ارسال رایگان سفارشهای بالای 200 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150589 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 150589 عدد

لوازم والیبال

اطلاعاتی مفید در مورد والیبال

پس از ایده خلاقانه ورزش پرهیجان بسکتبال توسط جیمز نای اسمیت، در سال ۱۸۹۱ ، ویلیام.جی.مورگان با تلفیق ورزش هایی همچون بسکتبال و تنیس، شالوده ورزشی نو و مفرح را برای دانشجويان خود ریخت که آن بازی با توپی شبیه به توپ بسکتبال از روی توری مثل تور تنیس انجام می گرفت. به همین منظور مورگان با استفاده از تور تنيس كه به دو طرف ديوار سالن ورزش بسته می شد و با استفاده از لایه داخلی توپ بسكتبال که همان توپ والیبال اصلی است، كه به دليل سبكی وزن به دست ها آسيب نمی رساند ، بازی را شروع كرد و همین شروع، کافی بود تا این ورزش به سرعت جای خود را در میان عموم مردم بازکند. یک سال بعد کمیته بین المللی ورزش از مورگان دعوت کرد تا طی یک کنفرانس،قوانین و مقررات ورزش ابداعی اش را در حضور اساتید تشریح کند. در همین کنفرانس این ورزش از مینتونت به والیبال توسط پروفسور هالستید تغییر نام یافت. 
کانادا اولین کشور خارجی بود که در سال ۱۹۰۰ میلادی ورزش والیبال از آمریکا به آن راه یافت و سپس به هندوستان، كوبا، پورتوريـــكـــو، فيليپين، اروگوئه، چين و ژاپن رفت. والیبال به تدريج از سال ۱۹۱۴ به كشورهاي اروپایی معرفی شد و گسترش يافت. در این میان، این آسیایی ها بودند که زودتر از دیگر کشورها انجمنی برای والیبال تشکیل دادند و در سال ۱۹۱۳ مسابقاتی را تحت عنوان جام شرق دور برگزار کردند. ســرانـجـام در آوريل سال ۱۹۴۷ كنگره ای با حضور نمايندگان چهارده كشور جهان در پاريس برگزار شد و فـدراسـيـون بـيـن الـمـلـلـی واليبال (FIVB) در پاريس و با ریاست پل ليبود فرانسوی کار خود را آغاز کرد.  FIVB خیلی زود در رده فعال ترين فدراسيون ها و واليبال در زمره فراگیرترین ورزشهای جهان قرار گرفت.
با اينكه واليبال در آغاز ورزشی سالنی بود و در محل های سرپوشيده انجام می شــد، ولی كم كم توسط خود مردم به زمين هــای روبـــاز كشـيده شد و به شکل يكی از سرگرمی های محبوب تابستانی در پارک ها و ساحل ها درآمد. والیبال به چنان سرعتی نزد مردم اقصی نقاط جهان به محبوبیت رسید که جزء ۵ ورزش برتر دنیا قرار گرفت. ظهور والیبال ساحلی هم به عنوان یک ورزش رقابتی و هم تفریحی- توریستی استقبال چشمگیری از طرف ورزشکاران این رشته و هم علاقه مندان والیبال به همراه داشته است تا جایی که امروز از والیبال ساحلی به عنوان یکی از درآمدزاترین ورزش های جهان نام برده می شود و درآمد حاصل از تورهای جهانی اش میلیارد دلاری است.
والیبال یک ورزش گروهی است که در آن بازیکنان در دو تیم شش نفره در دو سوی یک تور قرار می‌گیرند و تلاش می‌کنند تا با توجه به قوانین بازی، توپ را از روی تور در زمین تیم مقابل فرود آورند. مهم ترین و اصلی ترین وسیله برای بازی والیبال که به آن احتیاج دارید توپی مناسب و استاندارد می باشد که طی ضربات زیاد به دست آسیبی وارد نشود. لذت و تفریح، تمرین و ورزش در والیبال آمیخته شده است.