• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
 • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88459 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88459 عدد

توپ پینگ پنگ

  اطلاعات مفید برای خرید توپ پینگ پنگ

  از ابتدای خلق بازی هیجان انگیز تنیس روی میز، توپ های پینگ پنگ از جنس پلاستیک و یا چوب پنبه ای بودند. در دهه ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ اولین ماده پلاستیکی مصنوعی به نام سلولوئید که از پراکندگی همگن نیتروسلولز و کافور بود برای تولید توپ های تنیس روی میز مورد استفاده قرار گرفت. سال ۱۹۰۲ جیمز گیب انگلیسی این توپ ها را از ایالات متحده آمریکا به کشورش برد و به علت صدایی که روی میز ایجاد می کرد «پینگ ، پنگ» نام این ورزش شد، اما محبوبیت توپ های سلولوئید فقط تا اواسط قرن بیستم ادامه یافت.

  پس از آن توپ ها از جنس پلاستیک بر پایه پلیمرهای کاملا مصنوعی به بازار آمدند. توپ پینگ پنگ با قطر ۴۰ میلیمتر و وزن ۲.۷ گرم بوده و ضریب بازگردانی آن ۰.۸۹ تا ۰.۹۲ است. توپ های پینگ پنگ از در دو رنگ سفید و نارنجی متناسب با رنگ سبز و آبی میزهای تنیس در نظر گرفته شده اند. این توپ ها از هوای طبیعی پر شده و سطح رویی آن مات می باشد. توپ های سلولوئیدی که از ترکیب نیتروسلولز (قابل اشتعال) و کافور بوده به صورت ورق تولید شده و در یک محلول الکلی داغ قرار می گیرند تا زمانی که نرم شوند. سپس در قالب های نیم کره ای برش داده شده و بعد از آن توسط چسبی بر پایه الکل به هم چسبانده می شوند. توپ های پینگ پنگ بر اساس اینکه چقدر وزن دارند و صاف و بدون درز هستند درجه بندی می شوند.

  می توانید آزمایشی جالب با توپ های تنیس روی میز انجام دهید، بدین ترتیب که یک توپ را بر روی سطح ایمنی مانند یک آجر یا کاسه فلزی قرار دهید سپس سوراخ ریزی در آن به وجود آورده و کبریتی را به صورت شعله ور روی آن نگه دارید، توپ از همان قسمت به آرامی شعله ور شده تا کاملا بسوزد اما بهتر است این کار را در جایی خارج از منزل و در فضای باز با رعایت کلیه نکات ایمنی انجام دهید. زیرا بخارات این توپ ها به هر حال سمی هستند.
   

  online chat