ارسال رایگان سفارشهای بالای 200 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150582 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150582 عدد

لوازم فوتبال

اطلاعات مفید در مورد ورزش فوتبال

فوتبال درخت اجدادی پر شاخ و برگی دارد. رشد تاریخی فوتبال در دوره های مختلف به عنوان یک سرگرمی پرطرفدار ادامه داشته است و این واقعیت همچنان وجود دارد که هزاران سال است مردم از ضربه زدن به توپ لذت می برند. فوتبال در انگلستان از قرون وسطی آغاز شد و در سال ۱۸۶۳ دانشگاه کمبریج انگلستان این بازی را به رسمیت شناخت و قوانین خاصی برای آن قرار داد. انگلستان اولین حوزه حاکمیت ورزش فوتبال در جهان شد. فوتبال در برزیل از سال ۱۸۹۴ شروع شد. این ورزش به وسیله چارلز میلر برزیلی که اجداد او بریتانیایی بودند به مردم برزیل معرفی شد. این کشور موفق‌ترین تیم ملی فوتبال در تاریخ جام جهانی و جام کنفدراسیون های فوتبال را دارد. فدراسیون بین المللی فوتبال FIFA سال ۱۹۰۴ با مدیریت رابرت گورین و هفت کشور فرانسه ،هلند ، بلژيك ، سوئيس ، اسپانيا، دانمارك و سوئد تاسيس شد. سال ۱۹۳۰ اولین مسابقات جام جهانی فوتبال راه اندازی شد. 

فوتبال بی ترديد ورزش اول دنيا محسوب می شود، چرا كه تركيب كاملی از فن، مهارت، قدرت و كوشش جمعی يك تيم است. فوتبال مانند ورزش های دیگراست که به تمرین مکرر جسمانی نیازدارد. این ورزش  به طور کلی کیفیت زندگی را به علت تاثیر مستقیم در سلامت فرد، ارتقا می دهد. این بازی، توان عضلات،انعطاف پذیری واستقامت به ویژه استقامت قلبی - عروقی را افزایش می دهد و علاوه براین، باعث بهبود اعتماد به نفس و مدیریت در فشارهای روانی شده، در جلوگیری از ابتلای به بیماری ها نقش دارد و در واقع یک تفریح لذت بخش، سالم و عامه پسند است. 
یک زمین استاندارد فوتبال بزرگسالان برای مسابقات بین المللی می بایست ۱۱۰  تا ۱۲۰ یارد (قدم) (معادل ۱۰۰ تا ۱۲۰ متر) طول و ۷۰ تا ۸۰ یارد (۶۴ تا ۷۵ متر) عرض داشته باشد. زمین بازى به وسیله خط میانى به دو نیمه تقسیم می شود. در فوتبال دو تیم یازده نفره که یک نفر آنها دروازه بان است، به رقابت می پردازند . هدف شوت کردن توپ داخل دروازه ۱۶.۵ متری حریف می باشد.

اولين بار فوتبال توسط انگليسي های مقيم ايران در تهران و بین ملوانان خارجی ساکن در بنادر كشور به راه انداخته شد. در سال ۱۹۰۷ (۱۲۸۶هجری شمسی) وزير مختار انگليس در ايران به منظور ايجاد حس رقابت در بازيكنان و جنبه رسمی دادن به بازي ها، يك جام (كاپ) برای مسابقات فوتبال تهيه كرد و اولين دوره رسمی مسابقات فوتبال در همان سال برگزار شد. كريم زندی اولين ايرانی بود كه در سال های ۱۲۸۷ تا ۱۲۹۵ در آن تيم ها بازی كرد .