• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65553 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65553 عدد

عینک اسکی

  انواع عینک اسکی

  عینک یکی از مهمترین تجهیزات اسکی و اسنوبرد است. هر اسکی‌باز یا اسنوبورد سواری می‌تواند به شما بگوید که نمی‌توانید در روز برفی با سرعت چوب های اسکی در سراشیبی! بدون یک عینک اسکی ممتاز، مسیر درست را خوب تشخیص دهید. همه عینک‌های اسکی و اسنوبرد محافظت اولیه در برابر باد و سرما را ارائه می‌دهند، اما فراتر از اصول اولیه، برخی ویژگی‌های کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: نوع لنز، رنگ لنز، لنزهای قابل تعویض، اندازه قاب و تناسب آن با صورت اسکی باز. برای یافتن گزینه مناسب و انتخاب آگاهانه، اجازه دهید نگاهی به قسمت ها و ویژگی های مختلف عینک اسکی بیندازیم.
  اشکال مختلف لنز عینک اسکی / اسنوبرد
  لنزهای عینک اسکی معمولاً صاف یا کروی هستند. 
  1. عدسی‌های استوانه‌ای: لنز از چپ به راست در سراسر چشم و صورت شما خمیده می‌شود، اما سطح لنز به‌طور عمودی صاف (بین بینی و پیشانی) است. عینک‌های با عدسی استوانه‌ای قیمت پایین‌تری دارند و خوب کار می‌کنند، اما صاف بودن آن می‌تواند باعث درخشش بیشتر شود و دید محیطی را اندکی کاهش دهد.
  2. لنزهای کروی: این نوع لنز عینک اسکی نیز روی چشم ها و صورت شما خمیده می شود، اما به صورت عمودی نیز به صورت منحنی است. لنزهای کروی به علت میزان انحنا، دید محیطی بهتر، اعوجاج کمتر و نیز تابش خیره کننده کمتر را ارائه می دهند، اما هزینه آنها بیشتر است. هر چه لنز بزرگتر باشد، دید محیطی شما هم بهتر است.
  ویژگی تهویه هوا در عینک اسکی / اسنوبرد
  هنگامی که هوای گرم حاصل از گرمای بدن شما با هوای سرد ناشی از دمای بیرون برخورد می کند، تراکم هوا ایجاد می شود و عینک بخار کرده و بینایی شما به خطر می افتد. در تولید عینک‌های اسکی از روش‌های مختلفی برای جلوگیری از مه‌گرفتگی استفاده می‌کنند. ضد بخار بودن در عینک های اسکی الزامی و واجب است.
  1. ویژگی لنزهای دو لایه تقریباً در همه عینک‌های اسکی یافت می‌شوند، زیرا آنها به سرعت لنزهای تک لایه مه‌گیر نیستند. آنها به درستی مهر و موم شده اند، یک مانع حرارتی (مانند پنجره های قدرتی) ایجاد می کنند که در برابر مه مقاوم تر است.
  2. پوشش‌های ضد مه تقریباً در تمام لنزهای عینک سطح متوسط تا سطح بالا وجود دارند تا به جلوگیری از مه‌گرفتگی کمک کنند. محصولات عینک اسکی با لنزهای ضدبخار را می توان روی عینک های سطح پایین بدون روکش یا روی عینک های قدیمی که زود بخار می کنند، هم استفاده کرد.
  3. دریچه‌ها: بالا، کناره‌ها و پایین عینک‌ها کلیدهایی هستند که به کنترل مه‌زدگی کمک می‌کنند. دریچه های پهن تر به طور کلی جریان هوای تهویه بهتری نسبت به سوراخ های تهویه کوچکتر ایجاد می کنند. اما صورت شما ممکن است سرد شود، به خصوص در آب و هوای کورانی تر.
  4. فن ها: چند عینک رده بالا شامل فن های کوچک باتری خور است که به پخش رطوبت و جلوگیری از بخار کردن لنز عینک اسکی کمک می کند. فن ها با تنظیمات مختلف را می توان برای ایستادن در خط بالابر، سوار شدن بر تله کابین یا پایین رفتن از شیب تنظیم کرد.
  انتقال نور مرئی و رنگ لنز در عینک اسکی / اسنوبرد
  رنگ لنز شما برای فیلتر کردن و تاکید بر رنگ‌ها در بینایی شما عمل می‌کند. مقدار نوری که از طریق عدسی به چشم شما می رسد، انتقال نور مرئی (VLT) نامیده می شود.
  رنگ های لنز روشن تر VLT بالاتری دارند زیرا نور بیشتری از لنز عبور می کند. لنزهای زرد، طلایی، کهربایی، سبز یا رز همگی VLT را افزایش می دهند و در روزهای ابری و مه آلود انتخاب خوبی هستند.
  رنگ های تیره تر VLT کمتری دارند زیرا نور کمتری از لنز عبور می کند. لنزهای قهوه ای، خاکستری و مسی رنگ همگی VLT را کاهش داده و بنابراین در روزهایی با آسمان آبی برتری دارند.
  لنزهای شفاف برای اسکی در شب مناسب هستند.
  ویژگی های دیگر لنز عینک های اسکی / اسنوبرد
  1. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (ضد UV): تقریباً تمام عینک‌هایی که امروزه فروخته می‌شوند، 100% محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش - UVA، UVB و UVC را ارائه می‌دهند. به یاد داشته باشید، حتی زمانی که هوا ابری است، اشعه ماوراء بنفش از برف هم عبور می کند.
  2. لنزهای پلاریزه: عملکرد اصلی فیلتر پلاریزه در مدل های عینک اسکی، دارابودن خصوصیت کاهش تابش نور خورشید از روی برف یا آب است.
  3. لنزهای فتوکرومیک: این لنزها به طور خودکار سطح رنگ خود را با توجه به شرایط و شدت UV تغییر می دهند. هر چه اشعه خورشید و اشعه ماوراء بنفش بیشتر باشد، لنزها تیره تر می شوند. اگر هوای برفی یا ابری باشد، لنز روشن‌تر می‌ماند. در داخل خانه، بدون توجه به شدت نور، همیشه بیرنگ هستند.
  4. لنزهای آینه ای: عینک اسکی آینه ای دارای پوشش جزئی یا کامل آینه ای در قسمت بیرونی عدسی هستند. این نور بیشتری را منعکس می کند و بنابراین اجازه می دهد تا نور کمتری (بین 10٪ تا 50٪) نسبت به لنزهای غیر آینه ای دریافت شود.
  5. لنزهای قابل تعویض: این لنزها به شما امکان می دهند به راحتی لنزهای رنگی مختلف را متناسب با شرایط نوری متغیر تعویض کنید.
  6. صفحه نمایش دیجیتال: برخی از سبک عینک های اسکی، فناوری پیشرفته ای را ارائه می دهند که ممکن است با GPS و بلوتوث جفت شود تا اطلاعات ناوبری، عملکرد و گوشی هوشمند را در عینک در زمان واقعی نمایش دهد.
  قاب و فریم عینک اسکی / اسنوبرد
  حتما از عینک های مناسب برای صورت خود استفاده کنید. مکان قرارگیری عینک اسکی بر روی صورت باید محکم و راحت باشد. برخی از مدل ها برای چهره های کوچکتر یا بزرگتر مناسب هستند. سایزهای عینک اسکی زنانه و بچه گانه نیز کمی با سایزهای عینک اسکی مردانه متفاوت است و کوچکتر هستند.
  اکثر قاب ها از پلی اورتان ساخته شده اند تا امکان انعطاف پذیری بهتری را بر روی صورت اسکی باز فراهم کنند. به طور کلی، یک قاب انعطاف پذیرتر برای دماهای سرد بهترین انتخاب است.
  سایر نکات قابل توجه در عینک اسکی:
  1. سازگاری با کلاه ایمنی: تقریباً همه عینک‌ها با کلاه ایمنی سازگار هستند، اما هنوز هم ایده خوبی است که اگر عینک‌ اسکی جدید می خرید، آن را با کلاه خود امتحان کنید تا از تناسب راحت بر روی صورت خود، مطمئن شوید.
  2. تنظیمات بند: بیشتر عینک‌ها دارای یک گیره کشویی برای تنظیمات سایز بند متناسب با دور سر اسکی باز هستند. برخی دیگر ممکن است یک سگک باز/بسته و کشویی داشته باشند. ار هر دو طرف، تنظیمات گیره را انجام دهید. برخی از بند های عینک اسکی کودکان قابل تنظیم نیستند.
  3. بالشتک: این پد در عینک اسکی باعث می شود که فریم عینک صورت شما را نیشگون نگیرد. فوم باید به اندازه ای غلیظ باشد که صورت شما را کاملا پوشش دهد، اما آنقدر محکم و سفت نباشد که باعث ایجاد بخار و مه شود. عینک‌های پیشرفته ممکن است از 2 یا 3 لایه نازک برای افزایش تهویه استفاده کنند.
  4. سبک‌های OTG (Over the Glass): اگر از عینک‌های طبی استفاده می‌کنید، به دنبال عینک‌هایی باشید که روی عینک شما قرار می‌گیرند، که اغلب به عنوان سبک‌های OTG (Over the Glass) شناخته می‌شوند. اینها فضایی برای قرار دادن عینک دارند و در عین حال از فشار روی شقیقه ها و بینی بر روی صورت شما جلوگیری می کنند. (نکته: می توانید از یک پوشش ضد مه روی عینک خود استفاده کنید تا به شفاف ماندن آنها در زیر عینک کمک کند.)

  قیمت عینک اسکی

  قیمت عینک اسکی نسبت به دیگر لوازم و تجهیزات اسکی مناسب تر است، ولی کاربردی بودن آن حتی در هوای برفی سبک هم قابل انکار نیست. قیمت مدل عینک های استوانه ای و فلت هم از عینک هایی با لنز کروی مناسب ترند و برای مبتدیان و کسانی که برای اولین بار یا فقط تفریح گاه گاه به اسکی می روند، به علت کم هزینه تر بودن، ایده آل تر است. ولی اگر قرار است تفریحات برفی خود را دائمی کنید بهترین پیشنهاد خرید باکیفیت ترین عینک اسکی است که ویژگی های ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید تا برای اسکی بازی کارایی خوبی و مفیدی داشته باشد.

  خرید عینک اسکی اصل از ایران اسپورتر

  هیچ چیز بدتر و خطرناک‌تر از داشتن دید تار در یک روز پر از مه یا کور شدن در هوای آفتابی و آسمان آبی نیست. ده ها رنگ لنز عینک اسکی و اسنوبرد و نیز مدل های بسیار متنوع برای انتخاب وجود دارد که از برندی به برند دیگر متفاوت است. اگرچه ممکن است یک رنگ با لباس اسکی شما هماهنگی بیشتری داشته باشد، اما هر رنگی نور را متفاوت فیلتر می کند و هر عینک مزایای منحصر به فردی را در شرایط آب و هوایی و نور خاص ارائه می دهد. با خرید اینترنتی عینک اسکی از ایران اسپورتر در برابر هر آسیب احتمالی در یکروز برفی و در تفریحات اسکی بازی از چشمان خود محافظت کامل کنید. فروشگاه اینترنتی ایران اسپورتر با ارائه عینک های اسکی اصل و اورجینال، کیفیت محصول ارائه شده را تضمین کرده و همچنین با ایجاد تنوع در انواع مدل ها، سلیقه هر اسکی بازی را در نظر گرفته است.

  online chat