• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد

باتوم و عصا کوهنوردی

انواع عصا و باتوم کوهنوردی

عصای کوهنوردی یکی از لوازم جانبی رایج برای کمک به کوهنوردان و حتی کسانی است که در مسافت های طولانی و جاده های ناهموار راهپیمایی می کنند. به این عصا، باتوم کوهنوردی یا میله پیاده روی و اسکی نیز گفته می شود.
عصای کوهنوردی برای حفظ ریتم راه پیمودن کوهنورد و نیز ایجاد ثبات در مسیرهای ناهموار بسیار خوب عمل می کند. باتوم کوه پیمایی هنگام استفاده، به میله های اسکی شباهت دارند زیرا دارای ویژگی های مشترک بسیاری مانند سبد در پایین، دسته های لاستیکی و بندهای مچ دست هستند. 
حداکثر طول آنها معمولاً 135سانتی متر (54 اینچ) است. با این حال، برخلاف تیرهای اسکی، عصای کوهنوردی دارای دو یا سه قسمت بوده و در صورت لزوم هنگام استفاده قابل جدا شدن و یا جمع شدن هستند و برای حمل و نقل آسان طراحی شده اند. در صورت جمع شدن کامل ممکن است بتوان آنها را به کوله پشتی کوهنوردی متصل کرد. برخی از این باتوم ها دارای بخشهای فنری هستند تا در شرایط عادی به پیاده روی کمک کنند و فشار مچ دست را کاهش دهند، اما چنین دستگاه هایی فقط ممکن است وزن و صدای ناخواسته را به تیرها اضافه کنند. این سر تیرها معمولاً از آلومینیوم یا فیبر کربن سبک ساخته می شوند. برخی از چادرهای کوله پشتی به گونه ای طراحی شده اند که از عصاهای کوه پیمایی به عنوان تیر چادر برای برپا کردن آنها باید استفاده کرد. همچنین کوهنوردانی که در زمستان به مناطق برفی می روند باتوم های کوهپیمایی را بسیار مفید می دانند. هنگام عبور از شیب های تند در مسافت های طولانی، برخی از کوهنوردان یک عصا را کوتاهتر از دیگری می کنند تا که این احساس همسطح بودن به وجود آید.

خرید عصا و باتوم کوهنوردی از ایران اسپورتر

عصای کوهپیمایی معمولا برای ایجاد ریتم در سرعت راه رفتن و پشتیبانی بیشتر توسط کوهنوردان استفاده می شود. استفاده از باتوم برای رفتن در زمین صاف و هموار، واقعاً ضروری نیست، اگرچه استفاده از آنها می تواند تمرینات یک کوهنورد را برای آمادگی در سفر و همچنین سرعت پیمودن راه افزایش دهد. ایران اسپورتر با ارائه انواع باتوم و عصای کوهنوردی همراه شما در زمین های ناهموار با شیب های تند است تا ثبات جانبی مفیدی برای راهپیمایی شما ایجاد کند. حتی بسیاری از کوهنوردان برای کمک به درد زانو از همین عصای کوهنوردی استفاده می کنند. همچنین این وسیله کارآمد می تواند در هنگام بالا رفتن از صخره ها یا تخته سنگ ها، به عنوان کمک برای کاوش در عمق گل یا آب و تسهیل عبور، کارایی فوق العاده ای داشته باشد. شرکت ایران اسپورتر با فروش انواع محصولات کوهنوردی، بهترین گزینه ها را برای انتخاب شما در مجموعه محصولات خود دارد.

جهت مشاهده انواع کفش کوهنوردی کلیک کنید.

فواید عصا و باتوم کوهنوردی

مشخص شده است که استفاده از عصای کوهنوردی تأثیرات مفیدی بر ضربان قلب، فشار خون، ظرفیت فعالیت، حداکثر مصرف اکسیژن و کیفیت کوهپیمایی می گذارد.
کالری بیشتری می سوزانید
این یک یافته کاملاً ثابت شده است که به دلیل استفاده بیشتر از عضلات بالاتنه، حدود 20 درصد کالری بیشتر سوزانده می شود. از نظر متولیان فدراسیون بین المللی کوهنوردی و کوهپیمایی، این فقط بدان معنی است که شما برای انجام همان کار، تلاش بیشتری می کنید و به همین خاطر ضربان قلب، تنفس و انرژی شما بالا می رود. نکته این است که شما کالری اضافی را فقط به خاطر حمل کردن باتوم با خود نمی سوزانید بلکه شما باید به صورت فعالانه عصا را به داخل زمین هدایت کنید.
سریعتر قدم می گذارید و یا احساس راحتی بیشتری می کنید
در هر شش مطالعه انجام شده، مشخص شد که افراد تمایل دارند با عصای کوهنوردی سریعتر راه بروند. که به نظر می رسد این وسیله، کوهنورد را قادر می سازد تا با قدم های طولانی تر و سریعتر، بخصوص هنگام حمل بسته یا بالا رفتن از تپه، راه رفتن عادی تری داشته باشد. این وسیله کمکی همچنین برای افراد مبتلا به پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی بسیار مفید است.
از فشار روی مفاصل و عضلات خود می کاهید
هنگامی که در سراشیبی قدم می زنید، استفاده از عصا و باتوم کوهنوردی مقداری از بار روی مفاصل زانو را بر می دارد. که در صورت داشتن مشکلات مفصلی مانند آرتروز یا افزایش سن یا اضافه وزن می تواند بسیار کارآمد باشد. عصاها همچنین کمک می کنند هنگام پایین آمدن ترمز کنید و انقباضات عضلانی خارج از مرکز را که به عضلات آسیب می رسانند کاهش دهید.
بهتر تعادل برقرار می کنید
این به صورت شهودی واضح است و بر اساس یک مطالعه، شما به دو عصا برای بهبود تعادل خود هنگام حمل کوله پشتی سنگین کوهنوردی نیاز دارید. 
با یک بار سنگین، برای بهبود تعادل خود به دو عصای کوهنوردی نیاز دارید. 
با یک بار سبک تر، یک باتوم کوهنوردی برای بهبود تعادل کافی است.

حدود قیمت باتوم و عصا کوهنوردی

به طور خلاصه، در ازای تعادل بهتر، استرس کمتر در مفاصل، سرعت بیشتر و تلاش کمتر، با عصای کوهنوردی انرژی بیشتر می سوزانید. البته حاشیه هایی مانند آزاد نبودن دست ها هنگام کوهپیمایی و مورد تمسخر دیگران قرار گرفتن و ... وجود دارد ولی فواید آن بر موارد گفته شده برتری دارد. به همین دلیل تهیه کردن این وسیله برای کوهپیمایی می تواند برای هر شخصی کاربردی باشد. قیمت عصای کوهنوردی بر اساس جنس آن متغیر است و حتی مدل های تاشو و ثابت نیز تفاوت قیمت دارند. از حداقل قیمت صدهزار تومان این عصاها در بازار موجود می باشند و با توجه به کیفیت محصول و نیز مارک مشخص و معتبر قیمت های بالاتر می روند. قیمت های ارائه شده در سایت ایران اسپورتر نسبت به کیفیت و ماندگاری محصول بسیار معقول و مناسب در نظر گرفته شده تا هر شخصی با خیالی آسوده در مسیرهای ناهموار از این عصاها استفاده بهینه داشته باشد.

جهت مشاهده انواع و قیمت لباس کوهنوردی کلیک کنید.

 

online chat