• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65553 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65553 عدد

لباس فوتبال

لباس فوتبال

لباس فوتبال، اتحاد و روحیه تیم و تمایل به پیروزی را به بازیکنانش القا می کند. لباس هر تیم فوتبال قوانینی خاص از لحاظ تعیین رنگ و نیز برند موردنظر دارد. مجموعه لباس فوتبال یا همان اصطلاحا کیت فوتبال شامل: 1. یک تیشرت که می تواند متناسب با فصل سرما و گرما، آستین بلند یا آستین کوتاه باشد، 2. یک شلوارک یا شورت ورزشی، 3. جوراب های ساق بلند و 4. دو محافظ ساق که متناسب با سن بازیکن اندازه مناسب دارد، می شود.

جنس لباس فوتبال

در گذشته، پیراهن فوتبال از پنبه یا حتی مواد پشمی تولید می شدند. که مضرات آشکاری داشتند از جمله کمی گرم بودند و علاوه بر این عرق تولید شده را جذب می کردند و خیس بودن آنها حین بازی شرایط ناراحت کننده ای برای بازیکن ایجاد می کرد. اولین تیمی که پیراهن های نخی را کنار زد و پیراهن های ساخته شده از مواد مصنوعی را پوشید، بولتون واندررز در فینال جام حذفی سال 1953 بود. اینکه دقیقاً چه زمانی لباس فوتبال جدید از جنس پلی استر مورد استفاده رایج قرار گرفت، دشوار است، اما در دهه 1990 پیراهن های فوتبال پلی استر برای استفاده اکثر باشگاه های فوتبال رواج داشت.
در تولید لباس‌ ورزشی فوتبال، پلی استرها نسبت به الیاف پنبه‌ای مزیت بزرگی دارند، اینکه عرق کمتری را جذب می‌کنند. پنبه می تواند تا 7 درصد وزن خود آب جذب کند، در حالی که پلی استر تنها حدود 0.4 درصد وزن خود، آب جذب می کند. این باعث می شود در طول بازی، احتمال مرطوب بودن لباس فوتبالی در اثر تعریق بدن بسیار کمتر شود. در عوض، عرق می تواند روی الیاف پیراهن ریخته و تبخیر شود. به همین دلیل از پلی استر به عنوان پارچه "تنفس پذیر" یاد می شود. همچنین بادوام است و به راحتی چروک نمی شود.
در حالی که برخی از پیراهن‌های فوتبال 100% پلی استر هستند، معمولاً الیاف دیگری نیز با آن بافته می‌شوند تا خواص آن را تغییر دهند. الاستین پلیمر دیگری است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر به نام اسپندکس یا لیکرا نیز شناخته می شود. در حالی که الاستین به اندازه پلی استر قابل تنفس نیست، خواص مفید دیگری دارد. اینکه می توان آن را تا حدود 600 درصد طول خود کشید تا در نهایت پاره شود، این ویژگی در بازی مدرن که در آن کشیدن پیراهن توسط فوتبالیست ها امری عادی است، بسیار کاربردی است. همچنین به راحتی به شکل اولیه خود باز می گردد.
آخرین نوع پلیمر که معمولاً در تولید پیراهن های فوتبال استفاده می شود، پلی اورتان است. در پیراهن‌های فوتبال، اغلب موادی هستند که حروف، اعداد و لوگوی حامیان تیم های فوتبال، روی پیراهن از آن تولید شده‌اند. آنها را می توان با استفاده از یک سیلر حرارتی روی پیراهن چسباند و بر خلاف سایر پارچه ها، از مزیت مقاوم بودن در برابر آب و تغییر رنگ برخوردار است.

پیراهن اول، دوم و سوم تیم های فوتبال

هر تیم فوتبال دارای سه رنگ لباس اصلی برای تیم و پوشیدن آنها در مسابقات رسمی است. که رنگ لباس تیم های ملی فوتبال دنیا برگرفته از رنگ پرچم ملی آنهاست و بدین طریق به کشورشان ادای احترام می کنند. رنگ لباس جزء مشخصات شناسایی و هویت هر تیم محسوب می شود. جوراب و پیراهن تیم های مخالف باید دارای رنگ های متضاد باشند در غیر اینصورت تیم میزبان در صورت مشابه بودن رنگ لباس ها باید رنگ دیگری را انتخاب کنند. اصولا تیم مهمان رنگ تیره تر نسبت به تیم میزبان می پوشند.
اگر زمانی می شنوید که شخصی به پیراهن سوم یک تیم فوتبال اشاره می کند، آنها در مورد پیراهن رسمی انتخاب سوم یک باشگاه صحبت می کنند که برای مسابقات رقابتی لیگ و جام حذفی در طول فصل استفاده می شود. به طور دقیق‌تر، هنگام شرکت در مسابقات لیگ، بازیکنان هر دو تیم مقابل باید لباسی بپوشند که کنتراست کافی را ارائه دهد تا مسئولان مسابقه، بینندگان تلویزیونی و تماشاگران بتوانند به وضوح بین هر دو گروه از تیم‌ها تمایز قائل شوند. به طور مثال: لباس فوتبال ایران تیم ملی به رنگ سفید، لباس دوم قرمز و لباس سوم به رنگ سبز است.
به طور معمول، زمانی که دو باشگاه مقابل هم قرار می گیرند، میزبان معمولا لباس اصلی خود را می پوشد در حالی که تیم میهمان لباس انتخابی خود را می پوشد. در برخی موارد، لباس پوشیده شده توسط تیم میهمان از نظر رنگ بسیار شبیه لباسی است که تیم میزبان بر تن می کند. بنابراین لباس سوم جایگزین مناسبی است که در برخی از مسابقات ترجیح داده می‌شود.
در واقع، دلیل اصلی رونمایی باشگاه‌های فوتبال و متعاقباً پوشیدن لباس‌های سوم بازیکنان در روزهای خاص، جلوگیری از برخورد رنگی بین لباس دوم میهمان و لباس اصلی تیم میزبان است. هنگامی که چنین موقعیتی رخ می دهد، لباس سوم - که به طور ایده آل از نظر رنگ با نسخه های خانگی و خارج از خانه حریف متفاوت است - توسط تیم میهمان پوشیده می شود تا به راحتی هر دو مجموعه بازیکنان را از یکدیگر و مسئولان مسابقه کاملا متمایز کند.

انواع پیراهن فوتبال

لباس فوتبال شامل سه نوع پیراهن هوادار، ماکت و بازیکن است. به صورت معمول شماره بازیکن در پشت و جلوی تیشرت و جلوی شلوارک حک می شود و سایز نام و لوگوی برندهای چاپ شده روی لباس ها دارای اندازه های مشخص شده هستند. مطمئناً جالب ترین اطلاعات برای شما ویژگی های هر نوع، تفاوت بین آنها و هزینه آنها است، این سه سوال رایج برای اکثر طرفدارانی است که مایل به خرید لباس فوتبالی اصل هستند.
1. پیراهن هوادار Supporter shirt
به زبان ساده این پیراهن پایین ترین مدل پیراهن فوتبال است. این پیراهن مطابق الگوی لباس ماکت یا پیراهن بازیکن تولید شده است، اما تفاوت بین آنها به راحتی قابل مشاهده است. این نوع لباس فوتبال ساده با کمترین جزئیات و ابتدایی ترین تکنولوژی تولید می شوند. در آنها ویژگیهای راحتی مانند مواد سبک تر و سریع خشک شونده وجود ندارد.
اکثر آنها به جای برچسب انتقال حرارت، برچسب کاغذی در یقه دارند. امروزه پیراهن های هواداری عمدتا برای تیم های ملی تولید می شوند. در مورد تیم های باشگاهی، تولیدکنندگان تولید تی شرت را متوقف کردند. البته استثناها وجود دارد مانند باشگاه بارسلونا که به تولید این نوع تیشرت فوتبال همچنان ادامه می دهد. با این حال چنین پیراهن هایی کمتر رایج هستند.
2. پیراهن ماکت، کپی دقیق Replica
ظاهر این پیراهن تقریباً شبیه پیراهن بازیکنان است، اما در دقیق ترین استاندارد تولید نشده است. هواداران مانند فوتبالیست ها عرق نمی کنند، بنابراین نیازی به پیراهنی با بالاترین عملکرد ندارند. این نوع پیراهن به گونه ای طراحی شده است که به طور کامل آنچه را که بازیکن در زمین می پوشد، منعکس کند. باید الگوی یکسان و جزئیات تقریباً یکسانی داشته باشد. اما ماکت به ویژگی‌هایی مانند مواد بسیار سبک، سوراخ‌های تهویه اضافی، گاهی اوقات برچسب‌های حرارتی و بسیاری از امکانات دیگر نیاز ندارد. چنین ویژگی هایی برای ورزشکاران فقط مورد نیاز است.
نس این نوع پیراهن همیشه با تکنولوژی طراحی شده برای بهبود راحتی استفاده از آن تولید می شود. به عنوان مثال نایک در پیراهن ماکت فوتبال از فناوری Dry-FIT و آدیداس از فناوری Climalite استفاده می‌کنند. شایان ذکر است که سایز پیراهن های ماکت همانند لباس های معمولی ورزشی می باشد.
در واقع پیراهن ماکت یک محصول عالی است. به نظر می رسد لباسی است که فوتبالیست ها در مسابقات از آن استفاده می کنند و با تکنولوژی ساخته شده است که راحتی استفاده را افزایش می دهد. علاوه بر این در فروش تجاری آزاد موجود است. این حقایق باعث می شود که ماکت محبوب ترین و اغلب انتخاب شده ترین نوع پیراهن توسط طرفداران باشد.
3. پیراهن بازیکن Player issue یا authentic
پیراهن بازیکن، معتبرترین و پیشرفته ترین نوع لباس فوتبال شناخته می شود. که فوتبالیست ها در زمین مسابقات می پوشند. یک پیراهن بازیکن باید تا شدیدترین شرایطی که ممکن است در یک زمین رخ دهد را مدیریت کند. یکی از مهم ترین موارد در این نوع پیراهن ها تهویه است. هنگامی که این پیراهن ها با مواد بسیار سبک ترکیب می شوند می توانند دریافت و تبخیر فوق العاده عرق و رطوبت بدن را ارائه دهند. برای ارائه بهترین عملکرد، چنین پیراهنی باید در پیشرفته ترین فناوری ها تولید شود. مواد آنها سبک تر از ماکت است و دارای تعداد زیادی سوراخ تهویه با طراحی مهندسی و تخصصی است.
البته این لباس های فوتبال امکانات دیگری نیز دارند به عنوان مثال می توان به انتهای آستین ها (چسبندگی بیشتر به بدن)، موادی که مواد را الاستیک تر می کند (به عنوان مثال الاستین)، برچسب های داخلی گرم شده در پیراهن های نایک و پوما یا انتقال راه راه های گرم شده آدیداس به جای نوارهای گلدوزی شده باشد. نکته قابل توجه دیگر اندازه و سایز لباس فوتبال بازیکن است. سایز بندی توسط یک تیم خاص انتخاب می شود، بنابراین به تصمیم آنها بستگی دارد که پیراهن های مربوط به بازیکن چه اندازه هایی داشته باشند. در اکثر موارد پیراهن های بازیکن کوچکتر از ماکت هستند. این تفاوت به اندازه یک سایز است. هنگام خرید لباس ورزشی فوتبال به اندازه های مشخص شده حتما دقت کنید.

قیمت لباس فوتبال

برندهای معتبر از یک سری جزییات حرفه ای لباس چشم پوشی می کنند تا بتوانند همان لباس بازیکنان تیم مورد علاقه هواداران را با قیمتی مناسب تر ارائه دهند. البته این بدین معنا نیست که لباس فوتبال از کیفیت پایین تری برخوردار است؛ بلکه از الیاف مرغوب در تولید آنها استفاده می شود ولی دوخت آنها کمی گشادتر و لباس ها روی تن راحت تر هستند که ممکن است در نسخه اصلی برای رعایت اصول آیرودینامیک فیت تن فوتبالیست باشد.
در طراحی لباس های اصل بازیکنان حرفه ای فوتبال از طراحی مهندسی و پیشرفته جهت تهویه و گردش هوا استفاده می شود و نیز طرح لوگوها و شماره ها به صورت پرس شده هستند تا از وزن لباس کاسته شود. که در این صورت قیمت لباس فوتبال بازیکن بسیار بیشتر از قیمت لباس فوتبالی هوادار است. در اصطلاح رایج به لباس هواداران تیم فوتبال (replica) و لباس حرفه ای ویژه بازیکنان(authentic) گفته می شود. موقع خرید لباس فوتبالی به نکات ذکر شده در مورد جزییات در نظر گرفته شده در تولید لباس حتما دقت کنید تا بتوانید با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنید، مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

خرید لباس فوتبال اورجینال از ایران اسپورتر

خرید لباس تیم های خاص از طرف هواداران هر تیم فوتبال برای نشان دادن میزان ارادت آنها به تیم محبوبشان بوده و تجربه پوشیدن یک لباس اصل تیم، حس خوب همراه بودن با آن تیم را به افراد منتقل می کند. ارزان ترین لباس فوتبال، پیراهن هوادار است، اگرچه ظاهر آن دقیقاً شبیه پیراهن‌هایی نیست که بازیکنان در زمین می پوشند. اما لوگوی تیم مورد علاقه بر روی همان لباس فوتبال و نیز همرنگ بودن، برای خرید پیراهن فوتبالی تاثیرگذار خواهد بود. در انتخاب لباس فوتبال مردانه و زنانه بودن آن اهمیتی ندارد و جنسیت افراد باعث تغییری در نوع دوخت و تولید آنها نمی شود. فقط سایز لباس در این مورد تعیین کننده است.
در ایران اسپورتر سعی شده تا کلیه لباس های هوادار تیم های باشگاهی و ملی که بسیار مورد علاقه و توجه افراد فوتبال دوست است با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه شود تا همه افراد بتوانند آنها را تهیه کنند و به عنوان یک بازیکن حامی حتی در تمرینات فضای باز و بازی های دوستانه به تن داشته باشند. لباس فوتبال بچه گانه هم از نوع پیراهن های فوتبالی هوادار در مجموعه محصولات ایران اسپورتر موجود است و با توجه به علاقه بیشتر پسربچه ها به فوتبال که همیشه رویای اکثریت پسرهاست با خرید لباس فوتبالی پسرانه از فروشگاه اینترنتی ایران اسپورتر در گام برداشتن جهت محقق کردن این رویای کودکانه ما هم سهیم هستیم.
طبیعتاً باید توجه داشته باشید که در فروشگاه ایران اسپورتر یک تقسیم بندی کلی و ساده از پیراهن ها ارائه شده است. در دنیای پیراهن‌های فوتبال، ترکیب‌های مختلف و ترکیبی از منسوجات وجود دارد. نکته دیگر این است که در باشگاه‌های کوچک و برخی تیم‌های ملی، فوتبالیست‌ها با لباس ماکت بازی می‌کنند، زیرا تولید پیراهن‌های بازیکن با پیشرفته‌ترین فناوری‌ها به صرفه نیست و باید برندهای معتبر اسپانسری آن تیم را داشته باشند.

online chat