• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65421 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65421 عدد

دوچرخه

  انواع دوچرخه

  انواع دوچرخه های مختلف برای فعالیت های مختلف وجود دارد که ما دوستانه توصیه می‌کنیم که متناسب با فعالیتی که می‌خواهید دوچرخه بخرید. اگرچه ظاهر دوچرخه در انتخاب و تصمیم نهایی اهمیت دارد، اما کارایی آن را برای فعالیت خود در نظر بگیرید. آیا دوچرخه را بیشتر برای رفت و آمد می خواهید؟ آیا یک دوچرخه همه کاره می خواهید که بتواند هم مسیرهای آسفالته و هم مسیرهای خاکی را به خوبی طی کند؟ آیا می خواهید سر تا پا لباس لیکرا مخصوص دوچرخه سواری بپوشید و رکورد سرعت را تجربه کنید؟
  بسیاری از افرادی که به تازگی دوچرخه سواری می کنند، اغلب دوچرخه کوهستان را انتخاب می کنند، صرفاً به این دلیل که شناخته شده ترین نوع دوچرخه موجود در بازار است. با این حال، واقعاً نیازی به خرید دوچرخه کوهستان نیست، مگر اینکه بخواهید دوچرخه سواری در کوه انجام دهید. در اینجا ما انواع دوچرخه ها را بر اساس فعالیتی که برای آن استفاده می شوند به دسته های زیر تقسیم کردیم تا بتوانید ایده بهتری در مورد استفاده از دوچرخه ها داشته باشید.

  دوچرخه شهری یا جاده ای

  همانطور که از نام آن پیداست، دوچرخه های جاده ای برای راندن در جاده و در سطح شهر طراحی شده اند. البته همه دوچرخه ها در جاده می توانند سواری دهند ولی دوچرخه‌های جاده‌ای بهینه‌سازی شده‌اند تا دوچرخه‌سواری شهری را تا حد امکان کارآمد کنند و به همین دلیل در یک مسیر خاکی کوهستانی عملکرد وحشتناکی دارند.
  دوچرخه های جاده ای به دوچرخه‌سواران کمک کنند، بیشترین بهره را از جاده ببرند، از جمله شکل قاب دوچرخه، عرض لاستیک‌ها و وزن اجزا. شما نمی توانید یک دوچرخه جاده با لاستیک های لاغر بخرید و با قرار دادن لاستیک های بزرگ و ضربدری آن را به دوچرخه کوهستان تبدیل کنید.
  مشخصه های دوچرخه شهری یا جاده ای، یک قاب سبک، لاستیک های لاغر، دسته های رها شونده (دسته هایی هستند که در زیر خود منحنی دارند) و ضریب دنده بالا یعنی دنده ها به گونه ای تنظیم شده اند که به شما کمک می کنند بسته به توانایی خود خیلی سریع حرکت کنید.
  یک دوچرخه شهری یا جاده ای بخرید اگر می خواهید دوچرخه سواری سریع و کارآمد در جاده های آسفالته برای رفت و آمد، رقابت یا تفریح داشته باشید.
  دوچرخه شهری نخرید اگر می خواهید آن را از جاده خارج کنید. لاستیک‌های لاغر به این معنی است که شما واقعاً نمی‌توانید از دوچرخه جاده در هیچ چیز دیگری غیر از آسفالت استفاده کنید. جاده های یخ زده نیز می توانند برای دوچرخه های جاده ای مشکل ساز شوند.

  دوچرخه کوهستان

  دوچرخه‌های کوهستان برای حرکت در کوه‌ها یا مسیرهای خارج از جاده طراحی شده‌اند، به این معنی که آن‌ها بزرگ‌تر هستند، لاستیک‌های ضربدری روی آن‌ها قرار دارند و هندسه قاب آن‌ها را برای زمین‌های بسیار ناهموار طراحی کرده اند.
  مشخصه‌های دوچرخه کوهستان، لاستیک‌های عریض و ضربدری برای کشش و طیف وسیعی از دنده‌ها که به شما کمک می‌کند تا از کوه‌ها یا زمین‌های بلند بالا بروید. برخی از دوچرخه‌ها دارای سیستم تعلیق جلو هستند اما در عقب سفت و سخت هستند «دم سخت»، و برخی دیگر دارای سیستم تعلیق جلو و عقب برای جلوگیری از پرش و سقوط هستند «تعلیق کامل».
  یک دوچرخه کوهستان بخرید اگر می خواهید دوچرخه سواری در کوهستان یا عمدتاً خارج از جاده داشته باشید.
  یک دوچرخه کوهستان نخرید اگر می‌خواهید در جاده‌های آسفالته سریع بروید، مسافت‌های طولانی را دوچرخه‌سواری کنید یا بیشتر در شهر بچرخید.

  دوچرخه های هیبریدی یا مسافرتی

  دوچرخه‌های هیبریدی که به آن‌ها دوچرخه‌های رفت و آمدی نیز گفته می‌شود، در اصل ترکیبی از دوچرخه‌های جاده‌ای و دوچرخه‌های کوهستان هستند. آنها به شما تطبیق پذیری می دهند تا بتوانید کمی از همه کارها را انجام دهید.
  مشخصه‌های دوچرخه‌های هیبریدی این است که به‌جای دسته‌های رها، دارای دسته‌های تخت هستند. برخی از مدل‌ها دارای سیستم تعلیق جلو هستند تا برجستگی‌های جاده یا مسیر را کاهش دهند. آنها با در نظر گرفتن تطبیق پذیری و راحتی طراحی شده اند، بنابراین هندسه راحت دوچرخه های کوهستان را دارند اما با لاستیک های باریک تر دوچرخه شهری. اگر می‌خواهید کمی آفرود انجام دهید، لاستیک‌ها را می‌توان با لاستیک‌های آفرود بیشتری تغییر داد، یا اگر در حال رفت‌وآمد در آسفالت هستید، لاستیک‌های نرم‌تر را می‌توان انتخاب کرد.
  یک دوچرخه هیبریدی/مسافرتی بخرید اگر استفاده اصلی شما از دوچرخه، رفت و آمد در شهر و همچنین خارج شدن از جاده است.
  دوچرخه هیبریدی/مسافرتی نخرید اگر: می‌خواهید کامل لایکرا بپوشید و با حداکثر سرعت ممکن در جاده‌ها رکاب بزنید، یا مسیرهای دوچرخه‌سواری کوهستان را تا حد امکان ماهرانه طی کنید.

  دوچرخه کراس

  ساده‌ترین مورد برای تشخیص دوچرخه کراس، دارابودن دسته های منحنی مانند دوچرخه‌های جاده‌ای است. اما مانند یک دوچرخه هیبریدی، فضای کافی (فضای دور چرخ) نیز برای لاستیک‌های دستگیره‌دار و گل‌گیرها وجود دارد. اگر می خواهید با دوچرخه شهری خود به گشت و گذار در خارج از جاده بروید، یک دوچرخه کراس بخرید.

  دوچرخه برقی

  دوچرخه های برقی همانطور که از نامشان پیداست از نوع الکتریکی هستند. آنها یک باتری و یک موتور بی صدا دارند و به همین دلیل از دوچرخه های دیگر سنگین تر هستند، اما دیگر هرگز در زندگی خود تپه ای را نفرین نخواهید کرد!
  وقتی شروع به رکاب زدن می‌کنید، موتور به کمک شما حرکت می‌کند و طوری به شما فشار می آورد که گویی باد شدیدی در پشت خود دارید، به این معنی که اساساً می‌توانید با سرعت ثابت و بدون عرق کردن به هر جایی بروید.
  مشخصه دوچرخه های برقی مشابه دوچرخه هیبریدی، کوهستانی یا جاده ای است اما با باتری و موتور.
  دوچرخه برقی بخرید اگر می خواهید دو برابر مسافت را با نصف تلاش طی کنید!
  دوچرخه برقی نخرید اگر می خواهید هنگام رکاب زدن کالری بسوزانید!

  دوچرخه زنانه

  دوچرخه‌های زنانه برای زنان طراحی شده‌اند، زیرا در اندازه‌های فریم کوچک‌تر و شکل فریم متفاوتی با دوچرخه مردانه هستند. گاهی اوقات آنها یک قاب پله ای دارند که برای مزیت سوارکاران با لباس بلندتر طراحی شده اند.
   ما دوچرخه سواران از هر جنسیتی را تشویق می‌کنیم که سوار چیزی شوند که احساس راحتی می‌کنند و مناسب است. ما طیف وسیعی از دوچرخه‌های زنانه را ارائه می‌دهیم، اما این زنان را تنها به خرید و استفاده از این مدل‌ها محدود نمی‌کند. زنان می توانند دوچرخه مردانه انتخاب کنند و مردان نیز می توانند دوچرخه زنانه سوار شوند.
  مشخصه‌های دوچرخه زنانه دارابودن قاب‌های کوچک‌تر و سبک‌تر با لوله بالایی کوتاه‌تر. زین زنانه پهن‌تر و کوتاه‌تر و اغلب دسته‌های باریک‌تر با دستگیره‌هایی که قطر باریک‌تری دارند.
  دوچرخه زنانه بخرید اگر می خواهید بهترین ترکیب تناسب، راحتی و استایل را به شما ارائه دهد.
  دوچرخه زنانه نخرید اگر فرم و هندسه آن با نیازهای شما مطابقت ندارد.

  دوچرخه تورینگ

  دوچرخه‌های تور مانند دوچرخه‌های جاده‌ای هستند که برای حمل بار در مسافت‌های طولانی‌تر طراحی شده‌اند. آن‌ها برای روزهای طولانی مناسبند که پایداری، کاربردی بودن و راحتی راکب به اندازه عملکرد مهم هستند و از سبدها، گلگیرها و تایرهای کمی پهن‌تر استفاده می‌کنند.
  مشخصه‌های تعیین‌کننده: دوچرخه‌های نواری یا فلت میله‌ای با لاستیک‌های پهن‌تر، فضایی برای گل‌گیرها و چمدان‌ها، و با در نظر گرفتن راحتی مسافت‌های طولانی به دلیل وضعیت نشستن عمودی‌تر طراحی شده‌اند. اگر قصد دارید مسافت های طولانی را طی کنید، یک مسافرت با امکان گشت و گذار یک روزه می خواهید، یک دوچرخه تور بگیرید.

  دوچرخه کودکان

  دوچرخه‌های بچه‌گانه برای کودکان در سایزهای مختلف متناسب با قد آنها و نیز توانایی آنها در رکاب زنی انتخاب می شوند. چه به دنبال دوچرخه با چرخ های کمکی برای یک کودک 4 ساله باشید، چه یک دوچرخه کوهستانی حرفه ای در مرکز تریل برای یک کودک 8 ساله، یا یک دوچرخه جاده برای یک کودک 12 ساله، ما طیف فوق العاده ای از دوچرخه پسرانه و دوچرخه دخترانه با تنوع رنگ مورد پسند کودکان را در سایت ایران اسپورتر ارائه می دهیم.

  قیمت دوچرخه

  قیمت دوچرخه ها این روزها خیلی گران هستند. در عین حال، آنچه ما به عنوان سطح اولیه یا میان رده برای یک دوچرخه در نظر می گیریم به طور چشمگیری تکامل یافته است. بسیاری از دوچرخه‌های جاده‌ای سال‌های گذشته به لطف استفاده از ترمزهای دیسکی و علاقه همزمان به سواری متنوع‌تر افراد در جاده و شن بهینه شده اند و کارایی چند برابری را به دوچرخه سوار ارائه می دهند. همچنین در سال های جدید علاقه مردم به دوچرخه سواری نه فقط برای تفریح و ورزش بلکه به عنوان یک ماشین اساسی برای زندگی روزمره هم بسیار زیاد شده است.

  خرید دوچرخه از فروشگاه ایران اسپورتر

  وقتی نوبت به دوچرخه سواری می‌شود، می‌دانیم که گاهی اوقات پریدن درست روی زین و حرکت به سمت مقصد دشوار است. اما صرف چند دقیقه انجام حرکات کششی قبل از رکاب زدن، با درگیر کردن ماهیچه‌هایی که به سواری شما قدرت می‌دهند، از آسیب جلوگیری می‌کند و نیز باعث می شوند شما برای یک دوچرخه سواری لذت بخش آماده تر شوید. با خرید یک دوچرخه استاندارد و متناسب با نوع استفاده و شرایط خود از ایران اسپورتر، یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین وسیله رفت و آمد شهری را برای خود فراهم کنید تا درکنار سلامت جسم با کالری سوزی و سلامت روان با حس خوب رکاب زدن به سلامت محیط زیست هم اهمیت داده باشید. دوچرخه های موجود در سایت اینترنتی ایران اسپورتر از معتبرترین برندهای دوچرخه بوده و دارای کیفیتی هستند که سال های طولانی همراه سواری های شما خواهند بود.

  online chat