• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 76632 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 76632 عدد

لوازم ایمنی ورزشی

انواع لوازم ایمنی ورزشی

مسئله غیر قابل انکار این است که صدمات ناشی از ورزش های خیابانی مانند اسکوتر، اسکیت برد و رولراسکیت کفشی اتفاق می افتد، به خصوص اگر سوارکاران در مکان نامناسبی تمرین کنند یا از وسایل محافظ استفاده نکنند. یک مطالعه رسمی نشان داده است که تنها 7 درصد از اسکیت بازانی که لباس با تجهیزات ایمنی ورزشی کامل پوشیده اند، مجروح شده اند و همچنین 82 درصد از آسیب های آرنج و 87 درصد از آسیب های مچ دست با پوشیدن لباس ایمنی مناسب قابل پیشگیری است.
ورزش اسکیت برد برای نوجوانان، هم سرگرم کننده و هم هیجان انگیز است. یادگیری آن آسان است و یک تمرین عالی برای اندام های اصلی و سایر اعضای بدن ارائه می دهد. اما اسکیت برد برای کودکان زیر 5 سال اصلا توصیه نمی شود. به این دلیل که آنها هنوز در حال رشد هستند و هنوز مهارت های فیزیکی و توانایی فکری لازم برای کنترل اسکیت بورد و سوار شدن ایمن بر روی آن را ندارند.
بهتر است کودکان کوچک ابتدا از اسکوتر، پازدن و کنترل کردن را بیاموزند. چون با گرفتن دسته های اسکوتر حفظ تعادل را زودتر یادگرفته و برای آنها ایمن تر است. از سن 6 تا 10 سالگی آموزش و بازی اسکیت کفشی و اسکیت برد و اسکوتر برقی باید زیر نظر یک بزرگسال انجام شود. در همه این ورزش ها و در هر گروه سنی خرید لوازم ایمنی ورزشی و استفاده از آنها الزامی است.
مهم ترین نکته ای که در انتخاب وسایل محافظ ورزشی باید در نظر بگیرید این است که مفصل ها به خوبی جا بگیرند، یک اتصال خوب (نه خیلی سفت و نه زیاد) به شما کمک می کند تا آرامش داشته باشید زیرا کمتر نگران آسیب دیدگی هستید. این به نوبه خود، شما را قادر می سازد تا با عملکرد بالاتری اسکیت کنید و شاید تمرینات سخت تری را با اطمینان خاطر امتحان کنید که در شرایط عادی حتی به آنها فکر هم نمی کردید. انواع لوازم ایمنی ورزشی برای همه ورزش های خیابانی یکسان هستند. حتی برای دوچرخه سواری هم می توانید تجهیزات یکسان با اسکیت خریداری کنید.
کلاه ایمنی
برای محافظت از سر خود در برابر آسیب، همیشه از کلاه ایمنی مناسب استفاده کنید. این بدون توجه به سن، سطح تجربه یا مکانی که در آن در حال اسکیت سواری هستید، صادق است. کلاه ایمنی باید توسط همه اسکیت بازها، در تمام سطوح توانایی، همیشه استفاده شود تا از آسیب به سر جلوگیری شود.
♦ یک کلاه ایمنی انتخاب کنید که به خوبی بر روی سر جا می شود. می تواند یک کلاه ایمنی چند ورزشی یا کلاه مخصوص اسکیت بورد باشد.
♦ کلاه ایمنی باید محکم باشد و بند قابل تنظیم با سگک قفل شونده داشته باشد. باید جایی برای قرار دادن فقط دو انگشت بین بند و چانه وجود داشته باشد.
♦ کلاه ایمنی که هنگام تمرین و بازی و حرکت سر بر روی سر از جایش تکان بخورد و از جایش بچرخد، مناسب نیست.
♦ تسمه های جانبی کلاه باید شکل "V" را در اطراف هر گوش ایجاد می کند.
♦ جلوی کلاه باید به اندازه یک انگشت از ابروها پایین بیاید و روی پیشانی بنشیند.
♦ صاف روی سر شما با لبه پایین موازی با زمین قرار بگیرد.
♦ در هنگام حرکت، در بینایی یا شنوایی شما اختلال ایجاد نکند
♦ کلاه خود را در صورت آسیب دیدگی، رشد بیش از حد یا حداقل هر پنج سال یکبار تعویض کنید.
♦ کلاه ایمنی به سبک کلاه های دوچرخه سواری، ساخته شده از پلی استایرن منبسط شده، بیشترین محافظت را در برابر ضربه ارائه می دهد، اما پس از هر ضربه باید تعویض شود.
زانو بند
همه اسکیت بازان و به خصوص مبتدیان باید از زانوبند استفاده کنند تا از آسیب دیدگی مفصل زانو و خراش سر زانو جلوگیری شود.
پدها باید به طور ایمن در اطراف زانو بسته شوند و مفصل زانو را کاملا محافظت کنند.
بالشتک ها معمولاً با توجه به سایز بدن افراد، کوچک، متوسط و بزرگ هستند که باید در انتخاب سایز مناسب دقت کنید.
پد آرنج
پد آرنج نیز برای مبتدیان و همچنین تمام اسکیت بازان تهاجمی به شدت توصیه می شود، چون مفصل آرنج در صورت آسیب، ممکن است دستها را برای مدت سال ها معیوب کند و از انجام ساده ترین کارها بازبمانید. پدهای آرنج از شدت بریدگی ها و خراش ها می کاهد و از سوختگی در اثر کشیدگی بر روی زمین سخت جلوگیری می کند.
بالشتک های آرنج با توجه به سایز دست افراد در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ موجود هستند.
محافظ مچ و کف دست
مفصل مچ دست کوچک و بسیار آسیب پذیر است و اغلب افراد در حین زمین خوردن در واکنش ناگهانی از کف دستها برای کنترل ضربه بر روی زمین کمک می گیرند، بنابراین استفاده از محافظ دست همیشه توصیه می شود. محافظ های مچ دست به حمایت از مچ و کف دست کمک می کنند و در صورت زمین خوردن احتمال شکستگی استخوان را کاهش می دهند. اندازه آنها نیز با توجه به اندازه دست افراد در سایزهای مختلف کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شود.

کدام سایز لوازم ایمنی ورزشی مناسب است؟
هنگام انتخاب یک اندازه مناسب برای وسایل محافظ اسکیت، اسکوتر یا اسکیت برد، ممکن است بالشتک آرنج/زانو، محافظ مچ دست یا دستکش یا حتی کلاه ایمنی باشد، لازم است که آنها به درستی در جای خود بسته و محکم شوند. وقتی سایز کوچکتر انتخاب کنید، بسیار محکم بوده و حرکت آسان را محدود می کنند و خیلی سریع آزاردهنده می شوند. در عین حال، اگر آنها حتی کمی بیش از حد بزرگ باشند، نمی توانند محافظت مناسبی در برابر ضربه و سقوط ارائه دهند.
کلاه های اسکیت هرگز نباید خط دید شما را بپوشانند، هنگام اسکیت زدن از جای خود تکان نخورند و باید بند های قابل تنظیمی داشته باشند که زیر چانه شما کمانک شوند. هنگام بسته شده، باید بتوانید دو انگشت خود را بین بند و چانه قرار دهید. کلاه های اسکیت باید بالشتک داخلی راحت داشته باشند اما نباید آنقدر سنگین که بر تعادل شما تأثیر بگذارند.
پدها دو مدل هستند. مدل های کشبافت پوشیدنی که بر روی سر آرنج و زانو قرار می گیرند و سپس چسب بندی آن را باید محکم کرد، مدل دیگر فقط دارای سگک و تسمه های Velcro قابل تنظیم برای محکم کردن در جایگاه خود هستند. پدهای زانو و آرنج کاملا مشابهند و فقط سایز آنها متفاوت است. هر شکلی از پد اسکیت یا تجهیزات ایمنی اسکیت برای شما جذاب باشد و قصد خرید داشته باشید، ابتدا مطمئن شوید که پدهای اسکیت شما ضخیم هستند و به خوبی آرنج ها و زانوها در آن، جا می‌شوند، بدون اینکه گردش خون شما قطع شود. پدهای اسکیت باید راحت باشند در غیر این صورت برای تمرین بعدی تمایل به پوشیدن آنها نخواهید داشت.
بیشتر تجهیزات محافظ اسکیت قابل تنظیم هستند. فقط مطمئن شوید که آنها قبل از استفاده به اندازه صحیح با بدن شما تغییر داده شده اند و متناسب با اندازه مورد نظرتان فیکس باشند.

قیمت لوازم ایمنی ورزشی

اسکیت بردی را بخرید که برای سبک فعالیت شما مناسب باشد. کفش اسکیتی را بخرید تا برای چند دوره با قابلیت تغییر سایز متناسب با سایز پای شما باشد. اسکوتری را برای کودک خود بخرید که متناسب با سن او و میزان قدرت کنترل و حفظ تعادلش باشد.
پس از خرید وسیله ورزشی مناسب با سن و سلیقه خودتان و یا کودکتان، مهم ترین کار و دوراندیشی، خرید لوازم ایمنی ورزشی است. که اهمیت بسیار زیادی دارد در حفظ ایمنی و سلامتی هر کسی که قصد انجام این ورزش های خیابانی را دارد. قیمت لوازم ایمنی ورزشی نسبت به تجهیزات اصلی مانند اسکیت برد یا کفش اسکیت یا اسکوتر ارزان قیمت است اما آن چیزی که برای ایمنی هزینه می کنید بسیار با ارزش تر از هزینه ای است که برای درمان آسیب ها و صدمات وارده باید بپردازید.

خرید اینترنتی لوازم ایمنی ورزشی از فروشگاه ایران اسپورتر

یک چیز را همیشه به خاطر بسپارید، در حالی که می خواهید با تجهیزات محافظ خود زیبا به نظر برسید، ایمنی همیشه بالاترین اولویت است. در ایران اسپورتر ما می دانیم که استفاده از تجهیزات محافظ و لوازم ایمنی ورزشی چقدر اهمیت دارد. اکثر جوانان ترجیح می‌دهند که با نپوشیدن وسایل محافظ باحال تر به نظر برسند. ولی آیا تا به حال بهترین اسکیت بازان را بدون تجهیزات محافظ دیده اید؟
فروشگاه اینترنتی ایران اسپورتر طیف وسیعی از تجهیزات ایمنی ورزشی اسکیت برد، اسکوتر و رولر اسکیت کفشی شامل موارد ضروری مانند مچ بند و بالشتک کف دست، زانوبند، بالشتک آرنج و کلاه اسکیت را به مشتریان ارائه می دهد. کودکان بسیار زیاد در معرض آسیب های خطرناک در حین ورزش های خیابانی هستند، برای ایمن نگه داشتن آنها و پیشگیری از حوادث غیرقابل جبران با خرید ست کامل لوازم ورزشی ایمنی از ایران اسپورتر، سلامت جان فرزندتان را تضمین کنید.

online chat