ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 129093 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 129093 عدد

آموزش یوگا مبتدی

4 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 5.00 از 5

آموزش یوگا

آموزش کامل یوگا

آموزش یوگا بسیار محبوب است و ترکیبی از تنفس، تحرک و مراقبه می باشد که می توانید به راحتی در منزل انجام دهید. بیش از یک قرن است که یوگا از هند به کشورهای دیگر راه یافته و به دلیلی مزایای جسمی و معنوی مورد ستایش قرار گرفته است. تحقیقات اساتید نشان می دهد که دریافت آموزش های یوگا و انجام حرکات آن، می تواند بر مدیریت استرس، کاهش اضطراب و افسردگی، بهبود خلق و خو، افزایش کیفیت خواب کمک کند. این حرکات موجب افزایش انعطاف پذیری، بهبود تعادل و هماهنگی، کاهش درد و بالا بردن قدرت بدنی می شود.
اولین تمرینات یوگا بسیار پراهمیت هستند که بهتر است از جلسات 45 دقیقه ای و با تمرینات تنفسی و گرم کردن بدن آغاز شوند و سپس پوزیشن های مختلف انجام و تا خنک کردن بدن خاتمه یابد. برای یادگیری بهتر تمرینات قبل از شروع، ذهن خود را آرام کرده و با تسلی خاطر به یوگا بپردازید.

انواع آموزش های یوگا

کلاس های آموزش یوگا به سبک های مختلف برگزار می شوند، پس قبل از شروع، سبک خود را با توجه به دستورالعمل ها انتخاب کنید:
کلاس های یوگا هاتا برای مبتدیان خوب است زیرا حرکات کندتر انجام می شود.
کلاسهای Vinyasa ، Ashtanga و Power Yoga بسته به سطح دستورالعمل، می توانند چالش برانگیزتر باشند.
Iyengar تمرکز جدی بر تراز صحیح دارد و اغلب دارای تمریناتی برای افراد، جهت اصلاح فرم بدنی آنها دارد.
Yoga hot تمریناتی است که در یک محیط گرم انجام می شود. بسیاری از باشگاه های مخصوص این تمرینات دمای فضا را تا 104 درجه فارنهایت می رسانند. بسیاری از افراد از انجام یوگا در گرما لذت می برند، اما کسانی که به گرما حساس هستند یا مورد پزشکی خاصی دارند ممکن است این شرایط برای آنها آزاردهنده باشد.
یوگا کوندالینی yoga kundalini اغلب به عنوان یک نوع تمرینات یوگادرمانی مورد استفاده قرار می گیرد و کلاس ها شامل عناصر مراقبه ، مناجات و معنویات است.

آموزش یوگا در منزل

خرید تجهیزات برای آموزش یوگا در خانه

از نظر فنی، برای انجام تمرین یوگا به چیزی جز بدن خودتان احتیاج ندارید. با این وجود، داشتن وسایلی که مورد استفاده باشند، به خصوص تجهیزاتی که مختص تمرینات یوگاست، می تواند شما را در نقش بندی فضا و جو مناسب و ایجاد انگیزه برای تمرینات مداوم یوگا در خانه کمک و ترغیب کند. به علاوه، سرمایه گذاری برای خرید یک تشک یوگا و چند وسیله دیگر باعث می شود که ملزم به دنبال کردن اهداف خود شوید و هزینه ای که برای تمرین خانگی پرداخت کرده اید، به نحو احسن از آن بهره ببرید.
خبر خوب اینکه ورزش یوگا تجهیزات زیادی احتیاج ندارد و لوازم یوگا رده بالایی هم که در تمرینات مورد استفاده قرار می گیرند، هزینه بالایی ندارند. فضایی به دور از شلوغی و درهم برهم بودن را برای یوگای خود انتخاب کنید تا در طول تمرین دچار اختلال نشده و تمرکزتان به خوبی حفظ شود. آن فضا باید مختص آموزش یوگا باشد و نه هیچ کار دیگری، آزادی جابه جایی خود را نیز در مکان انتخاب شده در نظر بگیرید. پخش موسیقی مناسب و روشن کردن شمع و عود و نیز سکوت به دور از هیاهو را قبل از شروع کار لحاظ کنید. با خود مهربان باشید و در هر مرحله شرایط فیزیکی و توانایی خود را بپذیرید و در جهت نکات مثبت حرکت کنید تا ذهن و بدن شما متحد و همگام شود. در قلمرو اعجاب انگیز یوگا تحرک و ارتباط را تجربه کنید.
ورونیکا پارکر ،مربی و مدیتیشن یوگا کوندالیتی، پیشنهاد میکند قبل از شروع تمرینات یوگا موارد زیر را تهیه کنید:

  • تشک و زیرانداز یوگا (مت یوگا)
  • یک جفت بلوک یا آجر یوگا
  • بند یا کش یوگا
  • یک بالشتک برای نشستن در حالت مدیتیشن

آموزش یوگا مقدماتی

 آموزش یوگا در خانه

یوگا لازم نیست شامل تمرینات سخت باشد. اگر صبح از خواب بیدار شدید و دست هایتان را بالای سر خود دراز کرده و کشیدید، در واقع یک تمرین یوگا به نمایش گذاشته اید. یوگا یک «ذهن آگاهی» را نسبت به حرکات کششی نشان می دهد، بدین ترتیب به تراز خود و اینکه واقعاً بدن در چه موقعیتی است تمرکز می کنید. بسیاری از وضعیتهای اصلی یوگا بسیار آشنا هستند و تمریناتی که به ظاهر بسیار ساده هستند ممکن است باعث تقویت گروه های اصلی عضلات بدن شوند. اگر باشگاه آموزش یوگا نزدیک محل زندگی شما نیست و یا شرایط برای رفتن به باشگاه فراهم نمی شود، انجام تمرینات یوگا در خانه می تواند در یکپارچگی زندگی روزمره شما موثر باشد. اینکه مجبور نیستید روزهای خاص و ساعت های مشخصی را برای انجام یوگا صبر کنید و یا زمان زیادی را درمسیر برای رسیدن به باشگاه صرف نمایید به سادگی بدون هدر دادن وقت و هزینه های اضافی ورزش در خانه را تجربه کنید.

آموزش یوگا و مدیتیشن

1.پوزیشن دست های کشیده (Raised Hands Pose (Urdhva Hastasana
این تمرین بر اساس پایه و کوه است. همچنین شما را ملزم می کند تا در حالی که با دست های کشیده خود را به سمت آسمان می رسانید، پاهای خود را مانند ریشه بر زمین نگه دارید. این کشش کامل بدن یک روش عالی برای طلب بخشی فیزیکی یوگاست. بعضی تمرینات ساده به نظر می آیند ولی آگاهی جدیدی را به موقعیت ایده آل می رسانید که می تواند چالش برانگیز باشد. در این حالت ماهیچه های پاها درگیر شده و استخوان شانه ها به تحرک واداشته می شوند. نفس گیری صحیح در حین تمرین را فراموش نکنید.

آموزش یوگا به زبان فارسی

2. Downward Facing Dog to Down Dog Split
بدن خود را به صورت 8 (v معکوس( بر روی زمین شکل دهید. سر و گردن را بین دستان خود شل کنید. پاشنه های پاهای خود را بر زمین بچسبانید. شانه ها را از گوش ها دور کنید. یک پا را در امتداد ستون فقرات بالا برده و جهارسر ران را درگیر کنید. در هر بازدم و بلند کردن باسن به پاشنه پا و کف دست فشار وارد کنید و پای دیگر را به سمت سقف بکشید. برای 5 نفس عمیق پای خود را عوض کنید.

آموزش حرکات یوگا

3. لانگ کوتاه Low Lunge
پای راست را به سمت جلو و بین دو دست خود بکشید. قفسه سینه را تا روی زانو پایین بیاورید و کف دستها در کنار پای جلو آمده کاملا بر روی زمین به صورت یک تنگه قرار دهید. پای چپ را در عقب محکم نگه داشته و کاملا در حالت کشیده قرار دهید تا کشش مناسبی را در هر دو باسن حس کنید. این تمرین را برای 3 تا 5 نفس انجام داده و سپس برای پای مخالف انجام دهید.

آموزش تمرینات یوگا

4.جنگجو اول (Warrior I)
در این بخش از آموزش یوگا در خانه، در حالت ایستاده خود پای چپ را به عقب ببرید و در زاویه 45 درجه و کشیده بدون خمیدگی قرار دهید و زانوی راست را تقریبا با زاویه 90 درجه خم کنید. دستها را به سمت سقف و بالای سر با فاصله و در امتداد عرض شانه ها بکشید. کشش در ران ها و باسن را باید در حین تمرین حس کنید. تمرین را برای پای دیگر نیز تکرار کنید.

آموزش یوگا از مبتدی تا پیشرفته

5.جنگجو دوم (Warrior II)
دست ها را در دو طرف بدن کاملا باز و کشیده نگه دارید. پاها را دوبرابر عرض شانه ها باز کنید و بالاتنه باید دقیقا وسط دوپای شما قرار بگیرد. پای راست را در جهت دست راست چرخانده و زانو را تا زاویه تقریبا 90 درجه خم کنید. کف پاها بر روی زمین محکم نگه داشته و فشار را بر روی ران های خود حس کنید. این تمرین را برای 5 نفس عمیق انجام داده و سپس برای پای مخالف تکرار کنید.

آموزش جامع یوگا

6. معکوس جنگجو (یا مسالمت آمیز) Reverse (or Peaceful) Warrior
برای ورود به یک تمرین جنگجوی مسالمت آمیز ، دست راست خود را به سمت بالا و عقب بکشید و در کمر خود کمی قوس ایجاد کنید. همچنین به آرامی دست چپ را به سمت پایین ران چپ بکشید. زانوی جلو را کاملا خم نگه دارید. تا 3 نفس عمیق این تمرین را انجام داده و سپس برای جهت مخالف تکرار کنید.

آموزش یوگا در 28 روز

7. کشش گربه_گاو (Cat-Cow Stretches)
گرم کردن قسمت پشت کمر را با 5 تا 10 کشش گربه-گاو انجام دهید. اگر در حین دریافت آموزش یوگا، و انجام این حرکت احساس کشیدگی داشتید، به این دلیل است که لگن به همان روشی که در شیب خودش در حال حرکت است، حرکت می کند. کشش گربه به گاو این حرکت را در کل ستون فقرات گسترش می دهد و به بیدار کردن و تقویت همه بدن کمک می کند. حین حرکت بین این پوزیشن ها ، حتما به نفس خود توجه کنید. این تمرین با قوس و گود کردن ستون فقرات انجام می پذیرد و سرتان را قبل از تعویض حالت گربه به گاو حرکت دهید. 5 دور کامل این تمرین را تکرار کنید.

آموزش های یوگا

8. حرکت پل (Bridge Pose (Setu Bandha Sarvangasana
پوزیشن پل روشی ملایم برای شروع تمرینات در ستون فقرات است. این تمرین برای تحرک ستون فقرات و خنثی کردن اثرات نشستن های زیاد بسیار ایده آل است. توجه کنید که کف پاها بر زمین چسبیده باشد تا عضلات ساق پا در انجام حرکت شما را حمایت کند. دستها در کنار بدن و تقریبا نزدیک به انتهای پاها باشد. قسمت میانی بدن را کاملا بالا آوره و پل درست کنید و سپس آهسته پایین بیایید. 5 ست 5 تایی این تمرین را تکرار کنید.

تمرین نهم یوگا

9.لانگ مستقیم پا (Straight-Leg Lunge)
پای عقب را ثابت نگه دارید و یک پا را به آرامی و صاف جلو ببرید. سپس کاملا بر روی پای جلویی خم شوید و کف دستها را کاملا بر روی زمین قرار دهید. اگر خم شدن و رساندن دستها تا روی زمین باعث خمیدگی زانویتان می شود می توانید از دو آجر یوگا در دوطرف پای خود جهت ارتفاع از سطح زمین استفاده کنید ولی زانو را حتما صاف نگه دارید. به حالت اولیه بازگردید و تمرین را برای 3 تا 5 نفس دوباره تکرار کنید.

تمرین دهم یوگا

10. پوزیشن مثلث (riangle Pose (Utthita Trikonasana
این تمرین نمایشی ایستاده از حرکات یوگاست. پاها را دوبرابر عرض شانه ها باز کنید و زانوها را صاف نگه دارید. دست ها را در دوطرف بدن کشیده نگه دارید.. سر انگشتان پای راست را در جهت کشیدگی دستها بچرخانید و کاملا بر روی پهلو خم شوید و دست راست را به مچ پای راست برسانید از قرار دادن  دست بر روی زانو خودداری کنید.. اگر رساندن دست به مچ پا برایتان سخت است از یک آجر یوگا در کنار پایتان استفاده کنید. در این تمرین قدرت پاها و انعطاف پذیری کشاله ران، همسترینگ و باسن را بالا برده و موجب بازشدن قفسه سینه و شانه ها و حفظ تعادل می شود.

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)