ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 131902 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 131902 عدد

ورزش های لاغری

28 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.45 از 5

ورزش های لاغری در خانه

ورزش های لاغری سریع

اینکه چه کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم وزن کم کنیم و به فرم بدنی و تناسب اندام ایده آل خود برسیم جزء دغدغه های فکری اکثریت مردم شده است. شما با داشتن یک برنامه ورزشی موثر و انجام ورزش های لاغری و به حداکثر رساندن نتیجه گیری مطلوب نه تنها به سلامتی بیشتر خود کمک می کنید، بلکه از هدر دادن وقت نیز جلوگیری می کنید.
ورزش های قلبی عروقی، تمرینات قدرتی و انعطاف پذیری و کششی به طور موثر بهترین فعالیت ها در کاهش وزن و از دست دادن سریع چربی های اضافی بدن است.
در حالیکه ورزش های لاغری در خانه بخشی اساسی از برنامه روزانه افراد می تواند باشد، با بالا بردن ضربان قلب کالری بیشتری سوخت شده و کیلوگرم ها ذوب می شوند. البته داشتن یک برنامه رژیمی صحیح با یک برنامه تمرینی متعادل میزان کالری مصرفی شما را بهتر کنترل می کند.

ورزش های لاغری شکم

مانند باد حرکت کنید
دوچرخه سواری و دویدون در سربالایی ستاره های سوزاندن چربی هستند که بیش از ۶۰۰ کالری در هر ساعت از بدن شما کم می کنند. البته سرعت در این فعالیت ها تاثیر بسزایی در رسیدن به هدف ایفا می کند.
تفریح را وارد ورزش کنید
ورزش های لاغری مفرح مانند اسکیت، صخره نوردی یا قایقرانی به علت دارا بودن لذت و حس شادی آفرینی روند کاهش وزن را سرعت می بخشند. تمرینات کسل کننده که در آخر به جای حس شادابی، ناراحتی را به شما منتقل کند تلاشی ناموفق در رسیدن به کاهش وزن شماست. ایده انجام تمرینات جذاب را در برنامه ورزشی خود بگنجانید.
باشگاه در خانه است
برای کسانی که رفتن به باشگاه و وقت گذاشتن در بیرون از منزل به صورت مداوم امکان پذیر نیست می توانند کالری خوبی را با رقصیدن و ورزش های هوازی در منزل بسوزانند. می توانید زمان خود را به جای وقت گذاشتن در رفت و آمد باشگاه در منزل هزینه کنید. رقصیدن با حرکات ریتمیک بیش از 500 کالری در ساعت می سوزاند.

بهترین ورزش برای لاغری ران

بهترین ورزش ها برای کاهش وزن سریع

1- طناب زنی (۶۶۰ تا ۹۹۰ کالری در ساعت) تقریبا حدود ۱۲۰ پرش در هر دقیقه
طناب یک سوزاننده بزرگ چربی و یکی از بهترین ورزش های لاغری شکم و پهلو است. بهتر است حین پرش، شکم خود را سفت نگه داشته و دستها و شانه ها را به خوبی بچرخانید. پاها را کامل بالا ببرید تا کل بدن در حین تمرین درگیر شوند. پیش از آغاز این ورزش بهترین مارک طناب ورزشی را انتخاب و خریداری کنید. تمرکز، قدرت و مهارت با انجام درست طناب زدن شامل حال افراد شده و می توانید با طناب زنی موثر در هفته به راحتی کالری بخورید.
2- دویدن در سربالایی (۶۴۰ تا ۹۵۰ کالری در ساعت)
زمانی که حداکثر تلاش خود را در بالا رفتن از شیب می کنید بهتر است سرعت دویدن خود را افزایش دهید. تا جایی که قلبتان با شما همراهی می کند سختی بالارفتن را تحمل کنید. با این ورزش پوکی استخوان را در آینده مهار کرده و وزن ایده آل خود را به دست آورید.

ورزش لاغری سریع

3- کتل بل (۵۵۰ تا ۸۲۰ کالری در ساعت)
انجام صحیح تمرینات ورزشی با وزنه های کتل بل با توجه به وزن متناسب با افراد می تواند تا ۳۶ ساعت بعد از اتمام کار نیز کالری سوزی را در بدن انجام دهد. این کار جزء تمرینات قدرتی و ورزش های لاغری بدن محسوب می شود. البته انجام حرکات صحیح با این وزنه ها زیر نظر مربی و با آموزش صحیح نتیجه گیری مطلوبی خواهد داشت.
4- دوچرخه سواری (۵۶۰ تا ۸۴۰ کالری در ساعت)
زمانی که با شدتی پایدار رکاب می زنید میزان تپش قلب آهسته آهسته بالا رفته و اکسیژن بیشتری برای سوخت کالری به بدن وارد می شود. پدال زدن با دوچرخه ثابت میزان کالری کمتری نسبت به دوچرخه سواری خواهد سوزاند. ولی این ورزش در صورت داشتن توانایی در انجام آن، بسیار موثر است و عملکرد از بین بردن چربی و رسیدن به تناسب اندام در آن سرعت بالایی دارد.

ورزش های موثر در لاغری

5- پارو زدن (۴۸۰ تا ۸۰۰ کالری در ساعت)
پارو زدن با دستگاه مخصوص در باشگاه بدنسازی و یا قایقرانی در مکان های آبی به سطح بالایی از انرژی و توانایی نیاز دارد و کار شما را در سوختن کالری بیشتر و شدت چربی سوزی راحت می کند. البته سرعت و تداوم در حین ورزش های موثر در لاغری تاثیر گذار خواهد بود. برای انجام این تمرین حرفه ای نیاز به قلبی کاملا سالم دارید.
6- دویدن (۵۶۰ تا ۸۴۰ کالری در ساعت)
در طول تمرین بدن را به چالش دوی سرعت و آهسته بکشید. مثلا پس از ۶۰ ثانیه دویدن با سرعت و افزایش متابولیسم بدن حدود ۳۰ ثانیه راه بروید. به بدن استراحت بدهید و سپس دوباره شروع کنید. این مدل ورزش های لاغری به غیر از کاهش چربی، استقامت و آمادگی جسمانی قلب را نیز بالا می برد. کنترل ضرباهنگ دویدن برای اثربخشی بیشتر در سوزاندن کالری بسیار اهمیت دارد.

ورزش های لاغری برای چربی سوزی

7- حرکات کششی (۳۴۰ تا ۵۰۰ کالری در ساعت)
تمرکز بر حرکات ترکیبی حین کشش، گروه های عضلانی بیشتری را در بدن درگیر خواهد کرد. علاوه بر آن مفاصل با امنیت بیشتری بدن را همراهی می کنند. خسته کردن عضلات با تمرینات کششی و ورزش های موثر در لاغری موجب بالارفتن انعطاف بدنی و در نتیجه کالری سوزی مناسب می شود.
8- کیک بوکسینگ (۵۸۰ تا ۸۶۰ کالری در ساعت)
کیک بوکسینگ یک ورزش لاغری بدن تضمینی است که نیاز به باشگاه رفتن و آموزش مربی دارد. مشت و لگد زدن و فعالیت های سریع دست و پا و زدن ضربه های فوق العاده محکم با به وجود آمدن انعطاف پذیری، کالری بالایی را از بدن خارج می کند.
9- شنا ( حدود ۴۰۰ تا ۶۵۰ کالری در ساعت)
شنا کردن در واقع تمرین کامل بدنی است و به علت حالت بی وزنی در آب زمان بیشتری را برای کالری سوزی بدون به وجود آمدن آسیب می توان گذراند. تمام گروه های عضلانی در این ورزش درگیر شده و کاهش چربی زیادی را به همراه دارد.

حرکات ورزشی برای لاغری شکم و پهلو

10- پله نوردی (۴۵۰ تا ۶۷۰ کالری در ساعت)
صعود از پله ورزشی ترکیبی از تمرینات هوازی جهت چربی سوزی و غیرهوازی است. داشتن زانویی سالم و کفشی مناسب در رسیدن به عملکردی بهتر حین تمرین بسیار کمک کننده خواهد بود. بالا رفتن از پله با حالت دوی سرعت می تواند نقش موثری در لاغری و کاهش وزن داشته باشد. شما می توانید این تمرین را حتی در سطح شهر بدون هیچ هزینه ای انجام دهید.
11- پیاده روی ( ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری در ساعت)
یکی از موثرترین ورزش های لاغری برای سوزاندن چربی و تثبیت سلامتی جسم راه رفتن سریع می باشد که برای افراد چاق و مبتدیان ورزشی توصیه می شود. زیرا این ورزش برای لاغری تمام بدن در عین سبک بودن یکی از موثرترین تمرینات هوازی محسوب شده و اکثر افراد توانایی انجام آن را دارند.

ورزش و لاغری

12- هیت (HITT)
یکی از روش های جدید و تاثیرگذار برای کاهش چربی، ورزش های دوره ای هیت می باشد. این روش تمرینی به صورت فشرده بوده و نسبت به روش های قبلی کمترین زمان برای رسیدن به هدف لاغری و کاهش وزن می باشد. کلمه هیت (HIIT: High-intensity interval training) تمرینات دوره ای با شدت بالا گفته می شود که شما می توانید در ورزش های لاغری مانند دوچرخه سواری، پارو زدن و دویدن سریع آن را انجام دهید. در این نوع تمرین پس از چند دقیقه از شروع ورزش سرعت را تا محدوده عملکرد ایمن قلب بالا برده و در اوج سرعت چند ثانیه نگه دارید سپس دوباره به حالت آهسته برگشته (LISS: low-intensity steady state cardio) و پس از مدت زمان مشخص دوباره افزایش شتاب در فعالیت داشته باشید. این روش تمرینی تا ۲۴ ساعت بعد از اتمام ورزش، بدن شما را در حالت کالری سوزی نگه می دارد. سطوح انسولین سرکوب شده و هورمون های سوختن چربی فعال می شوند همچنین با افزایش میزان متابولیسم بدن از سایر روش های ذکر شده موثرتر واقع می شود. دقت کنید تمرینات HIIT و LISS باید در مدت زمان های مشخص و با یک ریتم صحیح انجام گیرند تا کارایی لازم را داشته و نتیجه مطلوب را عاید افراد کنند.

بهترین ورزش های موثر در لاغری سریع

طبق تحقیقات انجام شده بر روی اکثر افراد چاق با شکم های پرحجم و پرچربی عامل استرس تاثیرگذارترین مورد مطرح شده است. زیرا استرس باعث بهم ریختگی کارکرد صحیح هورمون های بدن شده و در نتیجه گاها میزان انباشتگی چربی را بالا می برد. قبل از اقدام برای رژیم غذایی و ورزش لاغری سریع شکم و دستیابی به فرم اندامی مناسب و ایده آل ابتدا سطوح بالای استرس زا را در زندگی خود کاهش دهید. حتی می توانید ورزش پیلاتس را هم اغاز کنید. با انجام حرکات و تمرینات و دریافت آموزش پیلاتس در خانه به راحتی میتوانید خود را به سطح قابل قبولی در این ورزش برسانید. انجام حرکات ورزشی، امواج منفی ایجاد شده در ذهن را به امواج مثبت در یک چرخه سلامت فکر تبدیل کنید. تناسب اندام در کنار حفظ سلامتی میزان اعتماد به نفس شما را برای حضور در جامعه و ارتباط اجتماعی سالم بالا برده و لایف استایل ایده آلی را به شما هدیه می دهد.

 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

نظرات کاربران

4 نظر
انور کوثرنیا ارسال شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

مفید و‌ کاربردی

پاسخ دهید
محمد یوسفی باصری ارسال شده در ۷ دی ۱۳۹۸

مفید وکاربردی

پاسخ دهید
محمد هادی بزرگمهر ارسال شده در ۸ شهریور ۱۳۹۸

مطالب واقعا مفید و کاربردی بود با تشکر از شما

پاسخ دهید
م چهره گشا ارسال شده در ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

توضیحات بسیار مفید و جالبی بود

پاسخ دهید