفش چندمنظوره MG
Artificial Ground AG Soccer Cleats کفش مناسب چمن مصنوعی AG
Indoor IN Soccer Cleats کفش فوتبال سالنی IN
Soft Ground Pro SG-Pro Soccer Cleats کفش زمین نرم حرفه ای SG-Pro
Street ST Soccer Cleats کفش فوتبال خیابانی ST

در نگاه اول کفش های مخصوص زمین های محکم و سخت مثل هم به نظر می آید ولی شرایط این دو نوع زمین تا حدودی متفاوت است. سطوح چمنی که زیر زمین آنها خشک و سفت است ولی روی زمین نرم بوده و کمی رطوبت دارد کفش های FG برای آنها مناسب تر است. در صورتی که کفش های فوتبال مدل HG برای زمین چمن کاملا خشک و حتی سطوح خاکی طراحی شده اند. کفش های فوتبال مخصوص زمین های MG به طور خاص طراحی نشده اند و برای هر زمینی قابل استفاده هستند و برای زمانی که فقط قصد خرید یک جفت کفش فوتبال دارید گزینه ایده آلی است ولی همیشه در همه سطوح عملکردی یکسان ندارد.
کفش های فوتبال مدل SG-Pro گزینه ای برتر نسبت به کفش های SG بوده و دقت بیشتری در تولید آنها برای استفاده در سطوح نرم و مرطوب و گل آلود شده است. کشش و راحتی این کفش ها بهتر بوده و طرفداران زیادی در بین بازیکنان حرفه ای فوتبال دارند. کفش های فوتبال خیابانی همانطور که از نام آن پیداست، برای استفاده در خیابان ها یعنی سطوحی بسیار سخت مانند بتن، آسفالت و محوطه های سنگ شده طراحی شده اند.

online chat