• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65423 عدد

تخته دارت

انواع تخته دارت حرفه ای و استاندارد

دارت ورزشی است که دو یا چند بازیکن، تیرهای کوچکی که دارت نام دارند به سمت یک هدف دایره ای شکل که تخته دارت نام دارد، پرتاب می کنند. امتیازات بر اساس مناطق مشخص شده روی صفحه دارت به دست می آید. البته امتیازگیری روی صفحه دارت مانند تیراندازی با کمان از اصل افزایش امتیاز به سمت مرکز تخته دارت پیروی نمی کند و مناطق امتیازی در سراسر صفحه هدف دارت توزیع شده است.
قطر یک تخته دارت استاندارد 451 میلی متر بوده که به 20 بخش شعاعی تقسیم شده و هر بخش با سیم فلزی و یا یک باند نازک از یکدیگر جدا شده است. صفحه دارت های حرفه ای و باکیفیت از الیاف سیزال آفریقای شرقی، برزیل و یا چین ساخته می شوند و تخته دارت های با قیمت ارزان تر از جنس چوب پنبه یا کاغذ کلاف یا حتی پلاستیک تولید می شوند.
صفحه دارت ها عمدتا از جنس چوب پنبه با کیفیت پایین تولید می شوند که وزنی سبک و تا حدودی ارزان دارند. برای کسانی که اولین بار می خواهند تجربه بازی دارت را داشته باشند گزینه مناسبی است ولی حرفه ای ها اصلا به خرید آن فکر نمی کنند. تخته دارت های جنس کاغذ کلاف از پیچاندن و فشرده کردن ورق های کاغذی مخصوص تولید می شوند که قیمتی ارزان داشته و با برخورد یک دارت هم سوراخ شده و صدمات جبران ناپذیری متوجه آنها خواهد شد و دوام بالایی ندارند که برای بازی های جدی اصلا توصیه نمی شود. سیزال الیافی است سفت و محکم و بادوام که از نوعی گیاه به دست می آید. با دستگاهی مخصوص پوست گیاه آگاو را جدا کرده و آن را خشک می کنند و با آن برای تهیه طناب، کاغذ، پارچه و همچنین تخته دارت های باکیفیت استفاده می کنند. این تخته دارت ها دوام قابل توجهی داشته و بدون شک بهترین گزینه برای تولید این محصول هستند که در رده های بالای ورزشی نیز از همین جنس استفاده می شود. اخیرا به لطف پیشرفت تکنولوژی، تخته دارت های الکترونیکی که از پلاستیک ساخته می شوند هم دارای مزایای قابل توجهی هستند. این تابلوهای الکترونیکی گران قیمت بوده و بازیکن را ملزم به استفاده از دارت های نوک نرم محدود می کند.
تخته دارت را روی یک دیوار ثابت یا پایه متحرک نصب می شود که ارتفاع عمود از مرکز آن تا کف حدود 1.73 متر می باشد. اوچه خطی است که بازیکن در پشت آن قرار می گیرد که قطر 25 میلی متر و طول 915 میلی متر دارد و فاصله آن در امتداد خط نصب تخته دارت از روی زمین 2.37 متر و فاصله از مرکز صفحه دارت تا خط اوچه به صورت مورب 2.93 متر است.
در مسابقات حرفه ای از تخته دارت سوزنی استفاده می کنند. برای کودکان و بچه های با سن کمتر جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از بروز حوادث ناگهانی و خطرناک ترجیحا از تخته دارت های مغناطیسی باید استفاده کرد. خرید تخته دارت مغناطیسی برای کودکان مناسب تر بوده و حین بازی و سرگرمی، اطمینان از ایمن بودن آن ذهن والدین را آسوده خاطر می کند. این مدل صفحه دارت گاها از جنس پارچه ای با خاصیت مگنتی بوده و دارت ها سری صاف و فلزی با خاصیت مغناطیسی دارند که پس از پرتاب به تخته دارت می چسبند.

قیمت دارت حرفه ای سوزنی و مغناطیسی

اولین چیزی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب دارت برای خرید در نظر بگیرید قیمت آن است!!! 
این نکته کمی قابل تامل و فریبنده است زیرا قیمت به هیچ وجه شاخص ترین عامل کیفیت تجربه شما از خرید نخواهد بود. به عبارت دیگر، صرف هزینه بیشتر لزوماً معادل داشتن شانس بهتر هنگام بازی یا بازیکن بهتر شدن نیست. با این وجود، گرچه تخته دارت هایی که گران ترند، معمولاً بهتر ساخته می شوند و از مواد با کیفیت بالاتر تولید می شوند، اما موضوع اصلی این است که آیا قیمت بالاتر، ارزش آن را دارد؟ ایران اسپورتر جایی است که شما باید شرایط شخصی خود را تجزیه و تحلیل کرده و بررسی کنید که آیا با صرف قیمت های ذکر شده ولی کیفیت تضمینی مشکلی ندارید؟
تخته دارت های گرانتر، بادوام ترند، که می تواند بر سطح بازی و طول عمر سرمایه گذاری شما تأثیر مثبت بگذارند، البته دارت های پر زرق و برق با رنگ های جذاب و طرح های قشنگ که فقط براساس زیبایی شناسی قیمت بیشتری دارند، در بازار موجودند که فقط صرفا هزینه ای اضافه است. در عوض تخته دارت های ارزان تر، دارای دارت هایی ساده با طرحی یکنواخت بوده که تا حدی بر دقت شما حین پرتاب تأثیر می گذارد.
خرید صفحه دارت ارزان تر به شما این فرصت را می دهد، تا بتوانید هر دو مدل تخته دارت سوزنی و مغناطیسی را داشته باشید. زیرا ممکن است، هر زمانی نیاز به تغییر سبک بازی خود و ایجاد تنوع داشته باشید.

خرید دارت حرفه ای و استاندارد از ایران اسپورتر

وجود انواع تخته دارت حرفه ای، حکایت از یک ورزش رقابتی دارد که به صورت سنتی در انگلستان و جمهوری ایرلند نیز بازی می شده است و اکنون در سرتاسر جهان از آن لذت می برند.
در انتخاب و خرید دارت باید موارد زیادی را در نظر گرفت. این که آیا شما قصد خرید اولین مجموعه از وسایل دارت را دارید یا فقط به دنبال ارتقا یا خرید بهتری می باشید و مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، ما در ایران اسپورتر بهترین گزینه ها را برای خرید شما فراهم کرده ایم. اینکه برای خرید دارت، نوک نرم یا نوک فولادی را انتخاب کنید بستگی به مکان بازی شما و نیز مهارت افراد بازیکن دارد. اینکه یک تخته دارت مغناطیسی انتخاب کنید یا سوزنی بستگی به سطح بازی و نیز سن بازیکن دارد.

 

online chat