• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65422 عدد

فلاسک و قمقمه و آشپزی

انواع فلاسک و قمقمه کوهنوردی

وقتی به چگونگی انتخاب قمقمه و فلاسک فکر می کنید، این 5 عنصر را به خاطر بسپارید: هدف، مواد ساخت، سهولت حمل، ویژگی های خاص و البته اینکه آیا طرح و سبک آن مناسب شما هست؟!
بطری و قمقمه های مخصوص کوهنوردی همگی دارای عایق هستند تا بتوان هم برای نوشیدنی های سرد و هم گرم قابل استفاده باشند. قمقمه های آب عایق به طور معمول از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و بنابراین بسیار با دوام هستند. بعلاوه، از آنجا که فولاد ضد زنگ طعم دهنده ها را جذب نمی کند، می توان آنها را برای نوشیدنی های مختلف علاوه بر آب، مانند نوشابه، چای، قهوه، سوپ و غیره استفاده کرد. با این حال، فلاسک های کوهنوردی عایق شده یک نقطه ضعف بزرگ دارند که نسبتاً سنگین و حجیم هستند. اما در کمپینگ ها و کوهنوردی در فصل زمستان این فلاسک های عایق دار، مایعات را گرم نگه داشته و در تابستان نوشیدنی ها را خنک نگه می دارند و این دلیلی شایسته برای حمل کردن یک وزن اضافی در مسافت های طولانی است.

خرید فلاسک، قمقمه و وسایل آشپزی کوهنوردی از ایران اسپورتر

در ایران اسپورتر سعی شده تا با ارائه قمقمه ها و فلاسک های عایق دار و سبکتر با بالاترین کیفیت برای دوستداران به کوهنوردی احساس رضایت ورزشکار حتی در مرتفع ترین قله ها تامین شود.
جهت خرید قمقمه آب برای پیاده روی و کوهنوردی چه چیزی مهم است؟
ظرفیت:
از آنجا که فلاسک های کوهنوردی عایق بندی هستند و به همین سبب سنگینتر از دیگر بطری و قمقمه ها می باشند. وزنی حدود 14 تا 28 گرم ظرفیتی ایده آل بوده و ایران اسپورتر پیشنهاد می کند که برای کمپینگ های خود قمقمه هایی با این محدوده وزن انتخاب کنید. همچنین در جیب کناری کوله کوهنوردی جایگاهی برای حمل آنها وجود دارد و چون تحت تاثیر گرما و سرمای محیط قرار نمی گیرند، لازم نیست درون کوله گذاشته شوند. ولی بطری های نوشیدنی دیگری را می توانید درون کوله پشتی کوهنوردی جایی که تحت تاثیر درجه حرارت محیط نباشد، نگهداری کرده و سپس بعد از اینکه محتویات داخل فلاسک تمام شد مجددا آنها را پر کنید.
وزن:
تجهیزات سبک فشار بر روی بدن ورزشکار را هنگام کوهنوردی به حداقل می رساند و بدین ترتیب شخص کوهنورد راحت تر و بدون فشار بار اضافه می تواند مسیر خود را بپیماید. بنابراین ما در ایران اسپورتر فقط قمقمه های عایق سبک را برای انتخاب مناسب تر ارائه می کنیم.
عایق:
فلاسک های کوهنوردی عایق از طراحی ویژه ای برای کاهش انتقال گرما توسط هدایت و همرفت برخوردار هستند. هر فلاسک عایق بندی شده شامل دو بطری است که یکی درون دیگری قرار می گیرد. سپس هوای موجود در شکاف بین دو بطری استخراج می شود و در این صورت ایجاد خلا می کند، تا انتقال حرارت بین این دو فضای بطری به حداقل برسد.
دهانه:
اگر دهانه قمقمه آب عایق بندی شده قابلیت تمیز کردن آسان داشته باشد، این یک مزیت بزرگ است. بعلاوه، یک دهانه بزرگ، به هر شخص، این امکان را می دهد که تکه های یخ را در شرایط هوای گرم درون قمقمه ریخته و یا حتی با یک سوپ غلیظ آن را پر کند. دهانه بطری باید به راحتی باز و بسته شود، حتی هنگام استفاده از دستکش در کوهنوردی.
دهانه های قمقمه با قطر کوچک که درهای بازشو آسان و در عین حال مطمئن داشته باشند هم در این نوع فلاسک های کوهنوردی بسیار اهمیت دارند. در هنگام خرید هر دو مورد دهانه بزرگ و کوچک را در نظر داشته باشید.
ویژگی های دیگر:
هر چقدر قمقمه خریداری شده کیفیت بالایی داشته باشد، مهمتر از آن کیفیت نوشیدنی است که در آن می ریزید. پس متناسب با ورزش و هدفی که در نظر دارید از نوشیدنی های سالم و قمقمه های خوب استفاده کنید. اگر برای دوچرخه سواری بطری آب تهیه می کنید به قطر آن جهت قرارگیری در جایگاه آب دوچرخه توجه کنید و یا قمقمه کمربند دار بخرید. برای پیاده روی و کوهپیمایی از قمقمه های بند دار و یا دسته دار استفاده کنید که حمل آنها آسانتر باشد و حتی برای قرارگیری در جیب کناری کوله کوهنوردی سایزی متناسب داشته یا دارای قلاب کارابین جهت اتصال مطمئن به کوله باشد.

برندهای معتبر فلاسک و قمقمه کوهنوردی

فلاسک برند Hydro Flask در میان کوهنوردان، کوله گردان و سایر علاقه مندان به فضای باز در سراسر دنیا بسیار محبوب است. زیرا ضمن داشتن وزن نسبتاً سبک، عملکرد بسیار خوبی را ارائه می دهد ولی قیمت بالایی دارد. این فلاسک از فناوری TempShield بهره می برد که به طور موثر به گفته سازنده، نوشیدنی ها را در هوای گرم تا 24 ساعت و در هوای سرد تا 12 ساعت سرد نگه می دارد.
قمقمه برند Klean Kanteen کمی ارزانتر از بطری Hydro Flask است. با این حال، این یک بطری آب عایق بندی شده عالی برای علاقه مندان به فضای باز است. بطری Klean Kanteen دارای عایق خلا دو جداره بوده و به گفته تولید کننده می تواند نوشیدنی ها را تا 24 ساعت در هوای سرد و تا 90 ساعت در هوای گرم نگه دارد.
قمقمه مارک CamelBak یک گزینه عالی با طراحی مد روز برای کوهنوردان و سایر علاقه مندان به فضای باز است که قابلیت های بسیار خوبی را ارائه می دهد. به گفته CamelBak، بطری عایق خلا است و می تواند نوشیدنی ها را در هوای گرم 24 ساعت سرد و در هوای سرد 6 ساعت گرم نگه دارد. سطح بطری برای چسبندگی خوب ضد لغزش است.
بطری آب GSI به دلیل دیواره های نازک 2 میلی متر، نسبت به بطری های مشابه 33٪ سبک تر است. این می تواند نوشیدنی های گرم را در هوای سرد به مدت 12 ساعت گرم نگه دارد و در هوای گرم نیز نوشیدنی های سرد را به مدت 24 ساعت سرد نگه می دارد.
YETI Rambler یک قمقمه عایق بندی شده ساده اما بسیار بادوام است. که از فولاد ضد زنگ ساخته شده و از عایق خلا vac برای گرم نگه داشتن نوشیدنی ها در شرایط سرد و نوشیدنی های سرد در شرایط گرم استفاده می کند. در مجموع، YETI Rambler یک بطری فوق العاده است اما نسبت به سایر قمقمه های درجه یک کمی سنگین تر است. با این وجود، یک گزینه عالی برای کسانی است که بدشان نمی آید دو گرم وزن بیشتر حمل کنند.
متخصصان فلاسک در فضای باز و مسافرتی با تولید فلاسک کوهنوردی با برند استنلیStanley  بیش از یک قرن است که بهترین فلاسک های خلا فولاد ضد زنگ را تولید کرده اند. این برند آمریکایی با میراث غنی مملو از ارزش های کیفیت و یکپارچگی، محصولاتی تولید می کند که برای ماندگاری طراحی شده اند. این نوع قمقمه کوهنوردی، شیک و کاربردی بوده و نیازهای ذخیره سازی نوشیدنی در فضای باز و حتی در خانه را نیز فراهم می کند.
فلاسک کوهنوردی پریموس که یک برند سوئدی است، بسته به نیاز افراد با طراحی دوجداره و ایجاد خلا uum یک همراه عالی در مسیرهای مورد نظر ورزشکار می باشد. کمپانی پریموس تولیدکننده انواع محصولات کوهنوردی و کمپینگ است. این بطری های primus آب را یخ و قهوه را داغ نگه داشته و دوام فوق العاده ای دارند. تنوع رنگ و طراحی استاندارد در تولید این قمقمه ها توسط تولیدکننده به خوبی در نظر گرفته شده است.
انواع فلاسک های کوهنوردی یونیک بادوام و قابل اعتماد هستند! برای افراد علاقه مند به ورزش های فضای باز می توانند گزینه ای ایده آل بوده و نوشیدنی های مختلف را درون خود به خوبی نگه دارند. دارا بودن خلا ac در طراحی دوجداره این قمقمه ها، سرد و گرم نگه داشتن نوشیدنی ورزشکار را تضمین می کند.

تنوع محصولات ظروف آشپزی کوهنوردی در ایران اسپورتر

برای طی کردن لحظاتی عالی در کوهنوردی با خرید وسایل و ظروف آشپزی مخصوص کوهنوردی از ایران اسپورتر بهترین انتخاب را کرده اید. در این مجموعه شما می توانید محصولات آشپزی کوهنوردی و کمپینگ را با موارد بسیار متنوع و باکیفیت بالا و قیمتی معقول خریداری نمایید. مانند انواع اجاق گازهای سفری، ساج و پایه های نگهدارنده، قاشق و چنگال و چاقوهای جمع شونده و کم جا، ظروف بسیار سبک و در عین حال باکیفیت و ماندگار که قابلیت بارها استفاده کردن داشته و همچنین سازگار با محیط زیست باشند. با داشتن تجهیزات کامل در هر لحظه از کوهنوردی و کوهپیمایی با خیالی آسوده به ارتفاعات قدم خواهید گذاشت.

جهت مشاهده انواع کفش کوهنوردی کلیک کنید.

 

online chat