۰۲۱-۵۴۰۲۱۰۰۰ شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰-۱۹
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 49034 عدد
تعداد کالاهای موجود در انبار در حال حاضر 49034 عدد

رویه راکت پینگ پنگاطلاعات مفید برای خرید رویه راکت پینگ پنگ

دهه ۱۸۹۰ راکت ها تیغه های چوبی بودند که  رویه های لاستیکی دندانه ای روی آنها چسبانده شده بود. در دهه های بعد لاستیک های دندانه ای متصل یه یک لایه اسفنجی وارد بازار شدند. که باعث پیچ و سرعت بهتر توپ می شد. اکثر رویه راکت ها دارای درجه بندی از لحاظ سرعت، پیچ و کنترل هستند. سرعت کمتر از ۵۰ به معنای کنترل بسیار خوب است. از ۵۰ تا ۷۰ مناسب برای استفاده در هر نوع بازی است و بیش از ۷۰ برای بازی های تهاجمی سریع مفید می باشد. رویه راکت ها ترجیحا صاف و غیر قابل نفوذ هستند. بعضی از بازیکنان هنوز برای بازگشت های سریعتر و مستقیم تر از رویه های دانه کوتاه استفاده می کنند. بعضی دیگر ممکن است در یک طرف چوب راکت خود از رویه هایی با دانه های بلند استفاده کنند و این راکت به گونه ای است که پیچ توپ را معکوس می کند و پیچ برگشتی حریف را تغییر می دهد. درصد کوچکی از بازیکنان از یک لاستیک صاف ضد پیچ برای دفاع استفاده می کنند. دانه های بلند و ضد پیچ بیشتر برای کنترل آسان جهت افراد مبتدی استفاده می شود، اما تمرین بیشتر و وقت بیشتری را می طلبد. اسفنج زیر رویه راکت پینگ پنگ در ضخامت های مختلف از ۱.۲ میلی متر تا ۲.۵ میلی متر وجود دارد. ضخامت اسفنج و رنگ بالای رویه راکت (قرمز یا سیاه) می باشد. اسفنج نازک تر، کنترل بهتر است و اسفنج ضخیم تر کنترل کمتر و سرعت بیشتر است. بنابراین با استفاده از یک رویه راکت پینگ پنگ با اسفنجی نازک، می توان سرعت راکت را کم کرد. بعضی از بازیکنان از یک رویه راکت تهاجمی سریع در طرف فورهند و یک رویه راکت دفاعی در بک هند استفاده می کنند. برای خرید هر راکت پینگ پنگ یا تنیس روی میز به دو رویه  نیاز می باشد که می توانید بنا به نوع بازی تهاجمی و دفاعی، مبتدی و حرفه ای هر کدام را انتخاب کرده و بر روی چوب راکت پینگ پنگ بچسبانید.

انواع رویه های پینگ پنگ :

1.سطوح صاف (DIMPLED)
این نوع روکش ها ۲ لایه ای هستند. یک لایه اسفنجی و یک لایه لاستیکی ، بطوریکه عاج ها داخل قرار می گیرند. ضخامت لایه ها روی هم نباید از ۳ میلی متر بیشتر شود.خاصیت فنری و سرعت راکت در این حالت معمولا زیاد است.

2.دانه کوتاه (SHORT PIMPLED)
این نوع راکت ها سطح عاج رویه به سمت خارج هستند. سرعت و پیچ توپ در این نوع زیاد است.
بازیکنان حرفه ای معمولا از این رویه ها استفاده می کنند به گونه ای که یک طرف از نوع اول و طرف دیگر از نوع دوم باشد.

3.دانه بلند (LONG PIMPLED)
این نوع رویه برای بازی های دفاعی مناسب است. عاج های این سطوح باریک و بلند هستند که اصطلاحا رویه های ضد پیچ یا آنتی اسپین گفته می شوند.