• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97298 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97298 عدد

توپ فوتبال

  اطلاعات مفید قبل از خرید توپ فوتبال اصل

  در ورزش فوتبال توپ اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات به شمار می رود. به جز دروازه بان ها که تمام رویایشان گرفتن توپ و دور کردن آن از سنگرشان است ۲۰ بازیکن دیگر تلاش بر حرکت دادن توپ به سمت دروازه حریف دارند. با وارد شدن توپ فوتبال اصل درون دروازه احساسات خشم و هیجان، غم و شادی به اوج می رسد. حدود دوهزار سال پیش چینی ها با توپی که از ۸ قطعه چرم به هم دوخته شده و درون آن با پر مرغ یا پشم پر شده بود، بازی تسوکوه که شبیه فوتبال بود، را انجام می دادند. جنگجویان رومی و یونانی در قرون وسطی با جمجمه های حیوانات و یا انسان که پوست یا چرم روی آن کشیده شده بود فوتبال که اپیگرو گفته می شد، بازی می کردند. با پیشرفت تکنولوژی و طرفداران بسیار زیاد این ورزش در عرصه جهانی توپ های فوتبال متنوعی با بهترین کیفیت و کارایی برای هر نوع مسابقه طراحی شده و از طرف فیفا دارای استانداردهای مشخصی است. تاییدیه FIFA شامل تست سلامت شکل و فرم کروی توپ، کیفیت جنس توپ، میزان فشار باد داخل توپ و مقاومت آن، نحوه عملکرد و کارایی توپ که پرواز بدون انحراف در هواست و نیز ضدآب بودن توپ فوتبال می باشد.
  اولین بار در قرن ۱۹ توپ های فوتبال لاستیکی توسط چارلز گودیز به بازار معرفی شد. سپس طراحی مدرن توپ های ۳۲ پانلی توسط ایگیل نیلسون در سال ۱۹۶۲ ابداع شد. توپ های فوتبال با ساختار چند تکه یا به صورت تماما دستی و یا تمام اتوماتیک به هم متصل می شوند. ولی مدل های ۱۸ و ۲۹ تکه ای هم در بازار موجود می باشند. هرچه این پنل ها بهتر به هم پرس شده باشند کروی بودن آن مسلم تر بوده و در نهایت گردش توپ در هوا بهتر است. دو ارگان NFHS  فدراسیون ملی نظارت بر فعالیت های ورزشی دبیرستانی و NCAA  انجمن ملی ورزش های دانشگاهی بعد از فیفا استانداردهایی را برای توپ فوتبال حرفه ای در نظر دارند و مورد بررسی قرار می دهند.

  استانداردهای توپ فوتبال حرفه ای

  1.  کیفیت توپ حرفه‌ای فیفا (FIFA QUALITY PRO): توپ‌هایی که در مسابقات رسمی استفاده می شوند باید سایز محیط بیرونی ۶۸.۵ الی ۶۹.۵ سانتی‌متر و وزنی بین ۴۲۰ تا ۴۴۵ گرم داشته باشند.
  2.  کیفیت توپ مورد تایید فیفا (FIFA Quality): درست است که این توپ های فوتبال برای برگزاری مسابقات حرفه ای انتخاب نمی شوند, اما از نظر فیفا توپ فوتبال حرفه ای استاندارد محسوب شده و برای ورزش فوتبال در سطح آماتور مناسب هستند.
  لوگوی “FIFA APPROVED” با نشانگر A یعنی تایید شده توسط فیفا، لوگوی “FIFA INSPECTED” با نشانگر I یعنی بررسی شده توسط فیفا و لوگوی “INTERNATIONAL MATCHBALL STANDARD” با نشانگر IMS به معنای توپ استاندارد بازی‌های بین المللی فوتبال می باشد.

  انواع سایز توپ فوتبال استاندارد

  توپ فوتبال حرفه ای سایز ۵ برای نوجوانان ۱۲ سال و بالاتر و بزرگسالان با محیط 70-68 سانتی متر و وزن 450-410 گرم
  سایز ۴ برای نوجوانان 11-9 سال با محیط 66-63 سانتی متر و وزن 370-310 گرم
  توپ فوتبال اصل سایز ۳ برای کودکان ۸-6 سال با محیط 61-58 سانتی متر و وزن 340-310 گرم

  online chat