• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97298 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 97298 عدد

لوازم پینگ پنگ

اطلاعات مفید در مورد بازی و لوازم پینگ پنگ

پینگ پنگ از ابتدا یک بازی بود نه یک ورزش. دهه ۱۸۸۰ زمانی که پیروان تنیس روی میز در طول ماه های سرد سال به دنبال سرگرمی جذابی در دورهمی های شبانه درخانه های خود بودند، این بازی متولد شد. بازی تنیس روی میز توسط ویکتوریوزان که از طبقات اشراف انگلیسی بود شکل گرفت. تجهیزات اولیه آن یک توپ پلاستیکی یا چوب پنبه ای به همراه دوقاب چوبی بود. محبوبیت این بازی چنان افزایش چشمگیری داشت که ۱۲ دسامبر ۱۹۰۱ مسابقات تنیس روی میز با حضور ۳۰۰ شرکت کننده آغاز شد.
در وب سایت رسمی ITTF ذکر شده که این بازی در سال ۱۸۸۷ توسط H.J.Singer نیویورکی نام تنیس روی میز را به خود گرفت و مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان به طور غیر رسمی در سال ۱۹۰۲ برگزار گردید. این بازی سالنی به سرعتی باورنکردنی تبدیل به یک ورزش جدی شد. پس از تشکیل جلسات در برلین و لندن فدراسیون بین المللی تنیس روی میز به نام اختصاری ITTF در سال ۱۹۲۶ در برلین تشکیل شد و قوانین بین المللی آن به تصویب رسید و در همان سال اولین مسابقات پینگ پنگ قهرمانی جهان در لندن به طور رسمی برگزار گردید. تنیس روی میز سالها صبر کرد تا اولین بار در سال ۱۹۸۸ سئول وارد المپیک شود. شرکت کنندگان در مسابقات پینگ پنگ از ۷ کشور در سال ۱۹۲۶ به ۱۰۱ کشور در سال ۱۹۹۷ افزایش یافت. در حال حاضر بیش از ۱۴۰ کشور وابسته به  ITTF هستند.
پینگ پنگ ورزشی سریع با حرکات فیزیکی چالش برانگیز است. این بازی نیاز به عکس العمل هایی شبیه به رعد و برق دارد و باعث تقویت توانایی تجسم حرکتی در بازیکن می شود. چابکی باورنکردنی از قهرمانان این ورزش در حین بازی مشاهده شده و تکنیک استفاده از هر دو نیمکره مغز لازم است. کلیه تجهیزات پینگ پنگ با جدیدترین تکنولوژی پیشرفته دنیا تولید می شوند.
ورزش پینگ پنگ با ۴۰ میلیون بازیکن بیشترین ورزشکار را در بین ورزش های دیگر در سطح جهان دارد. تا قبل از دهه ۵۰ به علت کسب عناوین مختلف قهرمانی توسط اروپایی ها عصر تنیس روی میز اروپا شناخته می شد. دهه ۱۹۵۰ به دلیل درخشش ژاپنی ها و همچنین معرفی روش پِن هولدر (روش نگه داشتن راکت در دست به شکل مداد) و ارائه ضربه های فورهند و همچنین بازی های تهاجمی نزدیک به میز، کسب عناوین قهرمانی به ژاپنی ها اختصاص یافت و تا سال ۱۹۶۱ این برتری مطلق توسط آنها حفظ شد. 
در سال ۱۹۵۹ (جونگ کوتان) اولین بازیکن چینی بود که کاپ قهرمانی مسابقات تنیس روی میز انفرادی مردان جهان را با خود به پکن برد و دیگر چینی ها گوی رقابت را از ژاپنی ها ربودند و قهرمان همیشگی مسابقات پینگ پنگ جهان شدند. عصر چینی ها آغاز شد و آنها فاتح مطلق نبردهای تنیس روی میز شدند. در سال ۱۹۶۰ ضربه های لوپ (پیچدار ) توسط ژاپنی ها خلق شد و مورد استقبال حرفه ای ها قرار گرفت.
 

faq
پرسش های متداول