ارسال رایگان سفارشهای بالای 200 هزارتومان
 • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150488 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150488 عدد

کفش بسکتبالافزودن به مقایسه
۸۹۰,۰۰۰ تومان
۹۹۰,۰۰۰ تومان
- 10 %
افزودن به مقایسه
۸۹۰,۰۰۰ تومان
۹۹۰,۰۰۰ تومان
- 10 %
افزودن به مقایسه
۸۹۰,۰۰۰ تومان
۹۹۰,۰۰۰ تومان
- 10 %

  ویژگی های کفش بسکتبال مناسب که باید بدانید

  به دلیل سرعت بالا و حرکات ناگهانی و پرانرژی ورزش بسکتبال، یک بازیکن نیازمند کفشی است که با وجود شدت عمل بازی از پاهایش به خوبی محافظت کند. در حین این ورزش اصطکاک کفش با سطح زمین به علت پرش های بلند، فرود و حرکات تکنیکی بسیار زیاد بوده و به مچ پای ورزشکار فشار زیادی وارد می شود. البته متناسب با سبک بازی که ممکن است قدرتی یا سرعتی باشد نوع کفش بسیار اهمیت دارد. پس قبل از خرید، توانایی ها و ویژگی های خود را برای شروع یک بازی بسکتبال بررسی کنید.

  کفش ورزشی استاندارد بسکتبال باید دارای سه ویژگی اصلی ۱. حفاظت از پا ۲. راحتی ۳. حمل وزن بدن  باشد. برای داشتن حرکات موثر و باکیفیت در درجه اول ایمنی حائز اهمیت بوده و انتخاب یک کفش مناسب در بهبود عملکرد بازی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. مهارت یک بازیکن بسکتبال با پوشیدن کفش استاندارد می تواند عملکردی حیاتی داشته باشد.

  1. به علت تحرک بالای ورزش بسکتبال کفش های بندی توصیه می شود زیرا کفش های چسبی توانایی نیروهای وارده را نداشته و احتمال بروز حادثه در ناحیه مچ پا بیشتر می شود.

  2. کفش های بسکتبال به صورت استاندارد دارای ساق کمی بلندتر از کفش های اسپرت دیگر است در حدی که مچ پا را کاملا پوشش دهد و در مقابل پیچش یا آسیب های ناگهانی حفظ کند.

  3.  کفی زیر کفش می بایست دارای ارتفاع مناسب و قابل انعطاف باشد که اصولا در قسمت زیر پاشنه پا ضخیم تر است تا هم وزن بدن را به خوبی نگه دارد و هم از فشار بیش از حد به پا جلوگیری کند و نیز از پا در برابر ضربات وارده محافظت کند.

  4. معیارهای مهم پایداری و ضربه گیری کفش بسکتبال، شرایط عملکرد بهینه پا حین ورزش را فراهم می کند.

  5. لایه رویی کفش بهتر است دارای منافذ ریز تنفسی برای پا باشد و همچنین نرمی و انعطاف پذیر تا جای که اجازه تحرک و سرعت را به بسکتبالیست ارائه کند.

  6. طرح های رنگی و جذابی که در طراحی های جدید کفش های بسکتبال به چشم می خورد جذابیت و اعتماد به نفس شما را حین تمرین و ورزش افزایش می دهد.