ارسال رایگان سفارشهای بالای 250 هزارتومان
  • شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
  • ۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 143682 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 143682 عدد

کفش اسپرت (غیرفعال)

اطلاعات مفید برای خرید کفش اسپرت

اکثر کفش های موجود در بازار امروز نه برای راحتی و نه برای پا مناسب نیستند. انجمن پزشکی آمریکا (APMA) اخیرا گزارش داد که ۵۰ درصد از آمریکایی ها در سن ۱۸ تا ۶۰ سالگی به یک نوع بیماری پا مبتلا هستند که علت آن بیشتر مربوط به پوشیدن کفش اسپرت نامناسب است. شما مجبور نیستید برای مد، درد و رنجی را تحمل کنید. هنگام انتخاب کفش، محتاطانه عمل کنید، اقدامات لازم را انجام دهید و به دنبال ویژگی های منحصر به فرد برای پیدا کردن کفشی که راحتی و سلامت را برای پاهای شما فراهم کند، باشید.
از اواسط دهه ۱۹۵۰ کفش سپرت جای خود را به عنوان کفش های همه جا بپوش بین همگان باز کردند. کفش اسپرت مارک که برای اهداف خاص طراحی شده اند، برای افزایش عملکرد راحتی در حین ورزش به دسته های مختلف تقسیم می شوند. حدود ده هزار سال است که انسان ها برای حفاظت پاهای خود از زمین های ناهموار نیاز به پوشیدن کفش را احساس کردند. مصریان از صندل هایی مخصوص برای بازی های توپی خود استفاده می کردند.
بعضی برندهای معتبر با تولید کفش های استاندارد و متناسب با کلیه ویژگی های پا و نیز دارابودن طراحی های زیبا و عامه پسند، می توانند تمام خواسته های یک فرد را نسبت به داشتن یک کفش ایده آل فراهم کنند. کفش های اسپرت را می توانید به غیر از استفاده های ورزشی با اهداف دیگر مانند استفاده در مهمانی ها نیز با لباس تان هماهنگ کنید. از جمله این الویت ها برای خرید کفش توجه به موارد زیر داشته باشید:
۱. جایگاه گودی مخصوص داخل کفش در قسمت پاشنه پا اهمیت خاصی داشته زیرا این سوراخ به کاهش اصطکاک و مالش در پاشنه کمک می کند. این امتیاز باعث جلوگیری از پوسته پوسته شدن پاشنه پا می شود.
۲. کفش در قسمت مچ پا باید به گونه ای باشد که اطراف مچ پا را محکم گرفته و از آن محافظت کند. کمک به کنترل حرکت پا جزء خصوصیاتی است که باید مدنظر داشته باشید.
۳. انعطاف پذیری کفش اسپرت ارزان برای راحتی پا بسیار مهم است، مخصوصا کفش های پیاده روی و دویدن به علت حمایت کردن از نیروی گام ها و نیز تحمل وزن باید بسیار منعطف باشند. برای سنجش میزان انعطاف کفش هنگام خرید آنها را به سمت بالا و در امتداد قوس کفش خم کنید. چرخش کفش راهی خوب برای آزمایش جهت مقاومت آن است. کفش های سبک وزن به علت به کار رفتن مواد کمتری در تولید آنها برای حرکت کردن راحت تر می باشند.
۴. ارتفاع پاشنه کفش بایست به اندازه ای باشد که به خاطر صحیح قرار گرفتن ستون فقرات دچار مشکل نشده و راحتی را به همراه داشته باشد.
۵. شیب کفش اسپرت اصل میزان فشار پا روی زمین حین پیاده روی را کنترل می کند. کفش روی سطح سخت و نرم عملکرد متفاوتی نشان می دهد. جلوی کفش برای انگشتان پا باید جا به اندازه کافی جهت راحت بودن انگشتان داشته باشد.
نکته مهم خرید کفش اسپرت: درکل همه موارد را در انتخاب یک کفش مناسب در نظر بگیرید. پوشیدن کفش اسپرت برند مناسب برای راحتی پاها و ست کردن با هر تیپ و نیز هر محیطی بهترین گزینه برای سلامت پاها خواهد بود.