• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۶۶۴۵۴۵۹۵
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65552 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 65552 عدد

لوگوی برند ریبوک

برند ریبوک و آنچه باید بدانید!

در دهه 1980، این نه نایک و نه آدیداس بودند که فروش بیشمار بازار آمریکا را کنترل می کردند. دنیای کفش های کتانی نشانه هایی از شرکتی بود که عنوان "sneaker war" را به خود اختصاص داد! Reebok . 
در طول سالها، تاریخچه کمپانی ریبوک یا ریباک، یکی از صعودهای نجومی و سقوط های عظیم را تجربه کرده است. این برند تولید کننده برجسته کفش ورزشی در طی چند سال ظهور کردنش، اغلب از یک سر طیف به سر دیگر می چرخد.
ریبوک در انگلیس، در سال 1958، توسط دو برادر، جو و جف فاستر، تاسیس شد تا یک سنت خانوادگی در تولید کفش ورزشی را ادامه دهند. پدربزرگ آنها، جوزف ویلیام فاستر، یک شرکت معروف به نام، J.W. Foster را در سال 1895 در شمال انگلستان برپا کرده بود و اولین آهنگ پیشرفت این کمپانی خانوادگی را نواخت.
پس از تلاش برای کپی رایت نام “Mercury” و عدم دریافت حق ثبت اختراع، Rhebok که گونه ای غزال آفریقایی بود نظر برادران فاستر را جلب کرد و برندReebok  متولد شد. در طول دهه 60 و 70 در انگلستان به تولید کتانی های اسنیکرز ادامه دادند. در سال 1979، ریباک در نمایشگاه بین المللی کفش ورزشی شیکاگو حضور داشت و پائول فایرمن (Paul Fireman) که یک عمده فروش آمریکایی بود با کشف برند ریبوک، حق انحصاری فروش کفش های ریبوک را در آمریکای شمالی به دست آورد.
سرمایه گذاری فایرمن در سال 1981 تبدیل به یک پاداش افسانه ای شد. در دهه 1980 بود که مردم علاقه واقعی به تناسب اندام و ورزش های مرتبط با آن پیدا کردند و ایروبیک در صدر ورزش های محبوب قرار گرفت. فعالیتهای بدنی با سبک زندگی فرهنگی-اجتماعی در آمیخته شد و در همین راستا ریباک رشد کرد. این شرکت طیف وسیعی از کفش های ورزشی معمولی را برای ورزشکاران آماتور و علاقه مندان به تناسب اندام طراحی کرد. زمانی که این برند Freestyle را معرفی کرد، رشد اولیه انفجاری Reebok از بازار ایروبیک زنان آغاز شد. نایک و آدیداس به دنبال موقعیت در بازار مردان بودند، اما تا حد زیادی بخش زنان را نادیده گرفتند، که موفقیت ادامه دار Reebok از همین بخش به ارمغان آمد.
 سپس ریبوک یک فشار هماهنگ در بازار مردان ایجاد کرد و محصولاتی مانند Workout ،Newport Classic و Revenge Plus را وارد بازار کرد که بعدا به Club Classic 85 تبدیل شد. آنها کفش های ورزشی باشگاهی بودند که در داخل و خارج از زمین تنیس یا حتی خارج از سالن ورزشی قابل پوشیدن بودند.
تأکید Reebok بر مد بودن کفش های خود، مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفت و تا سال 1986، ریباک برترین مارک کفش ورزشی در آمریکای شمالی بود. البته حضور کفش ریباک بر پای یکی از شخصیت های اصلی یکی از بزرگترین فیلم های آن سال -بیگانگان- در روند رشد فروش آن بی تاثیر نبود. در سال 1988 حدود 26.7درصد از فروش کفش های ورزشی بازار در دست تولیدکنندگان ریبوک قرار گرفت.
اما، همه چیزهای خوب برای همیشه دوام ندارند! 
اولین مورد از کفش های کتانی فن آوری شده، Reebok Pump ، در سال 1989 شروع به کار کرد. این همزمان با تأکید ریبوک در استفاده از ورزشکاران حرفه ای به عنوان سفیران مارک بود -کاری که نایک با موفقیت زیادی انجام داده بود- و در نتیجه Reebok Pump توسط دومینیک ویلکینز معرفی شد. در سال 1991، دی براون هنگام پیروزی در مسابقه NBA Slam Dunk ، یک جفت Pump پوشید. سپس کمپانی ریباک در بخش بسکتبال، نایک را به چالش کشید و با شکیل اونیل به عنوان سفیر ریباک قراردادی امضا کرد و یک کفش ورزشی Pump به او داده شد. در سال 1996، برند ریباک، آلن آیورسون را به عنوان سفیر دیگر خود اضافه کرد و اولین کفش خانواده Reebok Answer را معرفی نمود.
نکته اصلی در موفقیت کفشAnswer  در دهه 90، فناوری برجسته ریباک، DMX بود، که دارای ده غلاف پیازدار بود و اجازه می داد، هوا از یک غلاف برای توزیع بهتر وزن و پشتیبانی در کل زیره کفش جریان داشته باشد. در اصل DMX یک سیستم بالشتک زدایی کفش های رانینگ بود و در سال 1997 با DMX Run شروع به کار کرد. این یک کفش ورزشی تهاجمی و چشمگیر بود که با رنگهای برگزیده پوشانده شده بود و ریباک این کفش را با شعار "Go to Hell (And back again)" به بازار عرضه کرد. این محصول بینظیر ضد تزریق کفش های کتانی و تمیز بود که Reebok در دهه 80 و دونده های هگزالیت پیشگام اوایل دهه 90 با آن سر و صدا کرده بود. از همه مهمتر، شاید ثابت شود که گستاخی DMX یک تناسب طبیعی برای ستاره در حال ظهور آلن آیورسون بود.
ریبوک در اواسط تا اواخر دهه 2000 و اوایل سال 2010 دچار رکود شد. این برند با ورود به ورزش هایی مانند فوتبال، جذب ستاره هایی مانند تیری هانری و دستیابی به حقوق NHL شد. اما با توجه به سرمایه فرهنگی، تلاش کرد تا نمونه کارها را متنوع کند. لازم به یادآوری است که، از نظر تاریخی،Reebok  هرگز واقعاً موفق به کسب جایگاهی در بخش پوشاک در مقایسه با غول های صنعت نایک و آدیداس، نشد. تقریباً تمام موفقیت های ریبوک یا ریباک از طریق تولید کفش های کتانی به دست آمد.
در سال 2005،Reebok  توسط آدیداس خریداری شد، در تلاش برای ایجاد یک چالش دو جانبه در برابر نایک. اما، به جای تمرکز بر روی کفش های ورزشی کژوال که ریبوک را در دهه 80 بسیار مسلط کرده بود، این برند سعی کرد خود را به عنوان یک مارک عملکرد واقعی مبتنی بر فناوری معرفی کند. در اوایل سال 2010، ظهور فن آوری -ZigTech- و مشارکتReebok  با CrossFit و مربیان مشهور در تلاش برای ظهور مجدد خود به عنوان اولین مارک تناسب اندام بود. این شرکت حتی آرم نمادین Vector خود را به نفع لوگوی"Delta"  که با ارزشهای اصلی CrossFit همخوانی داشت، کنار گذاشت. از نظر ریباک،CrossFit  ایروبیک جدید بود.
کاهش ارزش برند Reebok منجر به از دست دادن معاملات عمده تایید با لیگ های ورزشی، تیم ها و ورزشکاران شد. جالب ترین نکته بسته شدن بسکتبال Reebok بود، که زمانی یکی از مهمترین نان آوران این برند محسوب می شد. جان وال، ستاره وقت، در سال 2013، 14 ماه قبل از اینکه قراردادش با ریبوک تمام شود، به آدیداس منتقل شد.
اما، از سال 2015، تمرکز مجدد بر روی طراحی های قدیمی، کفش Reebok Classics به عنوان یک بمب نیرومند در فضای کفش ورزشی ظاهر شد. البته، قراردادهای کندریک لامار شامل Classic Leather و Club Classic 85  بود و همکاری هوشمندانه با مارک اسکیت مستقر در لندن Palace نیز به افزایش محبوبیت ریباک کمک کرد.
برجسته ترین همکاری ریبوک با Vetements بود که به عنوان بخشی از مجموعه "Official Fake" در زمستان 2016 معرفی شد. در اولین پیشنهاد و اقدامی آینده نگر، کفشی با شمایل Reebok Pump Supreme را به نمایش گذاشت. این یک کفش ساده بود که از مارک Vetements و لوگوی Reebok Delta استفاده کرد و بدین طریق تولید یک کفش ورزشی عالی و تمیز آغاز شد.
در سال 2017، ریباک با کوتلایر مستقر در لندن در زمینه پوشاک و همچنین یک سری کفش های ورزشی الهام گرفته از طبیعت گردی که هدف آنها بازهم قرار دادن لباس های ورزشی و مد فنی بود، بدون هیچ گونه مصالحه ای، همکاری خود را آغاز نمود.
به دنبال آن همکاری، سال 2018 با طراح آمریکایی Pyer Moss کفش DMX Fusion 1 را مورد آزمایش قرار دادند و قرار شد، تعداد بیشتری کفش ورزشی با الهام از دهه 90 در نیمه دوم سال تولید گردد.
از نظر ریبوک چالش امروز ایجاد تعادل ظریف بین ادای احترام به تاریخ درخشان برند است. به هر حال، به نظر می رسد که Reebok تصمیم دارد، برند و نام تجاری ریبوک برای دوره دیگری از موفقیت آماده باشد. اینکه این موفقیت پایدار خواهد بود یا زودگذر، باید منتظر ماند!