• شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 99104 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 99104 عدد

مراحل گام به گام نصب بند تی آر ایکس در خانه

3 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.33 از 5

تمرین تی آر ایکس در خانه

آیا می توان در خانه به تمرین تی آر ایکس پرداخت؟

TRX Suspension Trainer یکی از متنوع ترین سیستم های ورزشی موجود در باشگاه هاست. بندهایTRX  اکنون جزء اصلی سالن های ورزشی بوده و می تواند توسط افراد مبتدی تا نخبگان ورزشی مورد استفاده قرار بگیرد. در حالی که با نصب تی آر ایکس در مکان های تمرینی مختلف مانند خانه و یا در فضای باز نیز می توانید برای خود خلاقیت ایجاد نمایید. در منزل بندهای TRX قابل نصب و استفاده کردن بوده و به راحتی می توانید تمرینات موثر با آن را انجام دهید. در واقع بندهای تی آر ایکس هر آنچه برای یک سالن ورزشی خانگی نیاز دارید به شما ارائه می دهد.
این سیستم تعلیقی کاربردی با استفاده از چند بند قابل تنظیم، کمک جاذبه و وزن بدن فرد، تمام پایه های اصلی قدرت، کاردیو، پایداری، هماهنگی و تعادل را پوشش می دهد. اگر تصمیم دارید این وسیله ورزشی پرکاربرد را انتخاب کنید، چند نکته مهم در مورد نصب آن در خانه و یا مکان های دیگر هست که باید بدانید!

مکان های مناسب نصب تی آر ایکس در خانه

مکان های مناسب برای نصب تی آر ایکس در خانه

مکان های مختلفی در خانه برای نصب کردن تی آر ایکس وجود دارد که متناسب با فضایی که دارید، می توانید تمرینات را آغاز کنید. مانند نصب بالای در، اتصال به سقف، نصب به تیرک یا ستون، نرده های راه پله، میله بارفیکس و ... . TRX HOME GYM به شما امکان می دهد با انجام تمرین در جلسات 15 و 30 دقیقه ای نتایج حرفه ای مورد نظر خود را بر اساس اهدافتان برنامه ریزی کنید.

مقاله مرتبط : ورزش تی آر ایکس چیست؟

چگونگی نصب بند تی آر ایکس به مکان های مختلف خانه (سقف، در، دیوار و ...)

1. بالای در
اگر در خانه تمرین می کنید، ساده ترین راه برای نصب trx استفاده از لنگر در است. بهتر است از آن طرف در که به سمت بیرون باز می شود، استفاده کنید. سپس لنگر را از بالای در انداخته و آن را ببندید. تحمل وزن بدن شما در واقع به قدرت بسته شدن درب بستگی دارد. اگر می خواهید از دری که به سمت خودتان باز می شود استفاده کنید، لنگر را از بالا بکشید و به سمت کناری که لولاها را در خود جای داده است قرار دهید. اگر می توانید، پیشنهاد می کنیم تا پس از قرار دادن بند، در را قفل کنید. برای ایمنی مطلوب، کارتی را که روی آن نوشته شده "تمرین در حال انجام است" آن طرف در قرار دهید.

اتصال تی آر ایکس به سقف خانه

2. اتصال به سقف یا دیوار
برای کسانی که واقعاً تعهدپذیری به تمرینات مداوم با تی آر ایکس را دارند، پیشنهاد می کنیم از سیستم لنگر انداختن به کمک ایکس مانت (X-mount) برای اتصال به سقف یا دیوار استفاده کنند. این وسیله که می تواند با یک یا دو پیچ در سقف محکم شود، به شما امکان می دهد یک دامنه حرکت 360 درجه کامل را داشته باشید و اگر آن را وسط اتاق نشیمن خود تنظیم کنید، یک میکروفن مکالمه برای مهمانی شام فراهم کرده اید!!!
3. آویز لباس متصل به دیوار
اگر در جایی که لباس های خود را آویزان می کنید، میله های محکمی در معرض دید دارید که مطمئن هستند، می توانید از آن برای تمرینات TRX استفاده کنید. حتی از قفسه های سنگین وزن که به زمین متصل هستند هم می توانید استفاده نمایید. باند را به دفعات مورد نیاز به دور آویز بپیچید تا بتوانید آن را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید. برای جلوگیری از صدمه دیدن احتمالی، آمادگی رفلکس هایی شبیه گربه داشته باشید!!!

نصب TRX به راه پله ها و نرده ها

4. نصب TRX به نرده ها
اگر ساخت و ساز خانه تان محکم باشد می توانید از نرده های پلکان هم استفاده کنید. البته ممکن است بتوانید نرده بلندی برای اتصال پیدا کنید و بند تی آر ایکس را به دور آن بپیچید اما مانند اتصال به درب اتاق، این گزینه فقط به شما امکان می دهد از موقعیت مورب در برابر دیوار استفاده نمایید.
5. DIY
اگر طرفدار بزرگ TRX هستید و فضا برای راه اندازی سیستم نصب و راه اندازی آن (مثلاً یک سالن بدن سازی خانگی) دارید، MultiMount یک گزینه فوق العاده است که چند نفر همزمان می توانند از آن استفاده کنند. همچنین فریم S شکل برای آموزش گروه های بزرگتر در دسترس است، هرچند که برای هر کسی که به دنبال یک تمرین سریع در خانه است کمی گران تر و پرهزینه تر می باشد.

تمرینات و نصب تی آر ایکس در فضای باز

مکان های نصب تی آر ایکس در خارج از خانه

شاخه درخت، میله های زمین بازی در پارک ها مانند میله بالایی تاب، نردبان بارفیکس و ستون میله بسکتبال و ... هم می توانند جایگاه های مناسبی برای نصب بندهای TRX در فضای باز باشند.
مکان های ذکر شده برای نصب تی آرایکس در خانه و بیرون از آن بستگی به نکات زیر دارد:
فضای زمین:
برای استفاده بهینه از کش های تمرینیTRX ، فضایی را برای تمرین پیدا کنید که ترجیحا صاف و مسطح باشد، لغزنده نباشد و مساحت آن تقریباً هشت فوت(2.4 متر) طول و شش فوت(1.8 متر) عرض داشته باشد.
ارتفاع لنگر:
ارتفاع نقطه لنگر باید بین هفت فوت(2 متر) تا نه فوت(2.7 متر) از زمین فاصله داشته باشد و همچنین باید آنقدر قوی باشد که بتواند بیشتر از وزن بدن شما را تحمل کند. همیشه قبل از شروع تمرین، نقطه لنگر خود را با کشیدن سخت به سمت زمین و یا آهسته کشیدن وزن بدن با دستها امتحان کنید و کش تی آر ایکس تا جایی که ممکن است به سمت زمین بکشید و قدرت کشش و تحمل آن را آزمایش کنید.

استفاده از ایکس مانت برای نصب TRX

وسایل لازم برای نصب بند تی آر ایکس در منزل  (TRX)

اگر فکر نصب دائمی کش تعلیق TRX به دیوار یا سقف خانه شما را کمی ناراحت می کند، مطمئن باشید، تنها نیستید. اما یکی از دلایلی که TRX از محبوب ترین ابزارهای تناسب اندام در جهان شده، این است که برای استفاده از آنها در خانه نیازی به سوراخ کردن، چکش کاری یا ساختن سازه دیگری نیستید. اگرچه، برخی از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از قاب درب اتاق ها از TRX XMount برای ایجاد فضای تمرین داخلی منزل استفاده کنند. 
برای وصل کردن ایکس مانت اگر کار با مته و پیچ کردن را بلد باشید، نیازی به یک فرد ماهر و نصاب ندارید. دقت کنید که شما نمی توانید TRX XMount خود را به دیوار گچی وصل کنید. چرا که در حین تمرین ممکن است تحمل وزن شما را نداشته و دیوار کاملا خراب شود. دیوارهای بتنی گزینه های ایمن تری هستند.

نحوه نصب ایکس مانت

برای نصب Xmount شما به یک مته با یک بیت ¼ اینچ، دو عدد پیچ و مهره و واشر نیاز دارید. برای اینکه ایکس مانت را کجای خانه نصب کنید فقط بستگی به انتخاب خودتان دارد. اگر در فضایی باشد که امکان چرخش 360 درجه برای بند تی آر ایکس برای انجام تمرینات ایجاد کند، مسلما راحت ترید. اگر به سقف وصل می کنید و ارتفاع آن زیاد است از بند افزایشی برای کوتاهتر کردن فاصله آن تا زمین می توانید بهره ببرید. رنگ ایکس مانت ها اصولا خاکستری می باشد ولی اگر دوست دارید رنگ آن با سقف یا دیوارتان هماهنگ باشد و ترکیب ناهمرنگی ایجاد نکند، می توانید قبل از نصب آن را رنگ کنید!
اگر نخواهید جایگاه ثابتی برای نصب بند TRX خود داشته باشید می توانید از لنگر درب Door Anchor که در بعضی از جعبه های خرید کش تی آر ایکس (trx) وجود دارد و ابزاری نسبتاً ساده ای است برای تمرین در خانه استفاده نمایید. لنگر به عنوان یک درپوش عمل می کند که هنگام بسته شدن، بالای درب به سمت بیرون قرار داده می شود. بعضی اوقات با بستن درب متصل به تی آر ایکس، لنگر اصطکاک کافی برای تحمل وزن بدن شما ایجاد می کند. با این حال، پد پهن و ضخیم در انتهای لنگر نیز مانع از سر خوردن کل بند می شود.

مراحل نصب تی آر ایکس

مراحل نصب دستگاه تی آر ایکس در خانه

با استفاده از TRX، از وزن بدن خود برای ایجاد قدرت، تعادل، ثبات هسته ای و انعطاف پذیری استفاده کنید. قبل از خرید TRX خود، باید فضای کافی برای استفاده از آن در منزل را در نظر بگیرید. شما می توانید هم در محیط داخلی و هم در فضای باز تمرین کنید. برای افزایش اندکی عضله و کاهش چربی های بدن و داشتن یک برنامه تناسب اندام مشخص، سه تا شش بار در هفته تمرینات TRX را تکرار کنید.
برای نصب تی آر ایکس اگر نقطه لنگر افقی مانند میله بارفیکس ثابت ندارید، می توانید از یک نقطه لنگر عمودی مانند ستون یا میله های راه پله و در فضای باز از یک تنه درخت یا یک تیر، استفاده کنید.

نصب بند تی آر ایکس در خانه

1. TRX Xtender را به دور هر نقطه لنگر قلاب کنید. TRX Xtender به شما این امکان را می دهد که بندهای تی آر ایکس را به نقاط لنگر زیاد یا بزرگ متصل نمایید و آنها را محکم در جای خود بر روی هر تیر حتی عمود با سطح صاف نگه دارید.
2. حلقه لنگر را از طریق حلقه بزرگتر بکشید و آن را بچرخانید.
3. در Carabiner قلاب کنید.
4. بررسی کنید که پایین حلقه اکولایزر TRX از زمین فاصله دارد. در غیر این صورت، TRX Xtender را برای اطمینان از وجود آن جابه جا کنید. تست تحمل وزن قبل از شروع تمرین حتما باید انجام شود.
5. البته اگر از ایکس مانت برای بند تی آر ایکس خود استفاده می کنید با کمک وسایلی که در قبل ذکر شد آن را بر روی دیوار یا سقف وصل کرده و در هر بار تمرین بند تی آر ایکس را با کمک کارابین به ایکس مانت وصل کرده و تمرینات را آغاز نمایید.

 

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

online chat