ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 147656 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 147656 عدد

رابطه ورزش بدمینتون و تناسب اندام

19 (هر لایک 10 توان)
امتیاز کاربران : 4.18 از 5

فواید بدمنیتون برای سلامتی

 

درباره ورزش بدمینتون

ورزش بدمینتون (BADMINTON)

♦ بدمینتون سریع ترین بازی راکتی در جهان است! یک ضربه محکم با راکت بدمینتون به توپ می تواند حدود ۳۰۰ کیلومتر برساعت سرعت داشته باشد و یک بازیکن برجسته در یک مسابقه حرفه ای باید حدود ۲ کیلومتر بدود. 
♦ بدمینتون ورزشی بسیار فنی است که نیاز به هماهنگی خوب در حرکت های بازیکن و ضربه های وارده بر توپ دارد. 
♦ یک بازیکن بدمینتون نیاز به استقامت هوازی، چابکی، قدرت، سرعت و دقت لازم دارد. حرکات چرخشی، پرشی، عقب و جلو و توانمندی سرعت انتقال از امتیازات یک بازیکن حرفه ای است. 

تاثیر بدمینتون در کاهش وزن

بدمینتون و کاهش وزن

یک ساعت بازی بدمینتون حدود ۴۸۰ کالری در بدن می سوزاند. اگر روزی تقریبا یک ساعت بدمینتون بازی کنید، بعد از گذشت یک ماه حداقل ۴ کیلو از وزن کم خواهد شد. البته پافشاری و استقامت در اجرای هر ورزشی شما را به تناسب اندام ایده آل خواهد رساند ولی توجه کنید که این مقدار کالری سوزی در بین ورزش های دیگر بسیار بالاست. یک بازیکن بدمینتون به طور منظم هر ۲۰ دقیقه باید حدود ۱۰۰ سی سی آب بنوشد و اگر قبل از تشنگی کامل بدن مایعات به آن برسد، تمرین و فعالیت بهتری داشته و سرعت تعریق بالاتر رفته و کالری بیشتری می سوزاند.

ورزش بدمینتون و چربی سوزی

بدمینتون و چربی سوزی

تحرک بالای ورزش بدمینتون میزان تعریق بدن را افزایش می دهد، به گونه ای که تمام مواد سمی از بدن دفع شده و پس از اتمام بازی احساس سبکی خواهید داشت. برای سوزاندن ۱۰ کیلو چربی اضافه، باید ۳ روز با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت بدوید. تعداد گام هایی که حین ورزش بدمینتون برمی دارید با دویدن مداوم برابر است.

تناسب اندام با ورزش بدمینتون

بدمینتون و تناسب اندام

اگر روزانه به بازی بدمینتون به صورت جدی بپردازید، ماهیچه ها ، عضلات ساق پا، همسترینگ و عضلات چهارسر تقویت شده و براحتی چربی های شکمی را خواهید سوزاند. قبل از پرداختن به بدمینتون بهتر است دور شکم خود را اندازه گرفته و یادداشت کنید تا بعد از یک ماه بازی مداوم آن را مقایسه کنید.

ورزش بدمینتون و افزایش قدرت بدنی

بدمینتون و افزایش قدرت بدنی

به علت نوع فعالیت بدنی در بازی بدمینتون تراکم استخوان ها افزایش یافته و کل بدن به تحرک واداشته می شود. سلول های سازنده استخوان بهتر رشد کرده و به واقع شما استخوان های محکم تر و قویتری خواهید داشت. با توجه به سن و جنس افراد این بازی از روند پوکی استخوان در افراد جلوگیری می کند.

ورزش بدمینتون و افزایش تمرکز ذهن

بدمینتون و افزایش تمرکز

حین ورزش بدمینتون به دلیل اینکه باید تمام حواس خود را روی توپ بدمینتون و ضربه زدن به آن و همچنین حرکت به موقع راکت متمرکز کنید، نیاز به چالاکی، عکس العمل سریع و هوشیاری بالایی دارید. با بدمینتون اضطراب و استرس از شما دور شده و ذهن تان روی بازی دقیق می شود.

 

ورزش بدمینتون و سلامتی جسم

بدمینتون و سلامتی جسم

• افزایش عملکرد قلب و ریه ها: اگر روزی حداقل ۲۰ دقیقه بدمینتون بازی کنید، تنفس شما تنظیم شده و عضلات قلب قوی تر کار خواهند کرد و عمل خون رسانی قلب بهبود می یابد. 

• کاهش قند خون: با انجام حداقل یک ساعت فعالیت بدمینتون در روز سطح قند خون کاهش می یابد که در این صورت برای بیماران دیابتی بدمینتون توصیه می شود.

• کنترل فشار خون: با انجام ورزش بدمینتون بدون مصرف دارو می توانید فشار خون خود را در حالت نرمال کنترل کنید. با کاهش اثرات پرفشاری خون مواد استرس زا از بدن شما دور می شود.

• کنترل کسترول خون: ورزش بدمینتون به طور منظم سطوح کلسترول خوب HDL را افزایش داده و سطوح کلسترول بد را کم می‌کند. بهتراست بدانید که کلسترول‌های بد، قطر عروق خونی را کوچک کرده و احتمال حملات قلبی و سکته‌های مغزی را افزایش می دهد.

تاثیر ورزش بدمینتون بر سلامتی روان

بدمینتون و سلامتی روان

در حین ورزش بدمینتون هورمون های : آندروفین و تستوسترون ، بیشتر ترشح کرده و بدن را به معنای واقعی از رکود بیدار می کند. این هورمون ها چربی ها را سوزانده، بافت ماهیچه ای، استخوانی و پوستی را تقویت کرده و در نهایت خلق و خو را هم بهبود می بخشند. به همین دلیل احساس تناسب اندام و سلامتی و شادابی بیشتری به انسان منتقل می شود.

بدمینتون و افزایش طول عمر

بدمینتون و طول عمر

این یک واقعیت است که شرکت در فعالیت‌های ورزشی هوازی شبیه به بدمینتون، طول عمر را افزایش می‌دهد. طبق تحقیقات ثابت شده علمی به علت افزایش ضربان قلب و تنظیم تنفس میانسالان حین ورزش بدمینتون، خطر مرگ حدود ۲۳درصد در ۲۰ سال زندگی آینده آنها کاهش می یابد. یعنی با حداقل ۳۰ دقیقه انجام ورزش بدمینتون به صورت روزانه، حدود ۲ سال طول عمر بیشتر می شود.

انواع لوازم ورزشی مورد نیاز برای بازی بدمینتون را اینجا ببینید :  لوازم ورزشی بدمینتون 

امتیاز کاربران
(هر ستاره 10 توان)
شما هم میتوانید به این مقاله امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید
(هر نظر تا 2000 توان)

نظرات کاربران

1 نظر
احمد محمدزاده ارسال شده در ۸ تیر ۱۳۹۸

بدمینتون و این همه چیزهایی مفید برای سلامت واقعا ممنون ایران اسپورتر خیلی اطلاعات خوب و مفیدی ارائه میکنی

پاسخ دهید