هرجای ایران فقط 5 هزار تومان هزینه ارسال کالای زیر 10 کیلوگرم
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 103909 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 103909 عدد

همه چیز در مورد ورزش کراس فیت

0 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 5.00 از 5

تاریخچه ورزش های کراس فیت

تاریخچه کراس فیت

تاریخچه بازی های کراس فیت از 50 سال پیش تا کنون تغییرات زیادی کرده و طی چند سال گذشته به شدت محبوبیت زیادی پیدا کرده است. طبق گفته Noob Gains "در مقایسه با زنجیره های سازمانی در هر صنعت، ورزش CrossFit در لیست ده ورزش برتر جهان بوده و در طول 12 سال گذشته بیش از ده برابر رشد داشته است. 
تئوری ورزش کراس فیت از بنیانگذار CrossFit، گرگ گلاسمن در دهه 1970 شروع شد. در آن زمان، گلاسمن ژیمناست جوانی بود و رژیم تمرینی معمولی با وزن بدن انجام می داد. گلاسمن برای پیروزی در رقابت های خود، با استفاده از دمبل، دوچرخه سواری و سایر اشکال تمرین هوازی شروع به گسترش تمرینات ورزشی خود کرد. در نهایت، تمرینات طراحی شده منحصر به فرد او کوتاه، شدید و جامع با تمرکز بر رقابت بود. پیرو اخلاق Glassman، بازی های کراس فیت برای اندازه گیری تناسب اندام شرکت کنندگان به روشی منحصر به فرد و عینی طراحی شدند. 
برخلاف سایر مسابقات تناسب اندام که شرکت کنندگان می توانند خود را برای چالش های خاصی که با آن روبرو می شوند، آماده کنند، CrossFit Games با تمرینات و تجهیزات مختلف رقبا را آزمایش می کند. این بدان معناست که ورزشکاران باید برای طیف گسترده ای از حوادث ناشناخته از جمله شنا در مسافت طولانی، پیاده روی با دست و مسابقات با مانع آماده باشند.

مسابقات جهانی کراس فیت

اولین مسابقات CrossFit در سال 2007 با حدود 70 ورزشکار در یک مزرعه در کالیفرنیا آغاز شد. اولین رویداد افتتاحیه بازی های CrossFit به صورت خودجوش انتخاب شدند. مسابقه شامل: یک مسیر 1000 متری، 100 کشش و هفت حرکت تند بود که برندگان با توجه به سرعت اتمام تمرینات، انتخاب می شدند.
در سال 2008، بازی های CrossFit بار دیگر در کالیفرنیا برگزار شد و به دلیل افزایش محبوبیت، بیش از 300 رقیب و 800 هوادار شرکت کردند. سال 2009، مسابقات CrossFit با مشارکت منطقه ای در آمریکای جنوبی، اروپا، ایسلند، آسیا و آفریقا به یک رویداد جهانی تبدیل شد. از سال 2010، CrossFit Games مکان اصلی خود را پشت سر گذاشت و به مرکز هوم دپو در لس آنجلس منتقل شد. وقتی که Reebok در سال 2011 یک قرارداد 10 ساله برای حمایت مالی امضا کرد و مبلغ جایزه به یک میلیون دلار افزایش یافت، تاریخچه بازی های کراس فیت برای همیشه تغییر کرد.
مسابقات Reebok CrossFit در سال 2020 چهاردهمین دوره در تاریخ طولانی و پرطرفدار بازی های کراس فیت بود. همانطور که ورزشکاران CrossFit با بالاترین عملکرد قوی شدند، مسابقات این رشته هم برای توسعه چالش های استراتژیک، تمرینات و رویدادهای جدید تکامل یافتند. در حال حاضر بیش از 15000 سالن ورزشی وجود دارد که به بازی های CrossFit وابسته هستند و هر ساله مشارکت و رقابت، افزایش می یابد. 

ورزش کراس فیت چیست

کراس فیت چیست و چه فوایدی دارد؟

علاقه مندان به CrossFit یک تمرین روزانه (WOD) Workout of the Day را به صورت انفرادی یا با یک مربی و گروهی دیگر از ورزشکاران در یک سالن ورزشی مشخص کراس فیت که "جعبهbox " نیز نامیده می شود. انجام می دهند. یک تمرین کوتاه، بسیار شدید و همراه با تمرینات عملکردی به اشکال مختلف در برنامه روزانه کراس فیت وجود دارد.
ورزش کراس فیت حرکاتی است که شما در زندگی روزمره به دفعات آنها را انجام می دهید. مانند کشیدن، هول دادن، چمپاتمه زدن و ... . ورزش کراس فیت در واقع تمریناتی شدید در فواصل زمانی معین بوده که قدرت و استقامت بدنی با تمرینات تنفسی ترکیب می شوند. از حرکات عملکردی آغاز شده و تا سطح بالا شدت می یابد. برای ساخت عضلات از تمرینات اسکات، فشار و وزنه برداری در مدت زمان مشخص و از پیش تعیین شده استفاده می شود. کراس فیت یک تمرین سنتی متفاوت است که ممکن است به شما بگوید چند تکرار را در هر دوره از زمان انجام دهید.

فواید کراس فیت برای کودکان

ورزش کراس فیت فواید متعدد و عامیانه ای دارد از قبیل:
1. کراس فیت در دسترس
CrossFit دارای یک "تمرین روز" (WOD) استاندارد است و افراد می توانند در سایت به طور منظم و روزانه، آنها را پیدا کرده و طبق روند تعریف شده انجام دهند و افراد ملزم به حضور در باشگاه نیستند و در هر مکانی که برای خود در نظر دارند می توانند تمرینات را آغاز کنند. تریسی مگ، مالک و سرمربی مرکز عملکرد CrossFit Clan، می گوید: "CrossFit برای همه سطح تناسب اندام قابل مقیاس است و قابل تغییر است، بنابراین می تواند متناسب با اهداف و سطح فعلی تناسب اندام هر فرد باشد."

2. کراس فیت برای همه
طیف کاملی از سنین و توانایی های ورزشی، از کودکان تا بزرگسالان و تا کهنسالان قادر به انجام تمرینات کراس فیت هستند، فقط سرعت انجام کار ممکن است در افراد متغیر باشد. کلاس های CrossFit Kids یک روش خارق العاده برای کمک به کودک در ایجاد تعادل، هماهنگی و همچنین مهارتهای حرکتی مناسب است. این مهارت ها راهی خارق العاده برای جلو انداختن کودک نسبت به بازی و همچنین ایجاد عشق به سبک زندگی سالم است.

3. کراس فیت و انگیزه رقابت
یکی دیگر از عناصر اساسی CrossFit روحیه ورزش و رقابت است. بسیاری از سالن های ورزشی CrossFit از اقدامات استراتژیک مانند قرار دادن تابلوی امتیازات و ارسال برندگان در شبکه های اجتماعی به عنوان انگیزه و نه سیستم پاداش استفاده می کنند. بنابراین اگر کسی هستید که انگیزه رقابت دارد، کراس فیت ممکن است یک تمرین عالی برای دستیابی به نتایج سریع هدف شما باشد.

اصطلاحات و تمرینات کراس فیت

آشنایی با اصطلاحات کراس فیت

WOD :Workout of the Day  تمرینات روز (مجموعه ای از تمریناتی که کراس فیتر در یکروز باید انجام دهد).
EMOM :  Every Minute on the Minuteهر دقیقه در دقیقه
AMRAP : As Many Reps as Possible به هر تعدادی که می توانید تکرار کنید.
Box : جعبه همان سالن ورزشی مخصوص تمرینات کراس فیت را می گویند که کلیه تجهیزات لازم در آن وجود دارد.
Ladder : نردبان یک سری از تمرینات است که با هر بار انجام یکی به تعداد تکرارها باید اضافه کرد. مانند (5 اسکات، 6 اسکات، 7 اسکات و ...)
Zone Diet: رژیم غذایی که CrossFit تایید می کند. این رژیم بر اساس عناصر مغذی درشت برنامه ریزی شده است.
SQ: Squat انجام تمرین اسکات (چمباتمه زدن)
PR :Personal Record  این اصطلاح مربوط به زمانی است که در یک تمرین مشخص به حداکثر توانایی شخصی خود می رسید. به عنوان مثال، تکمیل تعداد مشخصی فشار در یک دقیقه برای یک تمرین خاص.

کراس فیت و محدودیت ها

محدودیت های ورزش کراس فیت

انجام یک تمرین CrossFit ممکن است خطرات زیادی داشته باشد. مانند هر تمرین با شدت بالا، خطراتی نیز در این ورزش وجود دارد. یک مطالعه نشان داد که 20 درصد از شرکت کنندگان کراس فیت هنگام تمرینات صدمه دیده اند. داشتن آمادگی جسمانی کامل برای حضور در رقابت های کراس فیت و عدم آسیب دیدگی الزامی است.
کویلر هادسون، متخصص فیزیوتراپی در Finish Line می گوید: "میزان آسیب CrossFit حدود 20 درصد است، به این معنی که 20 درصد از افرادی که به طور منظم تمرینات کراس فیت انجام می دهند، در یک مرحله آسیب می بینند، که برای یک فعالیت تفریحی بسیار زیاد است." آسیب ها معمولاً در حالت خستگی یک ورزشکار رخ می دهد، زمانی که بار از مناطقی که قرار است باشد به مناطقی منتقل می شود که توانایی تحمل استرس را ندارند.

کراس فیت برای لاغری خانم ها

ورزش کراس فیت بانوان

دنیای CrossFit یک سبک زندگی تازه و معتبر است که توسط زنان سراسر جهان مورد ستایش قرار می گیرد و زیربنای آن ورزش ایمن، موثر و تغذیه سالم است. خانم ها ورزش کراس فیت را یک سبک زندگی عالی برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده اند.
در سراسر دنیا، زنان، CrossFit را راهی فوق العاده موثر برای تقویت قدرت، تناسب اندام و اعتماد به نفس خود می دانند و وقتی نوبت به برابری می رسد، قطعاً زنان کراس فیترز انتظار جهانی برابر دارند. تسلط بر برتری جسمی و روحی یک عرصه خاص جنسیتی نیست. بهترین های شخصی، عملکرد نخبه ای، فشار بیش از حد، چیزی است که زنان مطمئناً با سرعت باورنکردنی آنها را پیش می برند.
از تازه واردان تا قهرمانان و نخبگان
تیا کلر تومی، سارا سیگموندسدوتیر، کریستین هولته، تاسیا پرچوچس، جیمی سیموندز، کارا پیرس بسیاری از زنان مشهور در ورزش کراس فیت هستند. فرهنگ قوی و جمعی CrossFit که برای کار تیمی، تعهد و سرسختی ارزش قائل می شود، به همان اندازه قابل ستایش است. بیش از 15000 امکانات در بیش از 160 کشور سراسر جهان، جوامع Cross Fit، همچنان زنان را از هر نژادی جذب می کنند و همگی اهداف مشترکی را دنبال می کنند.

ورزش کراس فیت بانوان چیست

ترکیبی از مادر بودن، تجارت و CrossFit
دیدن موفقیت زنان در بسیاری از جبهه ها همیشه الهام بخش است و کاتلین ون زیل از استرالیا نیز یکی از همین زنان است. یک ورزشکار بلند پرواز، مادری فوق العاده در تجارتی چشمگیر است. کاتلین در سال 2019 در جهان، رتبه دوم Fittest Woman را در استرالیا کسب کرد در حالی که کودک نوپای خود را بزرگ کرده و با همسر و شرکای تجاری خود در کوئینزلند دو سالن ورزشی را اداره می کرد. کاتلین می گوید: "هرگز با هر رویایی که دیده اید تسلیم نشوید، چه تناسب اندام باشد یا هر نوع ورزشی دیگر، هرگز تسلیم نشوید."
عضله سازی زنان با کراس فیت
برنامه ردیابی عملکرد، BoxMate، بیش از 500 زن را که به طور منظم در CrossFit و Weight Training شرکت می کردند، مورد بررسی قرار داد. 94٪ از زنان مورد بررسی گفتند کراس فیت و لیفتینگ باعث می شود احساس قدرت، استقامت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. 77٪ از زنان احساس می کردند که هنگام تمرین در سالن بدنسازی می توانند بدون نگرانی با مردان رقابت کنند. وقتی بتوانید سرعت عمل و قدرت عضلانی را با کراس فیت به خوبی افزایش دهید چه لزومی به عضله های برجسته است؟! احساس برابر بودن توانایی ها از درون یک جعبه CrossFit که در آن همه می توانند در یک زمین بازی مساوی تمرین کنند بیرون می آید.

تغذیه مناسب در کراس فیت

تغذیه مناسب در کراس فیت

برای علاقه مندان به ورزش کراس فیت، مشاوره تغذیه در وب سایت CrossFit ارائه شده است. پیشنهاد این است که برنامه تغذیه ای (40٪ کربوهیدرات، 30٪ پروتئین، 30٪ چربی) را دنبال کنید یا برای رسیدن به اهداف عملکرد و چربی بدن از رژیم Paleo* پیروی کنید.
*(رژیم پالئو شامل گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل و میوه ارگانیک با محدودیت در روغن و چربی است. این رژیم غذایی با درصد کربوهیدرات پایین موجب تنظیم قند خون، بهبود هضم غذا و فراهم ساختن یک تعادل از چربی های مفید امگا3 و امگا6 برای بدن شده و به کاهش وزن بسیار کمک می کند و از آنجا که غذای مصرفی باید کاملا ارگانیک باشد، حس انرژی و فعال بودن نیز حاصل می شود.)
بنابراین اگر برای کاهش وزن از CrossFit استفاده می کنید، کراس فیت می تواند یک برنامه عالی با برخی تغییرات باشد.
CrossFit کراس فیت برای تقویت متابولیسم عضله می سازد.
ورزشکاران می توانند انتظار داشته باشند که کراس فیت قدرت ایجاد کرده و توده عضلانی را افزایش می دهد. بزرگترین تغییری که قابل مشاهده است: تغییر در میزان چربی بدن و ساخت عضلات است. تناسب اندام این نیست که شما لاغر به نظر برسید. بلکه نکته مهم داشتن سلامتی، توانایی و قدرت همراه با اندامی مناسب و عضله ای است.
CrossFit کراس فیت کالری می سوزاند.
وقتی تمرینات کراس فیت به درستی انجام شود بسیار دشوار است. شورای ورزش در آمریکا (ACE) گزارش داده است که با ورزش Crossfit، مردان می توانند 15-18 کالری در دقیقه بسوزانند و زنان با انجام تمرینات 15 کالری در دقیقه می سوزانند. شرکت کننده هایی که با شدت زیاد کار می کنند، کالری بیشتری می سوزانند.

ورزش کراس فیت برای چه کسانی مناسب است

ورزش کراس فیت برای چه کسانی مناسب است؟

تمرینات کراس فیت برای همه مناسب و قابل دسترسی است. طبق وب سایت CrossFit هر کسی بنا به تمایل و کنجکاوی می تواند به تنهایی از یک WOD برای تمرینات روزانه خود استفاده کند. اعضای جامعه CrossFit از همه افراد پشتیبانی کامل اجتماعی می کنند. یکی از عناصر اصلی برنامه CrossFit به اشتراک گذاشتن نتایج WOD هر شخص بصورت آنلاین برای افراد دیگر است. برای بسیاری از افرادی که سعی در کاهش وزن دارند، این عمل اشتراک گذاری ممکن است به بهبود پاسخگویی و ثبات کمک کند.
کراس فیت شامل تمرینات سریع و کارآمد است. برای افراد سالم که از قبل می دانند چگونه تمرینات معمولی CrossFit را انجام دهند، تمرینات ارائه شده هم سریع و هم موثر هستند. اگر فرد پرمشغله ای هستید که سعی در کاهش وزن با ورزش دارد، تمرینات کوتاه مدت کراس فیت به شما کمک می کند تا برنامه ورزشی خود را در مسیر مناسبی قرار دهید.

تمرینات پایه در کراس فیت

حرکات پایه در ورزش کراس فیت

برخی وادهای تمرینات معمول و پایه در کراس فیت به شرح ذیل است که به صورت مشخص قابل انجام می باشد:
Barbara : باربارا - شامل پنج مدار چرخشی است که در هر بار: 20 کشش (pull-ups) ، 30 فشار (push-ups) ، 40 نشست (sit-ups) و 50 حرکت اسکات فقط برای وزن بدن است که به ترتیب انجام می شود، در حالی که در پایان هر ست کامل فقط برای مدت 3 دقیقه استراحت می کند.
Angie : انجی – 100 حرکت کششی (pull-ups)، 100 فشار (push-ups)، 100 نشستن (sit-ups)، 100 حرکت اسکات مخصوص وزن بدن که باید در کل تمرین با هم جمع شود. (این تمرین پشت سر هم انجام نمی شود، مگر اینکه از تناسب و توانایی کافی برخوردار باشید.) 
Murph : مورف - دویدن با سرعت 1 مایل، سپس 100 حرکت پرش (pull-ups)، 200 فشار (push-ups)، 300 حرکت اسکات با وزن بدن و با یک مایل دیگر دویدن تا حرکت به پایان برسد.
Jackie : جکی - 1000 متر رفتن، 50 تمرین با وزنه انتخاب شده و 30 حرکت کششی (pull-ups): ترجیحاً بدون استراحت بین هر تمرین انجام شود.

فیلم برنامه تمرینات کراس فیت

8 نمونه از تمرینات روزانه کراس فیت

کراس فیت یک رویکرد بسیار محبوب برای رسیدن به تناسب اندام است و دقیقا چیزی است که خانم ها هر روز برای لاغری و داشتن بهترین فرم بدنی به آن فکر می کنند. این ورزش و تغییرات رژیم غذایی را به منظور ایجاد قدرت و کاهش وزن ترکیب کنید. تمرینات کراس فیت بسته به سطح تناسب اندام و اهداف شما قابل تغییر است. هنگام شروع کار با CrossFit، بهترین توصیه این است که آهسته شروع کنید و مسیر خود را پابرجا ادامه دهید و از آنجا که حرکات کراس فیت می توانند متناسب با تقریباً هر سطح آمادگی جسمانی اصلاح شوند، تقریباً برای همه مناسب است. تمرینات ارائه شده در زیر توسط بهترین و حرفه ای ترین مربیان کراس فیت برای مبتدیان جمع آوری شده است. پس با خیالی آسوده با ما همراه شوید.

 

تمرین اسکات هوایی

1. Air squat : اسکات هوایی
باید با شروع حرکت همزمان از ناحیه لگن و زانو، حرکت اسکوات هوایی را شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که پاهای شما روی زمین صاف است.
ستون فقرات را مهار کنید و در حالت خنثی نگه دارید، هسته بدن خود را محکم بگیرید و مراقب قوس یا گرد شدن پشت کمر باشید.
با خم شدن روی زانوها و باسن، بدن را پایین بیاورید و زانوها را در راستای انگشتان پاها خود قرار دهید.
باسن را زیر زانوها بیاندازید. از طریق پاشنه پا به سمت عقب فشار دهید و به حالت ایستاده بازگردید.

تمرین پرس شانه

2. Shoulder press : پرس شانه
تمرینات شانه یک حرکت اساسی برای مبتدیان است، زیرا برای بسیاری از حرکت های پیشرفته CrossFit "بالاتنه قوی" نیاز است.
هالتر خالی را روی شانه ها بگیرید و دستها کاملا بازتر از عرض شانه باشند. میله را به سمت بالا، مستقیماً بالای سر فشار دهید و سپس به حالت شروع برگردید.

تمرین بارپی

3. Burpee : بورپی
Burpees حرکتی است که همه دوست دارند از آن متنفر باشند!!! زیرا سخت است ولی برای تهویه متابولیک عالی هستند.
از حالت ایستاده، خود را به حالت اسکات پایین بیاورید. دستان خود را بر روی زمین قرار داده و پاها را به حالت فشار درآورده و فشار دهید. پاها را به حالت اسکوات برگردانید.
از همان حالت اسکات، به هوا بپرید، دوباره به حالت اسکات برگردید و دوباره شروع کنید.

پوش آپ یا فشار دادن

4. Pushups : پوش آپ
Brandon Mancine، مربی شخصی و مربی CrossFit، هشدار می دهد اگر نمی توانید یک فشار اولیه را انجام دهید، از زانوها استفاده نکنید. متوسل شدن به زانو به شما امکان نمی دهد تا قدرت لازم را برای انجام یک فشار کامل بالا ببرید. در عوض از سکو یا چیز دیگری استفاده کنید تا دستان خود را از زمین بلند کنید، که این امر به قدرت کمتری نیاز دارد.
دستان خود را مستقیماً زیر شانه ها قرار دهید. خود را تا کف پایین بیاورید. وقتی به پایین رسیدید، بلافاصله به سمت بالا فشار دهید.

تمرین پوش آپ بدون دست

5. Pushup with hand release : پوش آپ با رها کردن دست
آزاد کردن دست ها، مانند این حرکت، به شما کمک می کند تا پایین بروید و بیشترین بهره را از تمرینات پوش آپ خود ببرید.
وارد وضعیت فشار شوید. همانطور که خود را پایین می آورید، در حالی که سینه با زمین تماس دارد، دستان خود را لحظه ای آزاد کنید.
دست ها را دوباره روی زمین قرار داده و به سمت بالا فشار دهید.

پرش جعبه ای

6. Box jump : پرش جعبه ای
"پرش باکس" یکی از خالص ترین اشکال ورزش انفجاری است.
با استفاده از یک جعبه یا سکوی پایدار، در حالت ایستاده بایستید و پاشنه پا را به اندازه عرض شانه باز کنید و انگشتان پا را کمی به سمت بیرون نگه دارید.
شروع به حرکت به سمت پایین و در حالت اسکات کنید، زانوها را روی پاهای خود تنظیم کنید.
هنگامی که به پایین می رسید، خود را به سمت بالا رانده و از بازوهای خود برای حرکت استفاده کنید. با دو پا همزمان روی جعبه، در حالت ایستاده یا اسکات قرار بگیرید. می توانید قدم بزنید.

تمرینات کلین در کراس فیت

7. The Clean : تمیز کردن
برای جلوگیری از آسیب دیدگی، پیشنهاد می شود هنگام شروع کار از یک میله خالی استفاده کنید. اگر بازهم برایتان خیلی سنگین است، به جای آن جارو را امتحان کنید.
شروع کنید و پاها را به اندازه عرض مفصل ران باز کنید. در طول تمرین، حتماً وزن خود را در پاشنه پا و سینه نگه دارید.
اسکات بزنید و میله را کمی در جلوی مفصل ران، مستقیم بالای پاها، در دستان خود بگیرید. بازوها باید با آرنج رو به بیرون قفل شوند. قفسه سینه خود را تا حد ممکن راست نگه دارید.
شروع به بالا آوردن میله به صورت عمودی کرده و کمی آن را به سمت بدن بکشید.
هنگامی که میله از زانوان شما عبور کرد، کمی بپرید و شانه را بالا ببرید.میله را تا آنجا که می توانید بالا بیاورید تا آن را بگیرید.
در حالی که میله به حداکثر ارتفاع برسد ، با قرار دادن آن در حالت اسکات جلو، در زیر آن چمباتمه بزنید و روی جلوی شانه های خود قرار بگیرید. تمرین را تکرار کنید.

تمرین با کتل بل در کراس فیت

8. Kettlebell swing : تاب دادن کتل بل
هنگامی که نوسان کتل بل را انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که زانوهای خود را باز نکنید و از راندن آنها به جلو خودداری کنید. 
در حالی که پاها به اندازه باسن از هم باز، پشت صاف و قفسه سینه به سمت بالا قرار دارد، روی کتل بل قرار بگیرید.
در حالت اسکات بنشینید، زانوها از انگشتان پاها جلوتر نرود. بعد کتل بل را در حالی که کف دست ها به سمت بدنتان است، نگه دارید.
به حالت ایستاده حرکت کنید. در حین انجام این کار، وزن خود را به سمت پاشنه پاها تغییر دهید، زانوهای خود را کمی خم کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید، وزنه کتل بل را بین پاها بچرخانید.
در یک حرکت مداوم، کتل بل را جلو برده و دقیقاً زیر ارتفاع شانه مقابل خود بالا ببرید، گلوتها و همسترینگ ها را منقبض کنید.

 

در پایان ورزش کراس فیت می تواند یک تمرین سرگرم کننده برای تغییر برنامه روزمره موجود و شروع عادات سالم جدید باشد. اما مطمئن باشید که به بدن خود گوش داده و تمرین را برای رفع نیازهای خود اصلاح می کنید.
هر زمان که تازه، وارد یک برنامه تمرینی شدید، به آرامی شروع کنید. تا مطمئن شوید که فرم انجام تمرینات شما خوب است. از وزنه های کوچک یا بدون وزنه استفاده کنید. قدرت خود را به آرامی بسازید و بیشتر از تمرینات خود بهره مند شوید تا احتمال آسیب دیدگی شما کمتر شود.

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

نظرات کاربران

1 نظر
Daruosh Ha ارسال شده در ۲۳ روز پیش

اطلاعات بسیار خوب و عالی بود ورزش کراس فیت یک ورزش متنوع حر کاتی و تنوع و سرگرمی خوبی است و بطور عمومی قدرت انسان را در هر حالتی افزایش خواهد داد

پاسخ دهید

online chat