• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88479 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 88479 عدد

رویه راکت پینگ پنگ

اطلاعات خرید رویه راکت پینگ پنگ

دهه ۱۸۹۰ راکت ها تیغه های چوبی بودند که  رویه های لاستیکی دندانه ای روی آنها چسبانده شده بود. در دهه های بعد لاستیک های دندانه ای متصل یه یک لایه اسفنجی وارد بازار شدند. که باعث پیچ و سرعت بهتر توپ می شد. اکثر رویه راکت ها دارای درجه بندی از لحاظ سرعت، پیچ و کنترل هستند. سرعت کمتر از ۵۰ به معنای کنترل بسیار خوب است. از ۵۰ تا ۷۰ مناسب برای استفاده در هر نوع بازی است و بیش از ۷۰ برای بازی های تهاجمی سریع مفید می باشد. رویه راکت ها ترجیحا صاف و غیر قابل نفوذ هستند. بعضی از بازیکنان هنوز برای بازگشت های سریعتر و مستقیم تر از رویه های دانه کوتاه استفاده می کنند. بعضی دیگر ممکن است در یک طرف چوب راکت خود از رویه هایی با دانه های بلند استفاده کنند و این راکت به گونه ای است که پیچ توپ را معکوس می کند و پیچ برگشتی حریف را تغییر می دهد. درصد کوچکی از بازیکنان از یک لاستیک صاف ضد پیچ برای دفاع استفاده می کنند. دانه های بلند و ضد پیچ بیشتر برای کنترل آسان جهت افراد مبتدی استفاده می شود، اما تمرین بیشتر و وقت بیشتری را می طلبد. اسفنج زیر رویه راکت پینگ پنگ در ضخامت های مختلف از ۱.۲ میلی متر تا ۲.۵ میلی متر وجود دارد. ضخامت اسفنج و رنگ بالای رویه راکت (قرمز یا سیاه) می باشد. اسفنج نازک تر، کنترل بهتر است و اسفنج ضخیم تر کنترل کمتر و سرعت بیشتر است. بنابراین با استفاده از یک رویه راکت پینگ پنگ با اسفنجی نازک، می توان سرعت راکت را کم کرد. بعضی از بازیکنان از یک رویه راکت تهاجمی سریع در طرف فورهند و یک رویه راکت دفاعی در بک هند استفاده می کنند. برای خرید هر راکت پینگ پنگ یا تنیس روی میز به دو رویه  نیاز می باشد که می توانید بنا به نوع بازی تهاجمی و دفاعی، مبتدی و حرفه ای هر کدام را انتخاب کرده و بر روی چوب راکت پینگ پنگ بچسبانید.

انواع رویه های راکت پینگ پنگ

1.سطوح صاف (DIMPLED): این نوع رویه ها ۲ لایه ای هستند. یک لایه اسفنجی و یک لایه لاستیکی ، بطوریکه دانه ها داخل قرار می گیرند و بازیکن با سطح صاف رویه بازی میکند. ضخامت لاستیک و اسفنج نباید در مجموع از ۳ میلی متر بیشتر شود.خاصیت فنری و سرعت راکت در این حالت معمولا زیاد است و بازیکنان حمله ای از این سبک رویه ها استفاده میکنند. تقریبا 80 درصد بازیکنان تنیس روی میز از این سبک رویه راکت پینگ پنگ استفاده میکنند و در اصطلاح عامیانه به رویه های "صاف" مشهور می باشند. البته نوعی از این رویه نیز وجود دارد که هیچ اصطکاکی با توپ نداشته و اصطلاحا هیچ پیچی به توپ نمی دهد، معمولا از این سبک رویه کسانی که تشخیص پیچ ضعیفی داشته و در دریافت سرویس مشکل دارند استفاده کرده و به آنها "آنتی صاف" هم گفته می شود. سبک بازی مشابه رویه های صاف می باشد با این تفاوت که ضربات هیچ پیچی ندارد.
2.دانه کوتاه (SHORT PIMPLED): در این نوع رویه راکت ها سطح دانه ها به سمت خارج هستند و عاج های ریزی بر روی دانه ها وجود دارد سرعت توپ به دلیل اسفنج دار بودن در این نوع رویه راکت پینگ پنگ زیاد است اما نسبت به رویه های صاف پیچ کمتری دارد. متفاوت ترین نکته این رویه ها نسبت به رویه های صاف خاصیت موج دهی این رویه ها می باشد و معمولا بازیکنان دفاعی که قصد کات کشیدن از عقب و گاهی اوقات حمله را دارند از این رویه ها استفاده میکنند. به دلیل پیچ کمتر دریافت سرویس با این رویه ها راحت تر از رویه های صاف می باشد. بازیکنان حرفه ای معمولا از این رویه ها برای بک هند خود و از رویه های صاف برای فورهند خود استفاده میکنند. این رویه ها در اصطلاح عامیانه به رویه های "دون" هم مشهور می باشند.
3.دانه بلند (LONG PIMPLED): این نوع رویه ها برای بازی های دفاعی مناسب است. دانه های این سطوح باریک و بلند هستند و بر روی دانه ها عاج های بسیار ریزی هم وجود دارد که باعث موج دهی و عکس کردن پیچ توپ می شود و این معکوس کردن پیچ بزرگترین تفاوت این رویه ها با نوع های دیگر می باشد یعنی هر پیچی که حریف به سمت این رویه راکت بدهد در بازگشت پیچ معکوس آن را دریافت میکند و به همین دلیل بازی با این رویه ها نیازمند مهارت خاصی می باشد. معمولا بازیکنان دفاعی برای بازی لب میز از نوع بدون اسفنج آن و بازیکنان دفاعی دور از میز از نوع ابردار یا اسفنج دار آن استفاده میکنند. به این رویه ها را در اصطلاح عامیانه "آنتی" هم گفته می شود.

online chat