• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد

لوازم پزشکی پایین تنه

  اطلاعات مفید قبل از خرید لوازم پزشکی پایین تنه

  به علت اینکه پاها ستون بدن هستند و با تقویت عضلانی آنها وزن بالاتنه قابل تحمل بوده و صدمات احتمالی به بدن کمتر خواهد شد، بهتر است عضلات پاها را با تمرینات مکرر و صحیح تقویت کرده و استقامت عضلانی آنها را بالا برد و همچنین با درمان صحیح پس از آسیب و استفاده از محصولات پزشکی-ورزشی که کارایی ارتوپدی و فیزیوتراپی دارند از مزمن شدن دردها جلوگیری کرد. همچنین استفاده از محصولات پشتیبانی کننده پزشکی-ورزشی پایین تنه از اختلالات زانو که بیشتر مردم را در طول زندگی درگیر خواهد کرد، ممانعت کرده و عملکرد پاها افزایش می یابد. اطلاع از کارایی عضلات پایین تنه که ساختار، شکل، عملکرد، محل پیوست های استخوانی و سایر ویژگی های آن را شامل می شود به عضله سازی سریعتر و نیز درمان های خانگی با کمک محصولات ویژه، کمک خواهد کرد.

  لوازم پزشکی پایین تنه شامل قسمت های :

  •    استخوان لگن خاصره که در ابتدای قسمت پایین تنه قرار دارد و ماهیچه های بزرگ سرینی نیز از قسمت پشت لگن به سمت پایین به مفصل ران کشیده شده اند.
  •     سر کروی مفصل ران در استخوان لگن قرار گرفته و ۶ حرکت اصلی ران پا را به عهده دارد.
  •    عضلات چهار سر ران از جلو و عضلات همسترینگ از پشت، استخوان بزرگ ران را پوشش داده و تا زانو ادامه دارند. هر ۴ عضله در قسمت جلو و عقب باهم یکی شده و به مفصل کشکک زانو متصل می شوند و سپس از طریق تاندون ها به استخوان درشت نی در ساق پا اتصال می یابند.
  •    مفصل گرد و بزرگ کشکک زانو یا پاتلا نقطه اتصال ران و ساق پا بوده و در کلیه حرکت های پا فعالیت ویژه دارد.
  •    استخوان درشت نی در ساق پا بوده و توسط عضلات دوقلو از پشت مفصل زانو آغاز شده و تا پایین ساق پا ادامه دارند.
  •    عضله نعلی شکل نیز از پایین استخوان درشت نی تا گودی کناری قوزک پا ادامه دارد. تاندون آشیل از پیوستن تاندون های عضلات دوقلو و نعلی شکل از همان قسمت پشت مفصل مچ پا به استخوان پاشنه اتصال یافته است.
  •    استخوان نازک نی از ساق پا به سمت انگشتان کوچک پا بوده و با قوزک مچ پا ارتباط دارند.

  هر کدام از این ماهیچه ها و مفصل ها نقش مهمی در فعالیت های فیزیکی بدن داشته و در صورت آسیب محدودیت های حرکتی زیادی را به دنبال خواهند داشت. با استفاده از محافظ های پزشکی-ورزشی معتبر که توسط متخصصان این رشته توصیه شده است، از وارد شدن صدمات احتمالی در آینده می توان به راحتی پیشگیری کرد. ولی گاهی اوقات نیز با درمان به موقع و مناسب، روند بهبودی سریع تر شده و درد و تورم زودتر برطرف می شود. زانو بندهای طبی هم جهت درمان بیماری های آرتروز، دردها و تورمات ناحیه کشکک زانو و قوزک بندها، ساق بندهای پا، شلوارک های لاغری و محافظ های ران همگی درمان آسیب دیدگی های ناحیه پایین تنه را بر عهده دارند. اما حرفه ای ها همیشه استفاده از محافظ های پزشکی-ورزشی را قبل از حادثه در اولویت انتخاب خود قرار می دهند.
   

  online chat