• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97299 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97299 عدد

توپ بدمینتون

  اطلاعات مفید قبل از خرید توپ بدمینتون

  توپ بدمینتون یا شاتل کاک (که پرنده نیز نامیده می شود) یک توپ پردار است و مختص ورزش بدمینتون می باشد. شکل آن به صورت مخروطی باز بوده که از پر و یا یک لاستیک مصنوعی بسیار نازک و سوراخ دار تشکیل شده است و در پایه چوب پنبه ای یا لاستیک گرد شده، قرار دارد. صرف نظر از جهت گیری اولیه، ابتدا از طرف سر چوب پنبه ای برخورد با راکت بدمینتون اتفاق می افتد و دوباره تا به حریف برسد در هوا چرخیده و مجددا در جهت سر چوب پنبه ای قرار می گیرد.
  شاتل کاک یا همان توپ بدمینتون حدود ۴.۷۵ تا ۵.۵۰ گرم که معادل (0.168 تا 0.194 اونس) وزن دارد. این توپ شامل ۱۶ پر بوده که هر کدام ۷۰ میلی متر (2.8 اینچ) طول دارد. قطر چوب پنبه ۲۵ تا ۲۸ میلی متر (0.98 تا 1.10 اینچ) است و قطر دایره ای که پرها در آن قرار می گیرد حدود ۵۴ میلی متر (2.1 اینچ) می باشد. 
  ۱۶ پر توپ های بدمینتون یکدیگر را همپوشانی کرده و معمولا از پرهای غاز یا اردک ساخته می شوند. این ۱۶ پر در یک پایه چوب پنبه ای به علت سبکی آن به هم متصل می شوند. قسمت سر چوب پنبه ای با کرک مخصوص یا چرم نازک پوشیده شده است. برای اطمینان از شرایط مطلوب پرواز توپ بدمینتون، بهتر است از پرهای یک طرف بال یک نوع پرنده فقط در هر shuttlecock استفاده شود و پرهای بال های مختلف حتی پرهای چپ و راست پرنده را مخلوط نکنید، زیرا پرهای بال های مختلف به شکل متفاوت عمل می کنند. حتی اگر هم اندازه باشند باز عملکرد آنها حین پرواز توپ فرق می کند و ممکن است انحراف به چپ یا راست داشته باشند. زیرا جهت رویش پرهای پرنده ها در بال های چپ و راست متفاوت است. این پرها شکننده بوده و برای همین استفاده از توپ های بدمینتون پلاستیکی به علت دوام بیشتر مخصوصا برای تازه کارها بسیار پرطرفدار است. توپ بدمینتون پردار باید حداقل 4 ساعت قبل از بازی مرطوب شود تا بتواند فاصله صحیح را در بازی با سرعت مناسب و طولانی تری پرواز کند. پرهای مرطوب توپ بدمینتون در طی بازی، تغییر سرعت شاتل و دوام را افزایش می دهند. پرهای خشک شکننده بوده و به راحتی با هر ضربه بازیکن می شکنند. بازیکنان با تجربه و حرفه ای توپ های بدمینتون پردار را ترجیح می دهند و معتقدند که کنترل پرواز توپ های پردار بهتر از پلاستیکی هستند. 
  بهتر است با یک اسفنج مرطوب ساده انتهای پرهارا کمی نم دار کرد تا به خوبی عمل کند. آب هرگز نباید به چوب پنبه توپ بدمینتون نفوذ کند. شاتل ها قبل از بازی تست می شوند تا مطمئن شوند که آنها درست و با سرعت مناسب پرواز می کنند و فاصله مناسب را پوشش می دهند. وزن های مختلف شاتل برای شرایط جوی زمین بازی متفاوت است. میزان رطوبت و ارتفاع بالاتر از سطح دریا بر پرواز شاتل تاثیر می گذارد.
   

  online chat