• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد

کلاه شنا

اطلاعات مفید قبل از خرید کلاه شنا

کلاه شنا، کلاهی تنگ ولی قابل انعطاف می باشد که به طور معمول از سیلیکون، لاتکس یا لایکرا ساخته شده است و توسط شناگران چه به صورت تفریحی و یا حتی رقابتی در استخرها پوشیده می شود. کلاه شنا در برخی مواقع برای حفظ موهای نسبتا خشک یا حتی محافظت کلر در آب استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. 
تاریخچه استفاده از کلاه شنا به سال ۱۹۴۳ برای دختربچه ها در مهد کودک مونترال در هنگام آموزش شنا برمی گردد. اوایل قرن ۲۰ میلادی برای اولین بار کلاه های شنا از پارچه های لاستیکی دوخته شد و در دهه ۱۹۲۰ از لاتکس در تولید کلاه های شنا استفاده شد. کلاه های چانه دار به سبک کلاه های هواپیمایی ابتدا طراحی شدند و سپس در طول زمان و در دهه ۱۹۵۰ کلاه شنا به شکل فانتزی و مدل های مختلف تولید و روانه بازار شد.
بسیاری از شناگران حرفه ای در مسابقات از دو کلاه شنا روی یکدیگر استفاده می کنند تا هم محافظ و نگهدارنده یکدیگر در طی شنا کردن باشند و هم کاملا از نفوذ آب به موهایشان جلوگیری کنند. در ضمن کلاه اولی را اصولا از جنس لاتکس استفاده می کنند که سر را به خوبی بگیرد و سپس بند عینک شنا را روی قرار می دهند و سپس کلاه دوم را که معمولا از جنس سیلیکونی است و سطحی صاف و یکنواخت ایجاد می کند، روی آن سر می کنند؛ بدین ترتیب عینک هم جایگاه محکمی برای خود خواهد داشت.
بیشترین کلاه های موجود در بازار از جنس سیلیکونی بوده و بسیار متنوع می باشند. شما به راحتی می توانید با رنگ مایو خود آن ها را ست کنید.
پوشیدن کلاه شنا برای بهداشت استخرها و همچنین جلوگیری از آسیب کلر به موها الزامی بوده و همچنین هنگامی که موها را درون کلاه می پوشانید ذهنتان کاملا متمرکز بر شنا کردن شده و سریعتر و بهتر فعالیت خواهید کرد. برای شنا کردن در دریا و مکان های غیر استخر کلاه های شنا با رنگ های تند، مناسب تر است تا شناگر در آب حتی از فاصله دور قابل تشخیص باشد.
جهت اطلاعات کامل در مورد جنس انواع کلاه شنا و نحوه صحیح پوشیدن آن کلیک کنید.
 

online chat