• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97290 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97290 عدد

راکت بدمینتون

مشخصات راکت بدمینتون حرفه ای و ایده آل

راکت از مهمترین تجهیزات بدمینتون محسوب می شود. نوع راکت مورد نظر شما باید با توانایی بازی و نحوه عملکردتان منطبق باشد. راکت بدمینتون معمولاً از جنس چوبی یا فلزی (آلومینیوم سبک یا استیل) برای بازیکنان مبتدی و جنس آیرودینامیک یا فیبر کربن مناسب بازیکنان حرفه ای می‌باشد. وزن راکت ها معمولا ۸۰ تا ۱۱۵ گرم است و طول آن به ۶۸ سانتی متر می رسد. البته وزن راکت پس از زه کشی به حدود ۱۴۰ گرم هم می رسد. راکت بدمینتون در سه نوع سبک، متوسط و سنگین ساخته شده اند که به وسیله رشته‎های باریک مشبک به قاب کشیده می‎شوند. سطح تماس باید مسطح و عاری از هر گونه شیب اضافی یا برجستگی باشد. راکت از قسمت های: دسته - میله - گلو یا سه راهی - صفحه راکت (کله راکت) تشکیل شده‌است. ضخامت دسته به طور معمول ۵/۷ تا ۵/۱۲ سانتی متر است.

راکت‎های بازی بدمینتون به دو فرم در بازار موجود می باشند:

۱.بیضی شکل که مرکز ثقل آنها متمایل به پایین است و نقطه موثر آنها کوچکتر می باشد، در نتیجه تمرکز و  دقت بیشتر بازیکن را می طلبد.

۲.ایزومتریک (مربع شکل یا سر تخت) که نقطه موثر بزرگتری نسبت به بیضی شکل داشته و برای ضربات خارج از منطقه کاربردی تر است.

راکت های سبک وزن بدمینتون برای مبتدیان توصیه می شود. معمولا کنترل و سرعت بازیابی این راکت ها ساده تر می باشد. همچنین راکت های سبک تر احتمال آسیب در مچ دست و شانه ها را کاهش می دهند و حتی تغییرات ناگهانی سرعتی در ضربه زدن به توپ(اطلاعات مفید برای خرید توپ بدمینتون را نیز اینجا بخوانید) را امکان پذیر می کند. بازیکنان حرفه ای ممکن است راکت های سنگین تری را برای بازی انتخاب کنند که تراز بالاتری داشته و نقطه تعادل بزرگتری را شامل شود. این اساسا بدین معناست که سر راکت بزرگتر است و اجازه می دهد تا بازیکن قدرت بیشتری را برای عکس العمل های خود انتقال دهد. اما کنترل راکت سنگین تر، سخت تر بوده و برای همه مناسب نیست. همچنین لیست قیمت راکت های بدمنیتون با توجه به کوچکترین امتیازات و کیفیت آن در سایت درج شده است.

دو نوع دستگیره راکت، چرم و مواد مصنوعی (پلاستیک، فوم و ...) وجود دارند که جنس دستگیره های راکت بدمینتون باید به گونه ای باشد که هم جذب عرق داشته باشد و هم قابل تمیز کردن باشند تا باکتری ها در آن تجمع نکنند. دسته راکت های بلندتر برای تولید قدرت بیشتر و زدن ضربات محکم تر بیشتر کارایی داشته و دسته راکت های کوتاه تر برای یک بازی سرعتی به بازیکن امکان مانور بیشتری می دهد. 
اکثر کمپانی های سازنده راکت بدمینتون از U1 ، U2 ، U3 ، U4 را برای نشان دادن وزن راکت استفاده می کنند که 1U سنگین تر و 4U سبک ترین است.

مشخصه تعیین شده برای وزن راکت بدمینتون:

U1 : 100.95 gr

U2 : 94.90 gr

U3 : 89.85 gr

U4 : 84.80 gr

online chat